Jump to content

probleme cu volanul


Recommended Posts

am fost azi la service la unii .. mi-au pus tot toate aparatele alea pe roti.. etc.. a dat drumu la calculator.. si m-a intrebat ala de la service.. ca ce model e.. si i-am zis.. saracii nici macar nu aveau e46 in softu de calculator, aveau numai pana la e36 la seria 3... am refuzat sa mai fac directia acolo
Link to comment
Share on other sites

am fost azi la service la unii .. mi-au pus tot toate aparatele alea pe roti.. etc.. a dat drumu la calculator.. si m-a intrebat ala de la service.. ca ce model e.. si i-am zis.. saracii nici macar nu aveau e46 in softu de calculator, aveau numai pana la e36 la seria 3... am refuzat sa mai fac directia acolo

dar unde ai fost, la Etax?

Link to comment
Share on other sites

nu.. am fost in fagaras la un service antic... chiar asa Rares .. recomanda-mi un service in bv unde sa fac treaba asta.. apropo cu intalnirea ce facem ?

cred ca la Labell in Noua pot sa te ajute. Daca nu, sigur iti recomanda pe cineva ok.

cu intalnirea facem duminica daca vrei, ca pana atunci sunt plecat si dupa plec iarasi (vb aia, drumurile ne omoara)

Link to comment
Share on other sites

am avut jante pe 15 pe seria 3 e46, acu vreo luna am observat ca un mic joc la volan, acum de curand mi-am pus jante pe 17 cu cauciucuri de 225 si de ex, cand am o curba lina usoara si merg incet (sa presupunem la stanga) la un moment dat, volanul trage brusc un pic la stanga, acelasi lucru se intampla si pentru dreapta,, eu un joc aiurea.. nu inteleg ??!?! cine ma poate ajuta? (jantele si cauciucurile sunt noi ) si sunt echilibrate

chiar tu ai spus ca aveai un mic joc inainte de jantele pe 17...problema e de la articulatie...ma repet..o verificare nu strica...

Link to comment
Share on other sites

mda.. am facut si geometria.. efectul ramane :blink: , m-am obisnuit intre timp. nu mi se pare cine stie ce, dar nah.. nu mai e ca inainte.. specific ca am facut geometria la +8 la toate rotile asa cum am mai citit pe forum

unde ai facut geometria?

Link to comment
Share on other sites

au verificat tot.. nu e nimic suspect..a facut test si mecanicul care a lucrat la masina la geometrie si dupa si patronul de la service si a zis ca e normal sa faca asa si ca masina sta bine pe drum.. tralalala, geometria am facut-o la un service din fagaras(Faria), cred ca asa ramane treaba asta.. .. voi ce ziceti ?
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.