Jump to content

Roadshow BMW seria 5


fanatic1er

Recommended Posts

in urma discutiilor cu cei de la BMW AG s-a decis organizarea Evenimentului “ BMW Performance Days ”, roadshow-ul BMW Seria 5 in Romania, in perioada 10-27.09.2005.

 

La acest eveniment veti avea la dispozitie urmatoarele masini de drive test:

- BMW 535d Touring

- BMW 535 d Limuzina

- BMW 530 Xi sau BMW 525 Xi

 

Programarea evenimentului s-a facut dupa cum urmeaza:

 

Grupa 1 Grupa 2

10,11,12.09 Constanta Cluj

12/13.09 Transfer (in timpul noptii)

13, 14.09 Iasi Tirgu Mures

15.09 Transport Bucuresti

 

16-19.09 Eveniment “BMW Performance Days” Bucuresti

 

20-21.09 Pitesti Craiova

21/22.09 Transfer (in timpul noptii)

22-23.09 Sibiu Arad

23/24.09 Transfer (in timpul noptii)

24-26.09 Brasov Timisoara

27.09 Retur Bucuresti

 

In cadrul evenimentului Performance Days din Bucuresti, se va organiza in data de 16.09 pe Aeroportul International Baneasa un drive test cu BMW M5. Dealerii pot invita clienti potentiali sau pasionati pentru acest eveniment.

 

Deci forumisti profitati :blink:

Link to comment
Share on other sites

cum fac eu sa ajung la drive-testul cu M5? Ca banuiesc ca nu va avea acces oricine....

 

la dealerul de aici ma duc eu sa-i stresez si poate ma dau cu 535d, de obicei e coada mare....

Edited by Luk
Link to comment
Share on other sites

Pur si simplu prin inscriere la orice dealer.Campania va fi anuntata si in media.

Sper sa nu faca nazuri cei de la vanzari  :blink:

40323[/snapback]

 

:) vrei sa zici ca dau tel si zic "vreau si eu sa vad cum e intr-un 535 limo..." si oamenii aia ma trecpe lista si apoi ajung sa si conduc masina?!!! ce frumos ar fi...doar ca nu prea cred sa fie asa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:blink:  vrei sa zici ca dau tel si zic "vreau si eu sa vad cum e intr-un 535 limo..." si oamenii aia ma trecpe lista si apoi ajung sa si conduc masina?!!! ce frumos ar fi...doar ca nu prea cred sa fie asa.

40326[/snapback]

 

de regula invita clienti fideli si potentiali clienti cunoscuti ca avand ceva putere financiara, nu prea poate oricine, cel putin aici in Romania. poate doar daca aveti ceva prieteni pe la dealer-i.

Link to comment
Share on other sites

sa iei si un "cameraman" cu tine..

vrem filme si poze... :)

42266[/snapback]

 

nu cred ca poate sa faca ce vrea cu M-ul ca li se urca alora sangele la cap :blink: si probabil ca va merge cu cineva din partea lor in masina, care il va tempera. dar eu zic sa profite :) , ca doar nu o sa-i apese ala pe frana :) :)

Link to comment
Share on other sites

M-am dat cu un M5, un 535d, un 535d touring si cu ub 525ix.

M5ul e cea mai tare masina cu care am mers vreodata, se mergea vreo 3km dupa care te intorceai - odata pe 400 cai si a doua oara pe 507. Mare diferenta. Nu m-a lasat sa scot toate sistemele alea, cred ca le era frica sa nu rastorn masina. A, eram total impotriva smgului eram fan automat total, la a mea nu dau pe manual niciodata, si am facut prima tura pe automat si m-a enervat ca taia benzina la 8000 de ture si ii dadea in nas si la a doua tura am mers pe smg ... superb, schimba instant la 7500 cum apesi. Am un filmulet facut cu telefonu o sa il pun maine. Dupaia m-am dus la alelalte - motoru de 3.5 diesel e chiar cel mai tare diesel are o putere si o forta ... rupe dar se aude urat rau de afara de langa ea zici ca e passat tdi. Touringu se duce mai repede de fund ca limuzina dar arata bine si are un superportbagaj daca iti trebe:) 525ix... mmm cam de (cenzurat) nu prea se simte ca e tractiune integrala .. ma rog era pista uscata. Asta lash testa la iarna.

Dl Ovidiu Ghitan a fost in tura presei de dinaintea mea - sper sa dea la tv ceva chestii cu SUPERMASINA. Apropo... presa iesea toata cu sacose si sacosele:) ce v-a dat?

Daca mai aflati de chestii dastea dati pe forum mai din timp poate fac rost de mai multe invitatii si le licitam pe aici:)

Intrebatima daca vreti sa aflati alte chestii.

SorinTSO ai fost?Care erai?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.