Jump to content

sfat- angel eyes alb sau galben


-Sarpe-

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut. am si eu o intrebare... cand ai pus angel`u ... ai pastrat faru nu ? ai pus doar inelele ... sau ai schimbat cu un far cu angel inclus ? dupa cum se vede in poza ... eu cred ca e prima varianta acum .... si daca poti sa imi spui si mie unde si cat te`a costat... ms frumos bafta
Link to comment
Share on other sites

salut. am si eu o intrebare... cand ai pus angel`u ... ai pastrat faru nu ? ai pus doar inelele ... sau ai schimbat cu un far cu angel inclus ? dupa cum se vede in poza ... eu cred ca e prima varianta acum .... si daca poti sa imi spui si mie unde si cat te`a costat... ms frumos bafta

 

cred ca aici poti gasi raspuns la intrebarea ta.

Edited by Rares
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

salutare, intervin si eu aici pentru a nu mai deschide un alt topic.

vreau sa montez saptamana asta dar nu sunt decis 100%.

masina e un coupe din 2000.

ce parere aveti ? alb sau galben?

eu sincer tind catre galben .. mi se par mai "BAD". astept pareri.

merci !

Link to comment
Share on other sites

salutare, intervin si eu aici pentru a nu mai deschide un alt topic.

vreau sa montez saptamana asta dar nu sunt decis 100%.

masina e un coupe din 2000.

ce parere aveti ? alb sau galben?

eu sincer tind catre galben .. mi se par mai "BAD". astept pareri.

merci !

 

Galben

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Revenind la subiectul galben vs alb , pe mine m-au convins niste poze , categoric angel eyes ALBE

Cum sa nu te convinga daca te-ai uitat numai la poze cu neoane albe :))

A doua poza sunt faruri aftermarket...

 

m-am uitat la toate culorile si am facut o comparatie intre pozele cu masina lui brandex , imi plac jantele , imi place pachetul M , imi place culoarea masinii , interiorul ...dar parerea mea strict personala este ca farurile , proiectoarele si angel eyes GALBENE au "stricat-o" ....la banii care ia bagat in masina era altceva daca isi punea xenon pe faruri/proiectoare si angel (neon) albe ....atunci avea 10 + de la mine asa are doar 9 cu - :)) ...

Nu-mi place niciun BMW din fabrica cu angel galbene ... poate sa fie SI E92 M sau X6 M, daca voua va place pe galben e o chestiune de gust ...

 

no offense

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Revenind la subiectul galben vs alb , pe mine m-au convins niste poze , categoric angel eyes ALBE

Cum sa nu te convinga daca te-ai uitat numai la poze cu neoane albe :))

A doua poza sunt faruri aftermarket...

 

m-am uitat la toate culorile si am facut o comparatie intre pozele cu masina lui brandex , imi plac jantele , imi place pachetul M , imi place culoarea masinii , interiorul ...dar parerea mea strict personala este ca farurile , proiectoarele si angel eyes GALBENE au "stricat-o" ....la banii care ia bagat in masina era altceva daca isi punea xenon pe faruri/proiectoare si angel (neon) albe ....atunci avea 10 + de la mine asa are doar 9 cu - :)) ...

Nu-mi place niciun BMW din fabrica cu angel galbene ... poate sa fie SI E92 M sau X6 M, daca voua va place pe galben e o chestiune de gust ...

 

no offense

 

xenonul pt faruri este pe drum, in proiectoare nu o sa pun niciodata asa ceva, m se pare tiganie. Iar la culoarea angel-ului nu discutam, toata lumea are albe, albe si iar albe. Galbenul ii da un look aparte.

Link to comment
Share on other sites

NU, pt ca in felul acesta va iesi in evidenta ori ange-ul ori xenonul. agel alb, xenon alb, unde mai este contrastul de culoare?

 

poza de ai pus-o tu, vad ca angel-ul este albastru.

 

nu stiu daca ai stat sa analizezi asa bine angel-ul de pe masini de pe la noi si aici ma refer la cel alb, unul e vai mama lui, altul e prea puternic, ziua nu intelegi nimic, noaptea cu farurile aprinse la fel, dar de ce sa nu fie alb cand si x, y, z are alb? inseamna ca ala e cel mai misto, de ce nu vrei sa fii si tu original, pune rosu, violet, albastru, verde, asta inseamna a-ti personaliza masina (tuning), nu ce vezi la ala, hop, repede si eu, ori o faci aparte, ori incerci sa mergi pe linia originala cat mai aproape.

 

Iti enumar pe degete cate masini au angel galben aftermarket in tara: 4 in bucuresti, inclusiv a mea si inca 2 in tara, mai exact in cluj. Cate au alb? Raspunde tu !

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Look mai aparte decat ce-si pun americanii pe masini nu vad in niciun angel galben :), nu va arata cam sorcova masina cu proiectoare galbene, pozitii / angeleyes galbene si xenoane albe sau albastre ???

 

Acolo era probabil pus doar pentru poze, nu cred cĂŁ este legal nici ĂŽn America sĂŁ ai lumini albastre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.