Jump to content

Lucruri care deranjeaza la 5-ul TAU !


alex sabin

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asta inseamna ca ai o scurgere blocata, nu este o problema a masinii, se poat rezolva foarte usor.

 

Si cam pe unde vin scurgerile acelea? Cum arata? sunt niste gauri sau cum sunt furtune?

Multumesc. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

momentan cel mai tare ma enerveaza ca nu am unul.

 

dar ma multumesc cu un treiar :twoup:

 

eu m-am multumit cu un e46 vreo 2 ani jumate, sper ca la sf lui august sa ma multumesc cu e60, 525d....mama-mama, abia astept

nu mai postez la 3, ma mut aici, la 5 !!!

am citit aici topicul, iar mari probleme pt e60 nu am vazut sa fie

oricum, pe langa problemele de la e46, e o nimica toata

Link to comment
Share on other sites

Cand se descarca bateria, circuitul de management al bateriei deconecteaza consumatorii sau posibilii consumatori printre care si circuitul responsabil cu deschiderea portbagajului...

 

Partea enervanta este ca si daca bagi cheia in broasca de la portabgaj, tot nu se intampla nimic fiindca poti cu cheia sa actionezi doar un switch. Cum deschiderea portabagajului se face electric, nu se intampla nimic....

 

Practic trebuie sa pui contactul, sa iti piuie si sa te avertizeze de faptul ca ai bateria descarcata si abia apoi poti deschide portabagajul odata. Dupa asta daca ai iarasi treaba la el... reiei operatiunea

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare....sa nu mai fac topic nou...ca poate mai este...

Eu la e39 am aer---panou cu rotite....se poate sa imi pun panou de clima? Si daca da sunt necesare si alte modificari la instalatie?...se poate face transformarea doar cu panoul?

Gasesc la dezmembrari? Un pret aproximativ?

Thx

Link to comment
Share on other sites

Da, tre' sa modifici si instalatia. Costul e prea mare raportat la scop...

:twoup: tot cu rotitele alea urate raman...

Merci

 

PS Inca o schimbare mai vreau....am faruri si stopuri cu semnalizari galbene...vreau albe...un pret aprox....dezmembrari...o vrea cineva la schimb si diferenta? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai telecomanda, mai greu...

 

Farurile sh de facelift cu semnal alb costa cam 2000 Ron.

Schimburi nu cred ca gasesti.

Am inteles ca se gaseste telecomanda la AB...pret?

 

2000 doar farurile...scump doamna scump....

Deja parca imi place galbenul la nebunie.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna, am pe E60 faruri fara xenon si as dori sa stiu daca pot sa pun faruri originale cu xenon, adica in momentul cumpararii acelor faruri originale cu xenon primesc si kitul cu becuri si balast sau doar farul propriu zis, si bineteles daca stie cineva ca se pate pune acele faruri pe masina mea care nu are xenon. Este un E60 din 2004.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa-ti zic daca se dau cu becuri dar stiu ca ai foarte putin loc de lucru la E60 cu xenoane. De ex ca sa schimbi becul de pozitie (angel eye) trebuie sa dai roate si contraaripa jos si sa-ti faci loc pe sub roata. Daca as avea E60 mai degraba mi-as pune un kit de conversie xenon, chit ca nu e nici legal nici cum trebuie.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

E39 01 - faruri care bat ingrozitor; am pus xenon aftermarket si se vede f bine si nici nu-i orbeste pe cei din fata datorita lupelor puternice- sistem audio f f slab- oare de ce l-au numit professional???; sistemul de deschis capota putea fi gandit mai bine in sensul sa nu te murdaresti; scrumiera fata pusa intr-o pozitie care pe mine ma deranjeaza

E60 05 - scaune moi (standard , fara tapiterie de piele- sunt mai incomode ca la e39 si nu cred ca este din cauza lipsei tapiteriei de piele); interiorul parca nu e de bmw comparativ cu seriile 5 din trecut- imi place monitorul mare professional, dar doar atat; spatii de depozitare minime in fata; mi se pare totusi putin cam mare ca si gabarit (platforma lui E38 daca nu ma insel); tre sa apesi si sa invarti de i-drive pt o comanda simpla cum ar fi sa opresti climatizare sa nu-ti mai bage aer doar la parbriz sau la picioare, spatiu stramt in fata !! ( cu scaunul dat la maxim in spate tot nu poti sa-ti intinzi piciorele complet- la pasager ma refer si am doar 1.75), lipsa rotii de rezerva si a cricului (run flat dar daca tai cauciucul sau mergi seara la drum lung in tara si nu gasesti o vulcanizare non stop....)

 

 

Am citit in topicul asta ca xenoanele aftermarket ar fi ilegale; asa e? iar pt cei cu navigatie profesionala pe E60, gasiti cu 100 ron disc (care si merge) cu harta romaniei pe siteul okazii.ro

Edited by asterix___
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.