Jump to content

F1 2008


costinlogin

Recommended Posts

Heidfeld mergea cu multa combustibil el avea benzina pentru 40 de ture si cauciucuri moale(nu dezumflate), si masina lui Alonso era mult mai usoare deci avea de muncit Heidfeld ca sa tine in urma pe Alonso. Si sa tinem cont ca Heidfeld pana in prezent are mai multe experienta ca Kubica. Si la cursa asta el a lasat sa treca pe Kubica de el.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
Hmm n-am mai scris de ceva vreme pe aici ...din pacate intre timp lucrurile n-au fost chiar asa roze pt. BMW iar acum Kubica e pe 4 la general iar BMW pe 3 :twoup: Sa speram ca locul 3 din ultima cursa le-a mai ridicat moralul si poate pana la final BMW ajunge pe 2 macar la piloti. Urmeaza Belgia cu circuitul de la SPA in 5-7 septembire. Hai BMW :twoup:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Maine la 15 GP-ul Italiei la Monza ...se pare ca v-a ploua ca si astazi in calificari. Din pacate BMW doar pe poz 10 si 11 pe grila. Sa speram ca se descurca mai bine in cursa maine :) In poleposition SURPRIZA Vettel de la Torro Rosso :lol: ce sa mai zic de pilotii din topul clasamentului care se gasesc dupa locurile 10 incolo :lol: Va fi o cursa a surprizelor maine. Nu ratati ;)
Link to comment
Share on other sites

Excelenta strategia BMW ...nici nu visam la asemenea pozitii dupa cum au mers in prima jumatate a cursei ;) Vettel a scris o noua pagina in istoria F1 :) BRAVO. Sa speram ca o sa mai auzim de el. Astept cu nerabdare cursa de peste 2 saptamani ..o alta premiera in F1 prin faptul ca se va desfasura noaptea. Cam salbuti BMW la motoare ...cred ca nu mai dezvolta de mult masina de anul asta. Cred ca si-au concentrat fortele pe motorul de anul viitor :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Offf dezamagire aproape totala pt. BMW in cursa asta ....la naiba imi facusem atatea sperante mai ales dupa primul SC cand Rosberg era la conducere si Kubica era pe locul 4 cu Mercedes si Ferrari pe la coada dar ...dezamagire.Penalizare stop/go 10 sec :) Nu-l mai recunosc pe Kubica ..parca s-a blazata asa ..nu prea mai e incisiv deloc :) A stat in spatele lui Fisico pierzand cate 1-2 sec pe tur in conditiile in care stia de penalizare ;)( singura scuza care imi vine in minte pt. faptul ca n-a respectat regulamentul si-a intrat la boxe in timp ce era "pit lane closed" e faptul ca ramanea fara combustibil ...altfel e jale daca fac greseli de genu asta. In rest cursa a fost superba din punct de vedere vizual ...lumini, blitz-uri, filmari din elicopter cu oaza aia de lumina ...superb. Dar a avut grija televiziunea romana si de asta si ca sa nu fie totul prea frumos ne-a "indulcit" cu acelasi comentariu de kko al "domnului" Alexandrescu (care se lauda acum ca el este economist de profesie sau cel putin asa am inteles :) ) N-are nici o legatura cu comentarea unei curse de F1 ... Am avut sansa de cateva ori sa urmaresc transmisiuni ale iTV sau Speed ..diferenta ca intre BMW si Dacia Logan :) Eu inca mai sper la un loc de vice campion macar anul asta pt. Kubica. Ma bag sa citesc comentariile pilotilor sa vad ce spune polonezul despre cursa ..dar tare ma tem ca BMW a depus armele sezonul asta ...pacat :) (amar)
Link to comment
Share on other sites

Surprinzatoare a fost strategia lui Ferrari de alimentare din mers :).

Nu stiu ce se intampla cu cei de la Ferrari dar e a 2a oara cand mecanicii se prostesc anul asta. Alta data erau cei mai buni pe cand acum se fac de rusine cu aceste incidente nedorite. De BMW refuz sa comentez. Le tin pumnii si atat. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gata si sezonul 2008! Din pacate Kubica a pierdut locul 3 in clasament. Pacat ...mare pacat ca BMW nu a mai continuat in acelasi ritm dupa victoria din Canada. Se pareca n-au crezut destul in RK. Abia astept sezonul 2009. Sunt tare curios cu ce masina au sa vina avand in vedere ca si-au concentrat toate fortele inca din a doua jumatate a sezonului 2008. In rest ...Hamilton a avut ceva emotii :D dar a reusit sa devina campion, McLaren au ratat iar titlul ...de data asta pe circuit si nu la masa verde ;) , Ferrari ii mai dau o sansa lui KR iar noi telespectatorii am avut parte si in acest an de aceleasi comentarii haioase din partea marelui Dan Alexandrescu :) :) :) :)

 

Si ca sa ne mai treaca supararia "cititi" urmatorul topic http://forums.autosport.com/showthread.php?threadid=100156 super comentariile la poze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.