Jump to content

Incepator psihopat si dependent...320


Angel Dust

Recommended Posts

As dorii sa-mi cumpar si eu un BMW 320 pe motorina.

Cum vi se par aceste masini?...

 

Problema mea cea mai mare este ca vreau sa o cumpar de afara. Am inteles ca cele mai bune preturi sunt in Germania. Este adevarat? Unde pot gasii niste site-uri cu vanzari auto in Germania? Eu nu cunosc limba lor asa ca google devine inutil. Pot recupera tva-ul german? Pot achita taxele vamale mai tarziu (respectiv la inmatriculare)? Un 320 Diesel din 2000 ar fi perfect pentru a ma linistii.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Am inteles ca cele mai bune preturi sunt in Germania. Este adevarat?

40213[/snapback]

Dupa cum era un post recent, de exemplu M5 e cel mai ieftin in US.

 

Unde pot gasii niste site-uri cu vanzari auto in Germania? Eu nu cunosc limba lor asa ca google devine inutil.

40213[/snapback]

http://www.mobile.de

http://www.autohus.de

http://www.autoscout24.de

 

http://babelfish.altavista.com pentru traducere (nu te astepta la prea mult de la el)

 

Pot recupera tva-ul german?

40213[/snapback]

Da.

 

Pot achita taxele vamale mai tarziu (respectiv la inmatriculare)?

40213[/snapback]

Da.

Link to comment
Share on other sites

Sau ca varianta cineva din club (din pacate nu i-am retinut numele) stiu ca are un 320 dar pe benzina de vanzare. Masina arata super marfa. Acum nu stiu cat vrei tu sa investesti in masina..... poate vrei una mai noua .......si atunci nu ramane decat germanica....Oricum succes.... :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

As dorii sa-mi cumpar si eu un BMW 320 pe motorina.

Cum vi se par aceste masini?...

 

Problema mea cea mai mare este ca vreau sa o cumpar de afara. Am inteles ca cele mai bune preturi sunt in Germania. Este adevarat? Unde pot gasii niste site-uri cu vanzari auto in Germania? Eu nu cunosc limba lor asa ca google devine inutil. Pot recupera tva-ul german? Pot achita taxele vamale mai tarziu (respectiv la inmatriculare)? Un 320 Diesel din 2000 ar fi perfect pentru a ma linistii.

 

:blink:

40213[/snapback]

 

 

vezi si noul www.aaaauto.ro

Link to comment
Share on other sites

he,

 

am cautat pe toate site-urile in toate tarile. costa cam la fel daca o aduc la noi cu tot cu taxe, nu este nici o sfaraiala...

 

pana la urma o cumpar de la noi dar sa vad cine se pricepe cu adevarat la ele sa nu-mi trag vreo teapa.

 

Un mecanic mi-a zis (nu radeti ca eu chiar nu stiu) ca daca in timp ce merge motorul scot capacul de la ulei, aceasta ar trebui sa continue sa functioneze. Daca se opreste inseamna ca e varza. De asemenea sa o iau si sa fac viraje scurte si bruste ..sa vad daca imi bate vreo planetara...ei asta o mai cred...

Link to comment
Share on other sites

asta cu capacu am auzit-o si eu.. cica nu e in mintile lui motorul daca se balbaie cand scoti capacu. asa e? :blink:

40611[/snapback]

 

 

depinde...la motoarele m20 trebuie sa scada turatia cand scopi busonul de la tacheti....dc nu se intampla nimic, atunci e mai nasol... :)

Link to comment
Share on other sites

sunteti nebuni cu capacul vostru

la e30 un furtun gros iese din corpul clapetei de acceleratie si intra in capacul de la culbutori, cand scoti capacul practic debitmetru masoara niste aer in plus care nu exista si se opreste, in cazul in care NU se opreste inseamna ca motorul trage aer fals pe undeva

 

parerea mea .... (copyright Bavaria)

Link to comment
Share on other sites

16 %

40218[/snapback]

 

Apropo, eu cand am luat-o din Germania, am platit cumva la dealer "fara taxe" si a trebuit sa ii trimit dupa aia prin posta o foaie stampilata de vama ungara ca a iesit din UE masina si a intrat in Romania si am inteles ca a fost vanduta "fata tva". E posibil asa ceva? Neamtul zicea dupa aia ca se duce cu aia la vama lor si o preda acolo sa nu ii mai ceara aia tva-ul...

Link to comment
Share on other sites

Un mecanic mi-a zis (nu radeti ca eu chiar nu stiu) ca daca in timp ce merge motorul scot capacul de la ulei, aceasta ar trebui sa continue sa functioneze. Daca se opreste inseamna ca e varza. De asemenea sa o iau si sa fac viraje scurte si bruste ..sa vad daca imi bate vreo planetara...ei asta o mai cred...

40610[/snapback]

 

 

Eu zic ca mecanicul ala sa isi vada mai departe de Daciile lui. BMW-ul are tractiune spate, deci planetarele sunt in spate nu in fata. Daca iei viraje scurte si bruste, cel mai probabil dai intr-un pom, nicidecum nu verifici planetarele.

 

Daca iei capacul de la ulei, motorul trage aer fals si da sa moara. Daca nu da sa moara, inseamna ca deja tragea pe undeva aer fals si nu il afecteaza ca ai scos capacul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.