Jump to content

Cum se manifesta debitmetru cand nu functioneaza corect ?


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut tuturor,si o intrebare.Cum se manifesta debit. cand nu functioneaza in parametrii? Sau pica de tot si tre altul?

nu mai trage masina , da in nas , consum ridicat , performante scazute. depinde ce masina ai , la unele se schimba doar corpul cu filamentul acela ( sensorul ).

Link to comment
Share on other sites

salut tuturor,si o intrebare.Cum se manifesta debit. cand nu functioneaza in parametrii? Sau pica de tot si tre altul?

 

Te referi la debitmetru ?

 

Later Edit : Kretzu,am postat in acelas timp...:blink:

 

Later Edit 2 : Ar trebui sa pui un titlu cat mai apropiat de continut...

Link to comment
Share on other sites

salut tuturor,si o intrebare.Cum se manifesta debit. cand nu functioneaza in parametrii? Sau pica de tot si tre altul?

nu mai trage masina , da in nas , consum ridicat , performante scazute. depinde ce masina ai , la unele se schimba doar corpul cu filamentul acela ( sensorul ).

 

 

nu-mi da nimeni nici un sfat?

nu l-ai vazut pe al meu ?

Edited by kretzu_sla
Link to comment
Share on other sites

nu da in nas,si de tras nu stiu cum ar trebui sa traga,dar ma asteptam sa rupa soseaua cu motorul asta,si 8,45s la suta nu prea rupe

 

tot motor de 2,5 tre sa aiba sau nu conteaza?

 

cel de la care imprumut debitmetrul

sa fie un e36 din 91. nu conteaza motorul cred :blink:

Link to comment
Share on other sites

Obligatoriu iti trebuie debitmetru complet. Nu se poate repara la motoarele M50. Unul nou costa 500 euro, unul sh., nu prea gasesti. Asta daca e debitmetru.

 

Totusi, cu motorul in relanti daca scoti mufa se modifica putin turatia motorului? Ai calculator Bosch sau Siemens pe masina?

Link to comment
Share on other sites

Daca calculatorul masinii e Bosch si are terminatia 402, iti trebuie obligatoriu debitmetru Bosch cu terminatia 011.

 

Cand spun - terminatia- ma refer la codul pieselor.

 

 

Off topic: Daca E36 scoate 8,45 atunci un E34 cat tb. sa scoata dupa specificatii? :blink:

Edited by -Felix-
Link to comment
Share on other sites

am scos mufa la debit si s-a modificat ceva,dar parca doar sunetul s-a modificat.Iar 8,45 mi se pare putin avand in vedere ca i-am pus si cip.Nu ar fi trebuit sa scartaie si in a 2a si in a 3a?Intreb.Nu ma pricep dar l-am luat cu motorul asta tocmai pt performante si cand colo...si cu cip pus de mine(dupa ce am cump masina)
Link to comment
Share on other sites

8,45 nu e rau deloc.Chiar foarte bine si aproape de specificatiile producatorului.

 

cum sa fie bine? :)

 

si asta cu cel mai lung diferential posibil :)

325i + chip

Eu stiu ca 325 pisica face 0-100 km/h undeva la 8 secunde chiar peste.Deci daca a scos 8,45 nu e departe dupa parerea mea mai ales ca un conducator nu scoate timpii scosi de un sofer cand a fost testata masina noua.

Referitor la video:Trage bine masina ta. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca e motor de 2,5 sa nu ai impresia ca e vreun M3. Cuplul maxim fara cip e undeva la 4700 turatii, intre 700 si 2500, masina este destul de lenesa, iar abia dupa 3000 ture pleaca bine. Starea motorului conteaza si ea, precum si km parcursi.
Link to comment
Share on other sites

8,45 nu e rau deloc.Chiar foarte bine si aproape de specificatiile producatorului.

 

cum sa fie bine? :)

 

si asta cu cel mai lung diferential posibil :)

325i + chip

Eu stiu ca 325 pisica face 0-100 km/h undeva la 8 secunde chiar peste.Deci daca a scos 8,45 nu e departe dupa parerea mea mai ales ca un conducator nu scoate timpii scosi de un sofer cand a fost testata masina noua.

Referitor la video:Trage bine masina ta. :blink:

Face 7.6 secunde 0-100 km/h .

Link to comment
Share on other sites

Eu nu o am de mult un 325i e36 din 91 141kw,nici nu ma pricep.Am pus cip si mi s-a spus ca are 200 cai cu cip dar mi se pare ca accelereaza cam greu,Am luat suta in 8,45s.Si mi s-a mai spus ca poate fi debitmetrul de vina

 

 

Mama lui de OZN, daca nu te asculta, ce sa-i faci....daca aveai vreun //M mai ziceam....

Link to comment
Share on other sites

nu da in nas,si de tras nu stiu cum ar trebui sa traga,dar ma asteptam sa rupa soseaua cu motorul asta,si 8,45s la suta nu prea rupe

 

tot motor de 2,5 tre sa aiba sau nu conteaza?

 

cel de la care imprumut debitmetrul

sa fie un e36 din 91. nu conteaza motorul cred :blink:

 

Cum sa nu conteze motorul? :)

 

Crezi ca debitmetrele sunt universale?

Link to comment
Share on other sites

nu da in nas,si de tras nu stiu cum ar trebui sa traga,dar ma asteptam sa rupa soseaua cu motorul asta,si 8,45s la suta nu prea rupe

 

tot motor de 2,5 tre sa aiba sau nu conteaza?

 

cel de la care imprumut debitmetrul

sa fie un e36 din 91. nu conteaza motorul cred :blink:

 

Cum sa nu conteze motorul? :)

 

Crezi ca debitmetrele sunt universale?

da de exmplu la e39 , la 525d si la 530d sunt aceleasi debitmetre :) , doar alti parametri din soft , logic :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.