Jump to content

Unde sa-mi vopsesc masina?


sleepy

Recommended Posts

Am un E46 si iubitii mei vecini m-au cadorisit cu o droaie de zgarieturi in parcare.

2 pe spoilerul spate, una cu cheia pe usa dreapta fata, si o infundatura cat un ou de rata adica mai maricica asa pe usa dreapta spate. :blink: A. si era sa uit, inca una undeva pe laterala jos, tot in partea din fata. :)

unde as putea sa o repar fara sa cheltuiesc tot salariu'?

Link to comment
Share on other sites

vecinii astia au o mare problema cand vad alti vecini cu bmw-uri in parcarea "lor". Pe mine m-au fericit cu usa dreapta fata, aripa stanga, aripa spate dreapta si bara fata.

 

De cand am luat masina, au inceput toti sa ma salute cu alti ochi si acum deja sunt privit ca si 'jmenaru care pe banii nostri si-a luat bmw'. Din greseala sau nu, pun pariu ca dupa ce m-au atins s-au gandit ca "las' ca are el bani s-o repare" :blink:

 

O sa vb cu niste aurolaci sa vina cu un fier sa le zgaraie la totzi pe loganuri "BMW" :)

Link to comment
Share on other sites

dar ca sa fiu on-topic o sa vb cu un amic, tocmai si-a facut un service si cuptor cu toate alea.. tehnologie noua. Problema cred ca apare la dezmembrare/asamblare - trebuie cineva care chiar sa stie ce face ( nu, la bavaria sunt niste terminatzi pe viatza la tinichigerie).

 

Te sfatuiesc sa o faci undeva unde sa ai siguranta ca se lucreaza bine chiar daca e mai scump, altfel o sa-ti para rau cand vezi coaja de portocala pe ea.

 

Pana acum cea mai buna vopsitorie din RO stiu ca e in timisoara (unde si-a vopsit-o B-08-EMU = M5 alb = superb)

Edited by xpander
Link to comment
Share on other sites

astept sa ma mut, si o sa am grija de vecinii mei. Culmea e ca ai nimerit-o xpander, :blink: cu loganurile vecinilor. Deocamdata nu prea am ce sa le fac, intrucat ma gandesc ca o sa mi-o distruga mai rau.

pe mine m-ar interesa sa o vopsesc in Bucuresti, scuze ca n-am specificat mai devreme.

Link to comment
Share on other sites

Am un E46 si iubitii mei vecini m-au cadorisit cu o droaie de zgarieturi in parcare.

2 pe spoilerul spate, una cu cheia pe usa  dreapta fata, si o infundatura cat un ou de rata adica mai maricica asa pe usa dreapta spate.  :blink: A. si era sa uit, inca una undeva pe laterala jos, tot in partea din fata. :)

unde as putea sa o repar fara sa cheltuiesc tot salariu'?

41297[/snapback]

Ti-l pot recomanda pe cel care mi-a vopsit Coupe-ul. Fara tinichigerie, doar pregatire (izolare, dezechipare + echipare) si vopsitorie, ambele laterale (fara usi si aripi fata)+capac portbagaj+bara spate+ 1 prag plastic, mi-a luat 300 de euro (cu vopseaua si lacul meu).

Daca te intereseaza, ne intilnim sa vezi cum a iesit Coupe-ul.

Link to comment
Share on other sites

Ti-l pot recomanda pe cel care mi-a vopsit Coupe-ul. Fara tinichigerie, doar pregatire (izolare, dezechipare + echipare) si vopsitorie, ambele laterale (fara usi si aripi fata)+capac portbagaj+bara spate+ 1 prag plastic, mi-a luat 300 de euro (cu vopseaua si lacul meu).

Daca te intereseaza, ne intilnim sa vezi cum a iesit Coupe-ul.

43647[/snapback]

pai e super bine! n-am prea inteles eu ce ti-a vopsit, dar.. m-ar interesa, cum sa nu!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ai auzit de firma sigemo din sibiu??

intra pe www.sigemo.ro aia se ocupa cu anvelope dar an spatele firmei au o vopsitorie ultimul racnet. vopsesc si masini de epoca . nici in fabrica nu se fac masinile ca acolo. serios am vazut un audi a8 iesit de acolo cu o culoare creata de ei si numai ei stiu retea . am ramas uimit fara puncte de prf su gazari su vopsit chiedere. nimic totul era perfect.

Link to comment
Share on other sites

nu te supara, foarte utila informatia, dar cred ca din sep.2005 a vopsito si a si vanduto pana acum.

177411[/snapback]

chiar ar fi utila informatia daca n-as locui in bucuresti. si da am vopsit-o, dar n-am vandut-o inca :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Am vorbit la Sigemo, o sa ma duc maine la Sibiu pentru analiza (pret, posibilitatea de a asista la lucrare etc).

 

:blink:  :)

177438[/snapback]

 

 

\Unde vopsesc ei eu o bara de fatza in Bucuresti ..bara e demontata ...scoase accesoriile ,,,..dopar vopsit atat..Multumesc ,,.,,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.