Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

Cind am cautat pe mobile am selectat optiunea cu tva deductibil, asa ca am vazut numai anunturile la care tva-ul era pus in pret. In ceea ce priveste actele firmei, in afara de certificatul ca sint platitor de tva ce mai trebuie? Referitor la plata prin banca (asta fiind plata externa) stie cineva daca trebuie altceva in afara de contul de ron al firmei?
Link to comment
Share on other sites

330cd e belea :) si sa mai fie si m paket.

 

Mi se pare prea mare motorul...nu am un stil de condus sportiv...orikum drumurile de la noi te omoara...cu TVA-ul stie cineva daca se poate recupera va rog? :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu doar mi se pare ca sunt furat pe fata :blink: (nu aduc o rabla in tara...) si de asemenea gandeste-te ca alea cateva mii de euro le pot folosi eventual sa mai schimb cate ceva la masina in caz ca este nevoie :)
Link to comment
Share on other sites

Certificat de atestare fiscala? (adica)

Iar toate aceste acte se duc copiile originalelor sau trebuiesc traduse si sutentificate la notar??

Daca cineva din voi a cumparat pe firma din germania, as dori sa stiu exact de ce acte a avut nevoie si cum a facut plata.

Multumesc anticipat.

Edited by arcibal
Link to comment
Share on other sites

Detine careva un 330 (e46) ? is interesat si eu de achizitia unui 330ci , si is curios de ceva pareri , cine e in cunostiinta de cauza. va multumesc

 

 

daca iti permiti costul achizitionarii,al taxei,al consumului si al impozitului vei face o alegere excelenta prin achizitionarea modelului asta.

Link to comment
Share on other sites

e o caroserie sport,nu se potriveste cu sunetul diesel. vrei sport ...pai sa fie sport cu totul nu doar caroseria!!! sau poate conteaza consumul??? in cazul asta trebuie sa optezi pe limo. :blink:

 

prefer pe caroseria sport motor sport. detin un e 46 cabrio 2002 325 ci tiptronic. euro3, taxa inmatric: 3212 euro. am vrut sport deci.....am platit 3200 taxa. asta e!!!!

Link to comment
Share on other sites

poate omul prefera sa mearga cu 8-9% in oras,nu cu 13-14%,20k euro nu e o suma f mare,iar diferente la cap performanta intre 320d si 320i sunt cam mici si asta doar la plecarea de pe loc si viteza maxima

 

Stim cu totii ca nu numai mica diferenta de demaraj conteaza...sau viteza maxima. Conteaza cum te simti in masina...cand mergi si ai impresia ca e motorul oprit, cum trage masina liniar de la 1500 la 6500 RPM...conteaza feeling-ul!

Nu toti isi iau BMW, Audi, Mercedes ca sa le consume caat mai putin si sa mearga economic! :blink:

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.