Jump to content

BMW VS. ALL


nirod

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sant un nou membru BMW Club si va propun o noua abordare privind autoturismele BMW: :BMW VS All., adica performante,costuri,pret achizitiie,performante,sigurata,etc. Va rog ajutati-ma cu idei. Va multumesc tuturor si astept si alte idei.

BMW este alta "planeta"...cu asta cred ca am spus multe :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sant un nou membru BMW Club si va propun o noua abordare privind autoturismele BMW: :BMW VS All., adica performante,costuri,pret achizitiie,performante,sigurata,etc. Va rog ajutati-ma cu idei. Va multumesc tuturor si astept si alte idei.

Mai bine propuneti-o tie personal si lasa-ne pe noi cu "abordarea" noastra privind autoturismele BMW. :blink:

Link to comment
Share on other sites

I-mi cer scuze,sunt posesor si fan BMW.Nu doresc o discutie pro ,,ALL"". Am propus un subiect de discutie referitor la o comparatie ,,ALL" si alte marci de acelasi calibru,o comparatie evident obiectiva din punncul nostru de vedere.Cred ca am fost inteles gresit.
Link to comment
Share on other sites

Pai BMW e mai bun ca majoritatea la directie, sunt mai sprintene ca majoritatea, eu traiesc cu parerea cu sunt fiabile, a mea cel putin este, mercedes e mult mai comfortabil si iti da alt feeling decat bmw, dar vezi e foarte greu sa faci o comparatie depinde ce cauti depinde cine esti cum esti etc. la fel cum un fan audi imi va gasi 1000 de motive ca audi sunt de vis la fel putem si noi sa gasim o droaie de argumente ca bmw e cea mai buna. Pe mine deocamdata bmw ma multumeste 100%, in urmatorii ... sa zicem 5 ani eu nu voi schimba firma , sunt multumit e ceea ce imi trebuie acum. :blink: toate bune
Link to comment
Share on other sites

nu stiu cum si in functie de ce motivezi achizitionarea unei masini tu. eu insa pot spune ca prima masina care m a impresionat a fost o skoda octavia tur 1.9 diesel. era noua si poate d aia mi se parea ca merge ok. pe langa 318 is-ul meu care nu mergea deloc bine. dar in bmw te simti altfel simti altfel viata de conducator. acum am un 320 d de 136 cp. dar dupa cum ma si avertizase costa la o intalnire daca o sa ma urc in una de 150 cp o sa vreau sa raman acolo. avea dreptate. 320 d 2004 150 cp 6 trepte. e aproape ca benzina. si ma refer la motoarele de pe e 36 2000 cu 150 cp. eu unu ma simt altfel intr un bmw. ca tinuta de drum siguranta, prestanta, etc. seria 3 e pt baieti tineri agresivi in trafic si in viata. asta e doar parerea mea. ce alegi tu e decizia ta. eu insa voi ramane la marca asta chiar daca voi evolua, sper eu curand spre x5 sau seria 5 sau noua serie 3 coupe. si ca pret calitate cred ca e o alegere buna.
Link to comment
Share on other sites

depinde ce vrei sa faci cu ea daca o cumperi. bmw impune respect, ca si mercedesul. altfel, sint prea multe masini care bat la motorizari bmw-u. bmw-urile sint masini obisnuite, pina ai noroc si prinzi in fata lui litera M :blink:

 

bunilla stie cel mai bine cum sta treaba :) pt mine bmw in bunul sens al cuvintului e doar m-u.. e destul de jenant sa stai la semafor (eu am un e46 318i) si sa te faca o troaca de civic din anii 80 cu motor de 1,6 si 80 si ceva de cai.. :)

Edited by KO_deina
Link to comment
Share on other sites

depinde ce vrei sa faci cu ea daca o cumperi. bmw impune respect, ca si mercedesul. altfel, sint prea multe masini care bat la motorizari bmw-u. bmw-urile sint masini obisnuite, pina ai noroc si prinzi in fata lui litera M :blink:

 

bunilla stie cel mai bine cum sta treaba :) pt mine bmw in bunul sens al cuvintului e doar m-u.. e destul de jenant sa stai la semafor (eu am un e46 318i) si sa te faca o troaca de civic din anii 80 cu motor de 1,6 si 80 si ceva de cai.. :)

 

 

da lol :)

Link to comment
Share on other sites

depinde ce vrei sa faci cu ea daca o cumperi. bmw impune respect, ca si mercedesul. altfel, sint prea multe masini care bat la motorizari bmw-u. bmw-urile sint masini obisnuite, pina ai noroc si prinzi in fata lui litera M :blink:

 

bunilla stie cel mai bine cum sta treaba :) pt mine bmw in bunul sens al cuvintului e doar m-u.. e destul de jenant sa stai la semafor (eu am un e46 318i) si sa te faca o troaca de civic din anii 80 cu motor de 1,6 si 80 si ceva de cai.. :)

 

Pai pentru treaba asta trebuia sa alegi o masina cu motor in toate mintile....

Link to comment
Share on other sites

Pai tu ai zis ca te simti jenat din cauza asta.

 

si tu ce faci, bati din palme de bucurie cind il vezi pe ala ca te afuma, nu ? de ce civic a adus asa perfomante in 86 pe un motor de 1,6 si caroserie de 1 tona incit sa bata un 1,9 din 99 cu caroserie de 1,2 tone ?

 

sau acu o sa-mi iau un 330xi ca sa nu-si mai bata joc de mine toti astia cu masini din 80, nu? sau, sa aplec capu si sa nu ma simt jenant, soarta, a ?

 

prin ce am postat subliniam ce inseamna bmw la capitolul motorizare.. pe mine unu doar m-ul ma satisface.

 

nu sint adeptu vitezei si ma coafeaza motoru care-l am, faceam doar o referite la topic.

 

era cineva mai devreme care spunea ca se infig la drum.. corect.. se infig, dar nu in viteza, ci in rezervor. mi-am luat bmw ca-mi place look-ul, in nici un caz pt motor :blink:

 

a se exclude bmw-ul cu motorizari de 3000+ :)

Link to comment
Share on other sites

si tu ce faci, bati din palme de bucurie cind il vezi pe ala ca te afuma, nu ? de ce civic a adus asa perfomante in 86 pe un motor de 1,6 si caroserie de 1 tona incit sa bata un 1,9 din 99 cu caroserie de 1,2 tone ?

asta e pt MythBusters.

prin ce am postat subliniam ce inseamna bmw la capitolul motorizare.. pe mine unu doar m-ul ma satisface.

 

Tocmai...bmw are motorizari pe toate gusturile.

 

era cineva mai devreme care spunea ca se infig la drum.. corect.. se infig, dar nu in viteza, ci in rezervor. mi-am luat bmw ca-mi place look-ul, in nici un caz pt motor :blink:

 

In general BMW e reconoscut pentru motoarele care le face, dupaia dupa manevrabilitate - placere de a conduce; sunt masini care arata poate mult mai bine ca un bmw dar nu dai 2 bani pe ele dupa ce le conduci.

 

 

LE: Eu unul nu vad rostul topicului.

Link to comment
Share on other sites

In general BMW e reconoscut pentru motoarele care le face, dupaia dupa manevrabilitate - placere de a conduce; sunt masini care arata poate mult mai bine ca un bmw dar nu dai 2 bani pe ele dupa ce le conduci.

corect, cind e vorba de fiabilitate, dar eu ma refeream strict la motoare. la bmw-urile cu motoare pina in 2500 cm3, sint multe masini slabe si cu motorizari mai mici care le afuma, doar de la 2800-3000 in sus putem vorbi de putere.. putere care alte masini o au la 2000 cm3.. si fara turbo

 

LE: Eu unul nu vad rostul topicului.

nici eu/ birfa, sa nu ne plictisim :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu am motor de 2500cc din 97 si sunt foarte multumit. Sunt tanar, as minti daca as spune ca nu ma dau la ea, chiar si pe la semafoare, insa stii cum se zice "pofta vine mancand" tot timpul o sa vrei mai mult. In cazul de fata mai multa performanta.
Link to comment
Share on other sites

In general BMW e reconoscut pentru motoarele care le face, dupaia dupa manevrabilitate - placere de a conduce; sunt masini care arata poate mult mai bine ca un bmw dar nu dai 2 bani pe ele dupa ce le conduci.

corect, cind e vorba de fiabilitate, dar eu ma refeream strict la motoare. la bmw-urile cu motoare pina in 2500 cm3, sint multe masini slabe si cu motorizari mai mici care le afuma, doar de la 2800-3000 in sus putem vorbi de putere.. putere care alte masini o au la 2000 cm3.. si fara turbo

 

LE: Eu unul nu vad rostul topicului.

nici eu/ birfa, sa nu ne plictisim :blink:

 

Cam care sunt acele "multe masini slabe si cu motorizari mai mici care le afuma"? Se poate sa dai ceva exemple?

 

Doar de curiozitate: ce masina conduci ?

 

FYI:

FIABILIT'ATE f. Capacitate a sistemelor tehnice de a funcÞiona un timp determinat, menÞinându-si parametrii prestabiliÞi. [sil. fi-a-] /<fr. fiabilit'e

SursĂŁ : NODEX (334672) - siveco

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.