Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

Pe mobile.de cam 2 din 10 treiari au doar faruri xenon.

Am gasit aici la noi (Kituri xenon) kituri xenon, la pret bun. Merita sa caut masini cu xenon, sau ar merge si cu kituri din acestea (as gasi mult mai usor masina asa)?

Nu am vazut lupa in acest kit... presupun ca treiarii cu far halogen nu au lupa...

Edited by szabi4
Link to comment
Share on other sites

Pe mobile.de cam 2 din 10 treiari au doar faruri xenon.

Am gasit aici la noi (Kituri xenon) kituri xenon, la pret bun. Merita sa caut masini cu xenon, sau ar merge si cu kituri din acestea (as gasi mult mai usor masina asa)?

Nu am vazut lupa in acest kit... presupun ca treiarii cu far halogen nu au lupa...

 

Intradevar , farurile cu halogen nu au lupa .

 

Xenonul aftermarket se vede bine , am avut si eu pe masina dar nu se compara cu faruri originale cu lupe si xenon originale BMW.

Link to comment
Share on other sites

Xenon-ul ridica mult pretul unei masini

 

De precizat ca este vorba de xenonul de fabrica , nu cel aftermarket.

 

Cuidat e ca acest kit aftermarket costa doar 500 de lei, si include si balast, si e o pereche.

De asta zic, ca din 1200 de 318i (gasite pe mobile.de), doar 200 au Xenon, si in general sunt dotate si scumpe.

 

Oricum, astia cu instalatiile de xenon, au faruri complete (carcasa, cadru, angel eyes, lupa, etc.).

Ce ziceti, merita ca o alternativa?

Link to comment
Share on other sites

ce ziceti masina asta:http://www.mobile.de/SIDsIr6nq1VrVz.qC7PWlpqVg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1195227457A1LsearchPublicD1100CCarZ-t-vctpLtt~BmPA1B41B20C215%82I-t-vCaMiMkPRQuSeUnVb_X_Y_x_yecprrdsO~BSRA6D1100Z7%7C8%7C9%7C10%7C11%7C12%7C13%7C14%7C15%7C56D3500I110000000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0Eeuro4H80000000D2002A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=43&id=11111111287306078&

o fi real anuntul ?

Link to comment
Share on other sites

Un kit xenon de 500Ron iti spun eu ca nu te duce f mult.

Si cine ti-a zis ca au carcasa, cadru, angel eyes, lupa te-a pacalit :)

Ma interesasem eu pt cel vechi cat costa farurile cu lupa+spalator la AB:1800 de euro :) Am renuntat f repede la idee :)

 

Pai aia dau garantie 2 ani, asa ca trebuie sa fie bun la ceva :)

 

1800€ ??? Doamne!

Si zici ca n-ar avea doar cerculetele angel eyes in acest pachet: Pachet Angel Eyes. Costa 1500 RON, ceea ce mi se pare cam mult pentru doua cerculete... si in plus, preturile difera foarte mult de la un model la altul, in ciuda faptului ca probabil sunt aceleasi cerculete... chiar nu stiu. :blink:

 

Un kit xenon de 500Ron iti spun eu ca nu te duce f mult.

Si cine ti-a zis ca au carcasa, cadru, angel eyes, lupa te-a pacalit :D

Ma interesasem eu pt cel vechi cat costa farurile cu lupa+spalator la AB:1800 de euro :D Am renuntat f repede la idee :)

 

M-am uitat pe site-ul FK Automotive, cei care produc aceste kituri aftermarket, si mi se pare ca dau si cadru. Au mai multe culori (crom, negru, etc.), ceea ce n-ar avea sens daca ar da doar cerculetele de angel eyes...

 

Cred ca ne-am inteles gresit :D Kitul xenon, cel de 500RON, contine doar xenonul si balastul. Celalalt pachet, Angel Eyes, care e de 1500 RON, e cel care (sper ca) contine si cadru si tot.

 

Mie-mi plac asa la vedere, nu stiu ce calitate or avea. Dar totusi, cu 2000RON as rezolva problema xenon, daca nu gasesc o masina care sa aiba (dupa cum vezi, chiar mi-ar placea sa am xenon :D ). Si mersi de rabdare!

 

ce ziceti masina asta:http://www.mobile.de/SIDsIr6nq1VrVz.qC7PWlpqVg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1195227457A1

o fi real anuntul ?

 

Nu de parca m-as pricepe, dar fiindca e 316i si practic nu prea are extraoptiuni, se poate sa fie. Are 140.000km, ceea ce iarasi sustine pretul. Insa e din 2003, si pana acum nu am vazut e46 din 2003 sa fie atat de ieftin...

 

 

-------

 

Nu stiu dece i-mi pune posturile in aceeasi cadru... am postat de trei ori, si apare doar unul cu intreg continutul...

Edited by szabi4
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te concentrezi in primul rand asupra motorului,km putini, exterior impecabil ,euro4 ,interior frumos apoi pot sa vina si optiunile .Toate sa le aiba ar fii fantastic ,si la un pret bun dar mai greu.Inca un sfat eu cred ca ar fii bine sa mergi dupa masina cu un cunoscator in masini straine ca dupa Dacie si Fiatul este raiul pe pamant si nu o sa observi lucruri pe care unul mai experimentat le vede sau le aude la masina.

Si cateva sfaturi bune http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7823

Link to comment
Share on other sites

Mie-mi plac asa la vedere, nu stiu ce calitate or avea. Dar totusi, cu 2000RON as rezolva problema xenon, daca nu gasesc o masina care sa aiba (dupa cum vezi, chiar mi-ar placea sa am xenon :) ). Si mersi de rabdare!

FK am auzit ca nu sunt asa bune...Se matuieste foarte repede geamul de far.

Si una e xenon OEM,alta e xenon after-market :)

+ca am auzit ca la xenon e indicat sa ai si spalator de far,pt ca lumineaza in toate directiile daca nu este farul curat :blink:

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te concentrezi in primul rand asupra motorului,km putini, exterior impecabil ,euro4 ,interior frumos apoi pot sa vina si optiunile .Toate sa le aiba ar fii fantastic ,si la un pret bun dar mai greu.Inca un sfat eu cred ca ar fii bine sa mergi dupa masina cu un cunoscator in masini straine ca dupa Dacie si Fiatul este raiul pe pamant si nu o sa observi lucruri pe care unul mai experimentat le vede sau le aude la masina.

Si cateva sfaturi bune http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7823

 

Mersi pentru sfaturi! Am invatat multe in zilele astea...

 

Mie-mi plac asa la vedere, nu stiu ce calitate or avea. Dar totusi, cu 2000RON as rezolva problema xenon, daca nu gasesc o masina care sa aiba (dupa cum vezi, chiar mi-ar placea sa am xenon :) ). Si mersi de rabdare!

FK am auzit ca nu sunt asa bune...Se matuieste foarte repede geamul de far.

Si una e xenon OEM,alta e xenon after-market :)

+ca am auzit ca la xenon e indicat sa ai si spalator de far,pt ca lumineaza in toate directiile daca nu este farul curat :blink:

 

OK, notat!

 

Mai vad eu ce fac. Eu m-as bucura daca as gasi un exemplar care indeplineste macar 50% din ceea ce vreau...

Link to comment
Share on other sites

Doresc sa povestesc din experienta mea. Pe mai multe aspecte.

In primul rand cand cauti pe mobile.de masinile la pret foarte mic si sunt vandute de persoane fizice nu sunt reale. Eu de cate ori am cumparat masina din Germania sau Belgia am cumparat de la firma (handler). Daca vrei o masina care ti se potriveste si corespunde din toate punctele de vedere poti sa trimiti un avans pentru a bloca masina. Deobicei ajunge sa stii limba engleza, mai ales in partea de west.

 

Referitor la optionale eu consider ca farurile normale nu sunt de ajuns pentru strazile noastre am avut pe 318d ul meu vechi doar faruri normale. Pe acesta nou am cumparat de pe ebay cu 550 eur o pereche de faruri xenon de farica. Diferenta este ca de la felinar la becul electric. O alta optionala care nu ar trebui sa lipseasca este climatizarea automata. Nu aerul conditionat manual.

 

Referitor la motorina vs benzina, eu am 320d, anul acesta am mers peste 40000 km fara probleme. Din acest motiv mi-am luat diesel avand in vedere nr de km pe care ii fac. Acum am 100000 km. Cu masina anterioara 318d am facut peste 70000 km. De la 120000 km la 198000 km. Fara nici un incident la motor. Trebuie avut grija la schimbul de ulei si cel de filtre. Eu le-am facut in fiecare 10000-12000 km.

 

Referitor la intrebarea de ce Kombi? Pentru ca este o masina practica in care incap si lucruri mai voluminoase pe care trebuie sa le transporti de ex cand iti cumperi televizor. Nu cred ca afecteaza in mod negativ comportamentul rutier al masinii. P[ate este chiar mai bun fiindca are un surplus de greutate pe puntea spate.

 

Calculator pentru taxa speciala de inmatriculare gasesti aici: http://www.autovit.ro/taxainm.php

 

Spor la cumparare si sa te bucuri de BMW!

Link to comment
Share on other sites

Doresc sa povestesc din experienta mea. Pe mai multe aspecte.

In primul rand cand cauti pe mobile.de masinile la pret foarte mic si sunt vandute de persoane fizice nu sunt reale. Eu de cate ori am cumparat masina din Germania sau Belgia am cumparat de la firma (handler). Daca vrei o masina care ti se potriveste si corespunde din toate punctele de vedere poti sa trimiti un avans pentru a bloca masina. Deobicei ajunge sa stii limba engleza, mai ales in partea de west.

 

Referitor la optionale eu consider ca farurile normale nu sunt de ajuns pentru strazile noastre am avut pe 318d ul meu vechi doar faruri normale. Pe acesta nou am cumparat de pe ebay cu 550 eur o pereche de faruri xenon de farica. Diferenta este ca de la felinar la becul electric. O alta optionala care nu ar trebui sa lipseasca este climatizarea automata. Nu aerul conditionat manual.

 

Referitor la motorina vs benzina, eu am 320d, anul acesta am mers peste 40000 km fara probleme. Din acest motiv mi-am luat diesel avand in vedere nr de km pe care ii fac. Acum am 100000 km. Cu masina anterioara 318d am facut peste 70000 km. De la 120000 km la 198000 km. Fara nici un incident la motor. Trebuie avut grija la schimbul de ulei si cel de filtre. Eu le-am facut in fiecare 10000-12000 km.

 

Referitor la intrebarea de ce Kombi? Pentru ca este o masina practica in care incap si lucruri mai voluminoase pe care trebuie sa le transporti de ex cand iti cumperi televizor. Nu cred ca afecteaza in mod negativ comportamentul rutier al masinii. P[ate este chiar mai bun fiindca are un surplus de greutate pe puntea spate.

 

Calculator pentru taxa speciala de inmatriculare gasesti aici: http://www.autovit.ro/taxainm.php

 

Spor la cumparare si sa te bucuri de BMW!

 

Mersi!!

 

Am si eu cateva intrebari, daca ai timp...

 

1. Nu e riscant sa platesti in avans? Am auzit multe cazuri unde au sunat, au rezervat (nu au platit, totusi), si pana au ajuns, erau deja vandute. Stiu ca e mai serios daca platesti, dar nu se poate intampla sa zica ca n-ai platit?... de pe mobile.de (No money in advance!

 

A request for payment in advance generally always proves to be attempted fraud.Therefore, never transfer money in advance! This is true for both cash transfer payments (e.g. via Western Union, MoneyGram, Escrow) as well as for bank transfers. It is possible in both cases to cash the money by presenting false identity papers, and you are unable to claim your money back!)

 

2. La climatizare... "Klimaautomatik" este la ceea ce te referi? Dar acesta nu este standard? (uita-te te rog la astea doua la climatizare: 318i si 318i

) - am pus astea doua pentru urmatoarea intrebare:

3. Astea sub €10000 or fi adevarate? Presupunand, ca nu-s avariate.

 

Mersi pentru sfaturi!

Link to comment
Share on other sites

Doresc sa povestesc din experienta mea. Pe mai multe aspecte.

In primul rand cand cauti pe mobile.de masinile la pret foarte mic si sunt vandute de persoane fizice nu sunt reale. Eu de cate ori am cumparat masina din Germania sau Belgia am cumparat de la firma (handler). Daca vrei o masina care ti se potriveste si corespunde din toate punctele de vedere poti sa trimiti un avans pentru a bloca masina. Deobicei ajunge sa stii limba engleza, mai ales in partea de west.

 

Referitor la optionale eu consider ca farurile normale nu sunt de ajuns pentru strazile noastre am avut pe 318d ul meu vechi doar faruri normale. Pe acesta nou am cumparat de pe ebay cu 550 eur o pereche de faruri xenon de farica. Diferenta este ca de la felinar la becul electric. O alta optionala care nu ar trebui sa lipseasca este climatizarea automata. Nu aerul conditionat manual.

 

Referitor la motorina vs benzina, eu am 320d, anul acesta am mers peste 40000 km fara probleme. Din acest motiv mi-am luat diesel avand in vedere nr de km pe care ii fac. Acum am 100000 km. Cu masina anterioara 318d am facut peste 70000 km. De la 120000 km la 198000 km. Fara nici un incident la motor. Trebuie avut grija la schimbul de ulei si cel de filtre. Eu le-am facut in fiecare 10000-12000 km.

 

Referitor la intrebarea de ce Kombi? Pentru ca este o masina practica in care incap si lucruri mai voluminoase pe care trebuie sa le transporti de ex cand iti cumperi televizor. Nu cred ca afecteaza in mod negativ comportamentul rutier al masinii. P[ate este chiar mai bun fiindca are un surplus de greutate pe puntea spate.

 

Calculator pentru taxa speciala de inmatriculare gasesti aici: http://www.autovit.ro/taxainm.php

 

Spor la cumparare si sa te bucuri de BMW!

 

Mersi!!

 

Am si eu cateva intrebari, daca ai timp...

 

1. Nu e riscant sa platesti in avans? Am auzit multe cazuri unde au sunat, au rezervat (nu au platit, totusi), si pana au ajuns, erau deja vandute. Stiu ca e mai serios daca platesti, dar nu se poate intampla sa zica ca n-ai platit?... de pe mobile.de (No money in advance!

 

A request for payment in advance generally always proves to be attempted fraud.Therefore, never transfer money in advance! This is true for both cash transfer payments (e.g. via Western Union, MoneyGram, Escrow) as well as for bank transfers. It is possible in both cases to cash the money by presenting false identity papers, and you are unable to claim your money back!)

 

2. La climatizare... "Klimaautomatik" este la ceea ce te referi? Dar acesta nu este standard? (uita-te te rog la astea doua la climatizare: 318i si 318i

) - am pus astea doua pentru urmatoarea intrebare:

3. Astea sub €10000 or fi adevarate? Presupunand, ca nu-s avariate.

 

Mersi pentru sfaturi!

 

Nu shtiu ce sa zic .. ala in 8000 e frumos rau si sincer mie mi se pare cam ieftin.Sa isi mai dea cu parerea si altii care poate stiu mai bine ca mine ce si cum. :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Doresc sa povestesc din experienta mea. Pe mai multe aspecte.

In primul rand cand cauti pe mobile.de masinile la pret foarte mic si sunt vandute de persoane fizice nu sunt reale. Eu de cate ori am cumparat masina din Germania sau Belgia am cumparat de la firma (handler). Daca vrei o masina care ti se potriveste si corespunde din toate punctele de vedere poti sa trimiti un avans pentru a bloca masina. Deobicei ajunge sa stii limba engleza, mai ales in partea de west.

 

Referitor la optionale eu consider ca farurile normale nu sunt de ajuns pentru strazile noastre am avut pe 318d ul meu vechi doar faruri normale. Pe acesta nou am cumparat de pe ebay cu 550 eur o pereche de faruri xenon de farica. Diferenta este ca de la felinar la becul electric. O alta optionala care nu ar trebui sa lipseasca este climatizarea automata. Nu aerul conditionat manual.

 

Referitor la motorina vs benzina, eu am 320d, anul acesta am mers peste 40000 km fara probleme. Din acest motiv mi-am luat diesel avand in vedere nr de km pe care ii fac. Acum am 100000 km. Cu masina anterioara 318d am facut peste 70000 km. De la 120000 km la 198000 km. Fara nici un incident la motor. Trebuie avut grija la schimbul de ulei si cel de filtre. Eu le-am facut in fiecare 10000-12000 km.

 

Referitor la intrebarea de ce Kombi? Pentru ca este o masina practica in care incap si lucruri mai voluminoase pe care trebuie sa le transporti de ex cand iti cumperi televizor. Nu cred ca afecteaza in mod negativ comportamentul rutier al masinii. P[ate este chiar mai bun fiindca are un surplus de greutate pe puntea spate.

 

Calculator pentru taxa speciala de inmatriculare gasesti aici: http://www.autovit.ro/taxainm.php

 

Spor la cumparare si sa te bucuri de BMW!

 

Mersi!!

 

Am si eu cateva intrebari, daca ai timp...

 

1. Nu e riscant sa platesti in avans? Am auzit multe cazuri unde au sunat, au rezervat (nu au platit, totusi), si pana au ajuns, erau deja vandute. Stiu ca e mai serios daca platesti, dar nu se poate intampla sa zica ca n-ai platit?... de pe mobile.de (No money in advance!

 

A request for payment in advance generally always proves to be attempted fraud.Therefore, never transfer money in advance! This is true for both cash transfer payments (e.g. via Western Union, MoneyGram, Escrow) as well as for bank transfers. It is possible in both cases to cash the money by presenting false identity papers, and you are unable to claim your money back!)

 

2. La climatizare... "Klimaautomatik" este la ceea ce te referi? Dar acesta nu este standard? (uita-te te rog la astea doua la climatizare: 318i si 318i

) - am pus astea doua pentru urmatoarea intrebare:

3. Astea sub €10000 or fi adevarate? Presupunand, ca nu-s avariate.

 

Mersi pentru sfaturi!

 

Nu shtiu ce sa zic .. ala in 8000 e frumos rau si sincer mie mi se pare cam ieftin.Sa isi mai dea cu parerea si altii care poate stiu mai bine ca mine ce si cum. :) :blink:

 

Daca dai un search dupa 318 benzina dupa 2002 (incl.), o sa vezi ca gaseste cam 1200 din care primii zece sunt sub €10000 si restul toate peste. Multe fiind intre 11000-12000. Asa ca eu zic ca ori nu-s adevarate, ori au alea ceva surprize sub capota...

 

Oricum, mai uit doar, nu o sa cumpar acum...

Link to comment
Share on other sites

Cu cea mai mare placere dar nu sunt sfaturi.

 

1. Bineinteles ca exista un risc, dar daca platesti pentru o firma prin transfer bancar atunci nu prea pot fi probleme. Deobicei se respecta acest lucru. Dar trebuie sa fie o firma care exista. Acest lucru il poti verifica in momentul in care iti da datele firmei. Codul unic de inregistrare.Daca firma exista nu sunt probleme. foarte multi de la noi au rezervat si nu s-au dus niciodata dupa masina.

2. Klimaautomatik nu este standard nici pe noua generatie, nici pe cea veche. Daca sunt butoane care se pot roti nu este Klimaautomatik.

3.Primul link nu l-am putut deschide al doilea pare adevarat. Dar are multi Km de aceea este mai ieftin. Poti sa te uiti la firma de obicei au un site pe mobile.de unde poti sa te uiti cate masini are firma respectiva. La al doilea apar doar patru masini. De aceea este mai ieftina. Sunt dealeri din acestia de weekend care dau mai ieftin fiindca nu au parc nu au nimic doar site ul de mobile.de.

 

Kfz-Technik Klein GmbH

Peter KlĂścknerstrasse 3a

56073 Koblenz

Germany

Phone 1: +49 (0)261 9522559

Phone 2 : +49 (0)171 2720486

Fax: +49 (0)261 9522508

Dealer with mobile since 01.03.2005

Visit our entire stock of vehicles under:

http://home.mobile.de/KFZ-TECHNIK-KLEIN

 

Daca nu ar fi facut afaceri curate nu mai era dealer mobile.de. In schimb este mai bine sa cumperi de la o firma mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Cu cea mai mare placere dar nu sunt sfaturi.

 

1. Bineinteles ca exista un risc, dar daca platesti pentru o firma prin transfer bancar atunci nu prea pot fi probleme. Deobicei se respecta acest lucru. Dar trebuie sa fie o firma care exista. Acest lucru il poti verifica in momentul in care iti da datele firmei. Codul unic de inregistrare.Daca firma exista nu sunt probleme. foarte multi de la noi au rezervat si nu s-au dus niciodata dupa masina.

2. Klimaautomatik nu este standard nici pe noua generatie, nici pe cea veche. Daca sunt butoane care se pot roti nu este Klimaautomatik.

3.Primul link nu l-am putut deschide al doilea pare adevarat. Dar are multi Km de aceea este mai ieftin. Poti sa te uiti la firma de obicei au un site pe mobile.de unde poti sa te uiti cate masini are firma respectiva. La al doilea apar doar patru masini. De aceea este mai ieftina. Sunt dealeri din acestia de weekend care dau mai ieftin fiindca nu au parc nu au nimic doar site ul de mobile.de.

 

Kfz-Technik Klein GmbH

Peter KlĂścknerstrasse 3a

56073 Koblenz

Germany

Phone 1: +49 (0)261 9522559

Phone 2 : +49 (0)171 2720486

Fax: +49 (0)261 9522508

Dealer with mobile since 01.03.2005

Visit our entire stock of vehicles under:

http://home.mobile.de/KFZ-TECHNIK-KLEIN

 

Daca nu ar fi facut afaceri curate nu mai era dealer mobile.de. In schimb este mai bine sa cumperi de la o firma mai mare.

 

Mersi pentru informatii! O zi buna!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
salut.sunt nou in acest forum si am intrat sperand ca voi fi lamurit in anumite privinte.doresc sa mi iau o masina noua de afara sau de la noi...si ash vrea sa mi spuna si mie cineva cate ceva despre bmw320d.costuri...intretinere...costuri service si alte chestii din astea.cum e cu tractiunea spate.cum e cu transmisia ca am auzit ca la audi se schimba dupa 90demii de km.e mai bun un 320 decat un A4 ambele diesel..la bani sunt cam la fel.Astept pareri si sfaturi.merci
Link to comment
Share on other sites

in primul rand mergi cu un 320d si cu un A4 19 tdi, dar sa fie cel de 131 cp. 320-ul poate avea 136 sau 150 cp.

transmisia se schimba dupa 90.000 ? poate distributia... la BMW nu e cazul, e pe lant , nu curea

iti recomand 320d facelift, cel de 150cp, motor common rail, mai puternic si mai silentios.

 

restul le gasesti pe forum, foloseste functia SEARCH...

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

un schimb complet te costa cam 1000 RON, in conditiile in care nu il faci la dealer.

include ulei + filtru ulei + filtru aer + filtru motorina + filtre polen + antigel

placute si discuri fata - spate = 800 RON

altceva nu prea ai ce schimba in mod normal

in ceea ce priveste tractiunea spate, iarna ai nevoie de anvelope adecvate, daca nu vrei senzatii tari :blink:

 

conteaza la ce 320d te referi pt a putea primi sfaturi altele decat generale. din ce an e masina ? nr km ?

 

in ceea ce priveste A4, e o masina buna, dar la volanul ei intodeauna iti vei dori sa fi ales un BMW.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Salut Matei, bine ai venit pe BMWClub.

 

Avand in vedere ca am avut A4 TDI de 130 (131) cp, iar acum am 320d, cred ca iti pot raspunde la niste intrebari.

Intr-adevar, la Audi distributia fiind pe curea, se schimba la 90.000 km la unele modele sau la mai multi km (parca 120.000 dar nu sunt chiar sigur) la modelele mai recente. La BMW in mod normal nu ai problema asta, fiind pe lant. Este un lucru important, avand in vedere ca o distributie la Augsburg te costa cam 500 euro. La reprezentanta, probabil mult mai mult.

 

Cu tractiunea spate nu ai probleme decat daca exagerezi. Eu la inceput am mers mai atent si am luat-o treptat. Acum pot sa zic ca ma distrez din cand in cand cu DSC OFF, in limitele sigurantei si ale bunului-simt fata de cei din jur. Noaptea tarziu este un moment bun pentru asa ceva.

 

In ceea ce priveste intretinerea, este un pic mai scumpa decat la Audi. Cel putin, asa sunt reviziile, filtrele fiind mai scumpe decat la Audi.

 

Ca remarca finala, iti recomand sa mergi cu ambele. Sunt masini din aceeasi clasa de calitate, insa foarte diferite ca si comportament. Fiecare are ceva in plus, din diferite puncte de vedere. Trebuie sa stii exact ce vrei de la masina, ca sa poti face alegerea corecta.

 

Succes la cumparaturi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.