Jump to content

interceptor


INTERCEPTOR

Recommended Posts

este din 1972.caroserie cod e 3 .restaurata complet. motor 3000 cmc 200 ps evacuare sport si cam atata .

 

 

Superba ! Presupun ca ai bagat ceva lovele munca si pasiune... In schimb ma seaca groaznic numarul de inmatriculare din fata! Pacat ca nu se poate sa-l scoti si sa-l ai doar pe cel de pe spate.... Urat rau pus acolo... Totusi mi se pare ca jantele nu sunt tocmai cele mai reusite. presupun ca te vei ocupa si de asta dar asa arata masina in momentul asta....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Superba masina, am putut sa o admir intr-o zi cand erai la Doamna Ghica in spate la biserica de langa mine, cred ca era nunta ceva. Pana la urma ce jante ai acum pe ea, mie mi se par cele mai misto alea care cred ca sunt BBS. Chiar si cu capacele alea de BMW arata belea. Edited by 2dor
Link to comment
Share on other sites

interceptorul :blink: inca nu il dau jos.jantele pe 17 sau vandut sunt pe un e 34 unde le era locul .si astea pe 19 cand or sa fie toate 4 pe masina o sa arate bine.stiu ca nu perfect dar bine. este suficient. munca sa bagat 2 ani .si bani nu mai stiu nici eu .toate salariile si toate combinatiile la masini.

restul aia mica a iesit de la vopsit o sa i pun si ei aici topic.

cred ca o sa pun unul mai micut

colant

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ai dreptate .mersi.multa pasiune .bani nu mai conteaza cand e vb de asa ceva

 

cateva date despre ea:P

masina are .....diferential autoblocant 3.45

1st (3.85:1)

2nd (2.08:1)

3rd (1.375:1)

4th (1.00:1)

cutie in 4 trepte

,discuri ventilate fata spate(etrier 4 pistonase fata etrier 2 pistoane spate) servo si nimic mai mult.

4700 lungime

1750 latime

1450 inaltime

1400 kg gata de drum cu rezervorul plin (plin fff rar)

211 km h 0 100 7,8 sec

2985 cmc 200 ps la 5500

sistem d jetronic. injectie multipunct bosch an 1972

67 ps pe 1000 cmc

277 nm la 4300

diametru piston 89 cu 80

viteza piston 14,66 metri pe sec la 5500 rpm

sau produs din 1971-1977, 56172 bucati (total: 32567 3.0S; 20310 3.0Si; 3022 3.3L)

la 7000 rpm cu 255 40 18 in viteza a 4a cu dif 3.45 masina prinde 155.7 mile pe ora.acuma asa a calculat site u cu bmw e 3..cu motorul beton

 

 

 

pe viitor adica 2 3 luni va primi o cutie cu 5 viteze.si speram in toamna un turbo.sa o ridice la minim 300 ps

Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.