Jump to content

Vopsitorie auto


iuli

Recommended Posts

Salut,

 

Imi poate recomanda cineva o vopsitorie de calitate in Timisoara? Mi-a sarit un 1 cm2 de vopsea de pe aripa din spate si m-as duce sa o fac...dar nu stiu in cine sa am incredere...

 

Mersi,

Iuli

 

Eu am fost la reprezentanta (Banat Car) si pentru un polish a unei fete de usa mi-au cerut 1-2 milioane iar pentru o vopsire completa a usii 9 milioane. Culoarea mea este Space Grey.

 

Eu am un punct pe fata de usa de la un dobitoc care m-a lovit cu usa in parcare...

 

Eu desi nu cunosc cum lucreaza, pentru inceput as avea cea mai mare incredere in ei... mai ales ca am o vopsea care la alte masini nu prea exista

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost la reprezentanta (Banat Car) si pentru un polish a unei fete de usa mi-au cerut 1-2 milioane iar pentru o vopsire completa a usii 9 milioane. Culoarea mea este Space Grey.

 

Eu am un punct pe fata de usa de la un dobitoc care m-a lovit cu usa in parcare...

 

Eu desi nu cunosc cum lucreaza, pentru inceput as avea cea mai mare incredere in ei... mai ales ca am o vopsea care la alte masini nu prea exista

 

Mda... ma gandeam si eu la Banat Car, dar in acelasi timp cred ca ei fac doar chestii completa adica toata aripa spate si chiar nu vad rostul sa dau atatea milioane pentru 1-2 cm patrati...

 

Iuli

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Imi poate recomanda cineva o vopsitorie de calitate in Timisoara? Mi-a sarit un 1 cm2 de vopsea de pe aripa din spate si m-as duce sa o fac...dar nu stiu in cine sa am incredere...

 

Mersi,

Iuli

 

 

Te sfatuiesc sa te duci la Carlos.Eu miam vopsit un e34 acolo si o iesit ata.Dupa vopsit iam facut polish cu 4 mil toata masina.Lucreaza foarte bine baietii de acolo.Ii pe calea Buziasului.Daca nu,mai ii un vopsitor bun la Mosnitza.Pt mai multe detalii sau nr de telefon,dami mesaj pe privat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Eu acum imi fac niste retusuri la masina. Le face un vopsitor din spate de la Expert Detailing....

Va anunt cum iese...

Cat despre tinichigerie...am fost in curte la Banatul la unu Casian....ce sa zic...mare mester..a dat cu spray de zinc peste rugina. Apoi a pensulit p'acolo cu teroson...treaba de o zi a facut-o in 16 zile....de bani nu mai spun....COCO Chanel baiatu'....lux!!! :) :lol:

A..sa nu uit de pretentii...sa nu stau pe capu lui... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eu acum imi fac niste retusuri la masina. Le face un vopsitor din spate de la Expert Detailing....

Va anunt cum iese...

Cat despre tinichigerie...am fost in curte la Banatul la unu Casian....ce sa zic...mare mester..a dat cu spray de zinc peste rugina. Apoi a pensulit p'acolo cu teroson...treaba de o zi a facut-o in 16 zile....de bani nu mai spun....COCO Chanel baiatu'....lux!!! :) :lol:

A..sa nu uit de pretentii...sa nu stau pe capu lui... :lol:

 

 

Inseamna ca ai nimerit unde nu trebuie ,cu mesterul Casian ...sau ti la recomandat cineva ?

Si cum sa nu stai pe capul lui ,daca lucreaza ca cizma si nu ai incredere in el ...eu sunt stresat cu chesti dinastea mecanica si vopsitorie ...as fi instare sa-i dau sa bea solutiile alea ,daca imi face lucrare de pomana ...atata timp cat nu am nimica de comentat cand vine vorba de bani,am pretentia sa fie lucrarea facuta bine ..

 

Astept si eu detali despre cu lucreaza cei de la vopsitorie ....Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Mi-a fost recomandata loaza...adevarul e ca si ala de mi l-a recomandat a luat teapa cu el....

Chestia e ca nu avea mare lucru de facut...doar dat putin cu flexul si sudura de 10-15 cm patrati in total...

Nimicuri. Dar cand n-ai chef nici cat Dorel..... :)

De acuma inainte o sa fiu mult mai scarbos cu mesterii...increderea se castiga, nu se da!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ii cineva la goroc dar lucra destul de scump dar bine bine si ii cam parolist omu. dak va intereseaza spune-ti si am sa fac rost de nr si-l postez.

 

 

Sincer ne cam intereseaza..de exemplu eu am de vopsit cam 4 elemente luna viitoare ..dar daca cred eu ca se merita as vopsi toata masina pt ca imi este cam frica de diferente de culoare....

 

Ai idee daca face si lucrari de tinichigerie ..de exemplu schimbat pragul ....?

 

 

Multumesc..

Link to comment
Share on other sites

ii cineva la goroc dar lucra destul de scump dar bine bine si ii cam parolist omu. dak va intereseaza spune-ti si am sa fac rost de nr si-l postez.

 

 

Sincer ne cam intereseaza..de exemplu eu am de vopsit cam 4 elemente luna viitoare ..dar daca cred eu ca se merita as vopsi toata masina pt ca imi este cam frica de diferente de culoare....

 

Ai idee daca face si lucrari de tinichigerie ..de exemplu schimbat pragul ....?

 

 

Multumesc..

face cam de toate si ii si un bun electrician. dar tinichigerie si vopsitorie ii bun bun. are coptor are de toate. am vazut masini iesite de pe mana lui si sa fiu sincer eu care is un ffff mare pretentios am fost multumit. eu zic ca dak te intelegi cu el poti iesi la un pret rezonabil si ii un om cu care te poti intelege. fff cumsecade parerea mea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salut,

 

Imi poate recomanda cineva o vopsitorie de calitate in Timisoara? Mi-a sarit un 1 cm2 de vopsea de pe aripa din spate si m-as duce sa o fac...dar nu stiu in cine sa am incredere...

 

Mersi,

Iuli

 

Eu am fost la reprezentanta (Banat Car) si pentru un polish a unei fete de usa mi-au cerut 1-2 milioane iar pentru o vopsire completa a usii 9 milioane. Culoarea mea este Space Grey.

 

Eu am un punct pe fata de usa de la un dobitoc care m-a lovit cu usa in parcare...

 

Eu desi nu cunosc cum lucreaza, pentru inceput as avea cea mai mare incredere in ei... mai ales ca am o vopsea care la alte masini nu prea exista

 

 

Polish pt o fata de usa 200 lei! si cum a iesit? ai fost multumit? stiu ca ei lucreaza in cazurile de detailing cu o firma specializata sau gresesc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.