Jump to content

Detector radar


zzathief

Recommended Posts

ce parere aveti despre cobra esd6060. Am gasit undeva f ieftin si cum nu am "taietei" multi de stricat mi-as lua si eu un detector. M-am uitat pe mai multe site-uri si este rezonabil se pare, insa cer parerea voastra. Merita sa dau 160 ron pe unul sau mai astept? Edited by zzathief
Link to comment
Share on other sites

COBRA ESD 6060 - 180 Lei

Oferta SPECIALA

 

 

Extrem de solicitat datorita raportului calitate pret imbatabil acest detector radar a fost reintrodus in productie, reprezentand o superoferta la acest pret.

 

 

 

 

Caracteristici generale

 

 

detecteaza benzile X, K, Ka (33.4 - 36.0 GHz) Radar.

Dispozitivele Laser de determinare a vitezei si SWS.

* Avertizari audio cu tonuri distincte pentru toate tipurile de radar, Laser si SWS detectate.

 

* Display cu 5 leduri de ĂŽnaltã vizibilitate pentru confirmarea tuturor semnalelor radar, ca si a intensitatii semnalului detectat.

Modul de lucru se poate seta dupa preferinta(sensibilitate, mod de reactie, ...) aceste setari fiind memorate de catre aparat.

Volum sonor reglabil.

Dezactivare automata sau manuala a semnalelor sonore (Muting).

Modul City reduce posibilitatea aparitiei de avertizãri false (in banda X), lucru care se ĂŽntâmplã cu predilectie ĂŽn zonele de trafic urban.

Protectie ĂŽmpotriva detectoarelor de detector de radar VG-2 Guard Alert.

Detecteazã semnalele de la toate tipurile de radar, laser si VG-2 indiferent de directia din care vine semnalul, Protectie 360°.

Butoane usor accesibile.

 

The ESD-6060 6 bandT radar detector is one of Cobra's lower-end models. The Cobra ESD 6060 responds to all types of radar currently in use by police, and provides 360 degree detection of all types of laser guns laser. The Cobra ESD-6060 is immune to the VG-2 detector, and provides alerts when VG-2 is in use. Basic support is included for the Safety Alert® system as well.

 

 

 

 

Il iei mai ieftin decat pe net de ex. Oricum la banii astia e ok, mai ieftin ... nu stiu sa gasesti. Dar realizezi ca cu cat e mai scump e mai bun, al tau e printre cele mai ieftine, si eu tot o cobra am dar de vreo 350 ron, sunt baieti care au de 1600 ron , asadar tu stii cum mergi, cate puncte ai deja :blink: etc. :) toate bune

Link to comment
Share on other sites

Oricum o sa ai alewrte false mult...dar te obisnuiesti cu el si o sa stii cand e alarma falsa si cand nu...cand semnalul detectat depaseste ca intensitate nivelul mediu (ma refer la gradatia pe care o are fiecare detector) atunci ai toate sansele ca semnalul detectat sa fie de la radar....celelalte surse de semnal (care dau semnal fals) nu sunt atat de puternice...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

eu nu ti-l recomand.

in afara de alarmele false - cu care te poti obisnui - mai are o belea. detecteaza anumite tipuri de radare mult prea tarziu - cand esti la cativa m de ele sau si mai rau- dupa ce ai trecut de ele...

Link to comment
Share on other sites

eu nu ti-l recomand.

in afara de alarmele false - cu care te poti obisnui - mai are o belea. detecteaza anumite tipuri de radare mult prea tarziu - cand esti la cativa m de ele sau si mai rau- dupa ce ai trecut de ele...

Bani aruncati pe fereastra. Acum ca e si sammitul au bagat camere

Link to comment
Share on other sites

pai nu zice lumea degeaba nu?

repet este bun :blink: , insa este posibil sa fi prins cu el :). este clar cat de bun e nu?.

exemplu concret: socrul meu. are saracul 12 puncte din cauza radarului. acum ii pare rau ca a fost incapatanat si a cumparat Cobra desi l-am sfatuit sa nu o faca.

Link to comment
Share on other sites

Am avut si Beltronics si Whistler.Niste gunoaie,behaiau numai pe langa statii peco si prin oras.Rar cand sesizau vreun radar.

Acum am un Cobra,l-am primit cadou de la un prieten de al meu din state.Este extraordinar,net superior fata de cele enumerate mai sus.De exemplu daca masina cu radaru vine din spate il sesizeaza de la 2-300m,iar din fata cam 1km daca e linie dreapta poate si de la mai mult.

Am inteles ca de cand s-a dat voie cu detectoare,cele comercializate in magazine au sensibilitatea reglata la minim,de aia toti zic ca-s proaste.Ele de fapt sunt ok numai ca asa-s reglate.Era si o statistica ca de cand s-a dat liber la detectoare a scazut mult din amenzi,asa ca ne putem astepta sa le interzica iar.

Link to comment
Share on other sites

Am facut comparatie intre al meu si detectorul unui prieten,marca Beltronics.Puse pe bord unul lanaga altul la un drum pana in Deva(Valea Muresului e plina de radare).Intotdeauna al meu incepea sa zumzaie cam cu 7-8 secunde inaintea celuilalt.Nici lui nu i-a venit sa creada asa ca si-a luat si el Cobra din Selgros.

Identic cu Beltronics-ul,foarte slab ca receptie sau dupa cum am zis probabil sensibilitatea reglata undeva la minim

Link to comment
Share on other sites

nu compara un Cobra pt state cu seriile facute pt Europa.

si oricum cand compari 2 marci compara prin produse de la acelasi nivel (nu un Cobra de top cu un Bel entry-level)

uimitor este ca tu esti singurul care spune ca Bel este sub Cobra. Toate testele facute (si in state si in Europa) dau un anumit top in care Cobra este mult sub Bel. da whatever. bv tie ca ai pus mana pe un detector bun. rara avis ce ai tu.

Link to comment
Share on other sites

eu am un beltronics... care are 3 ani.. 945, a fost 13 mil

si acum caut tot un beltronics, caci sunt cele mai bune..!

 

atentie la datele tehnice si testatile inainte... :)

 

 

dar din pacate vor fi din ce in ce mai bune, caci au aparut alte tipuri de radare ca in germania pe autostrada... si nu ai ce face... vezi radarele noi de pe DN1 zona comarnic - campina la pasarele de pietonti... :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu compara un Cobra pt state cu seriile facute pt Europa.

si oricum cand compari 2 marci compara prin produse de la acelasi nivel (nu un Cobra de top cu un Bel entry-level)

uimitor este ca tu esti singurul care spune ca Bel este sub Cobra. Toate testele facute (si in state si in Europa) dau un anumit top in care Cobra este mult sub Bel. da whatever. bv tie ca ai pus mana pe un detector bun. rara avis ce ai tu.

Nu cred sa aiba vreo importanta unde-i facut,EU sau Sua,e vorba de acelasi produs.Am vazut detector ca al meu si in targuri

Link to comment
Share on other sites

pacat ca esti din Arad.

daca erai mai aproape faceam niste teste :blink: sa iti demonstrez

Daca tu zici,asa o fii.Tot ce-i posibil sa fie mai bun Bel decat Cobra.Dar un lucru-i sigur:Bel -ul care l-am avut inainte era de o mie de ori mai prost ca si Cobra pe care il am acuma

Link to comment
Share on other sites

probabil nu erau din acelasi nivel.

si la fel de probabil sa fi avut un BEL contrafacut - e plina romanica de ele :blink:

Posibil sa fie contrafacute dar cel pe care l-am avut eu l-am cumparat de la reprezentanta Opel West din Arad,nu cred sa fi facut smecherii aia p-acolo

Modelul care il am eu este XRS 9300

post-8540-1207051160_thumb.jpg

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.