Jump to content

BMW VS. ALL


nirod

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

-bmw il alegi in primul rand pt tinuta de drum,marca,apoi dupa posibilitati iti iei motorul si optionalele care ti le permiti-nu poti cu un 318i sa te dai mare la semafor sa faci curse cu altii-asta e si motorizarea care o am eu,nu zic ca nu vreau mai mult,dar atat imi permit.
Link to comment
Share on other sites

-bmw il alegi in primul rand pt tinuta de drum,marca,apoi dupa posibilitati iti iei motorul si optionalele care ti le permiti-nu poti cu un 318i sa te dai mare la semafor sa faci curse cu altii-asta e si motorizarea care o am eu,nu zic ca nu vreau mai mult,dar atat imi permit.

 

 

pt trafic e mai mult decat suficient ...Max 320 as lua ...Motoare mai mari nu prea le vad rostul ..ma bate un gand de schimbare caroserie:d

Link to comment
Share on other sites

-bmw il alegi in primul rand pt tinuta de drum,marca,apoi dupa posibilitati iti iei motorul si optionalele care ti le permiti-nu poti cu un 318i sa te dai mare la semafor sa faci curse cu altii-asta e si motorizarea care o am eu,nu zic ca nu vreau mai mult,dar atat imi permit.

 

de acord, dar totusi, era vorba de-o masina din anii 80 cu motor de 1,6.. la care te poti preta cu motorul de 1,9. am spus si mai sus ca mi-am luat masina pt look, conform interior si tinuta la drum.. chiar si motoru e ok pt mine, dar cind vine vorba de-o huruba din anii 80 la semafor sa-ti plece din dreapta si sa te lase in urma.. repet.. e jenant!

 

offtopic: n-a mers resetul ovy :blink:

Link to comment
Share on other sites

de acord, dar totusi, era vorba de-o masina din anii 80 cu motor de 1,6.. la care te poti preta cu motorul de 1,9. am spus si mai sus ca mi-am luat masina pt look, conform interior si tinuta la drum.. chiar si motoru e ok pt mine, dar cind vine vorba de-o huruba din anii 80 la semafor sa-ti plece din dreapta si sa te lase in urma.. repet.. e jenant!

De acord ca e jenant, dar nu pentru BMW. Cand esti interesat sa pleci primul de la semafor, iti cumperi o motorizare adecvata. Daca esti un pensionar cu ceva banuti si vrei o masina buna, iti iei un 318 pentru ca atunci conteaza mai mult confortul decat semaforul. BMW face masini pentru toata lumea si pentru toate varstele, nu doar pentru tinerii care au in cap doar liniute. :blink:

Link to comment
Share on other sites

de acord, dar totusi, era vorba de-o masina din anii 80 cu motor de 1,6.. la care te poti preta cu motorul de 1,9. am spus si mai sus ca mi-am luat masina pt look, conform interior si tinuta la drum.. chiar si motoru e ok pt mine, dar cind vine vorba de-o huruba din anii 80 la semafor sa-ti plece din dreapta si sa te lase in urma.. repet.. e jenant!

De acord ca e jenant, dar nu pentru BMW. Cand esti interesat sa pleci primul de la semafor, iti cumperi o motorizare adecvata. Daca esti un pensionar cu ceva banuti si vrei o masina buna, iti iei un 318 pentru ca atunci conteaza mai mult confortul decat semaforul. BMW face masini pentru toata lumea si pentru toate varstele, nu doar pentru tinerii care au in cap doar liniute. :)

 

mi-a trecut vremea liniutelor :) era doar asa de aspect cind s-a asezat civicu ala vechi in dreapta cu ginduri sa ma faca, si m-a facut :) am avut bmw, mi-am luat altu, si acu ma duc pe seria 5 e60.. mi-au placut, imi vor place si nu v-a fi masina care sa-mi placa mai mult la look/confort cum e bmw-ul, dar la motorizare.. daca motorul e mic, e FOARTE slab, si asta e doar parerea mea, si nu mai vreau critici la parerea mea :)

 

am trait senzatia sa vad un bmw in oglinda cum isi impune respect cind vine din spate si sa ma trag pe a doua banda, si am simtit si vice versa conducind un bmw si vazind alti soferi tragindu-se pe a doua banda :blink:

Link to comment
Share on other sites

de acord, dar totusi, era vorba de-o masina din anii 80 cu motor de 1,6.. la care te poti preta cu motorul de 1,9. am spus si mai sus ca mi-am luat masina pt look, conform interior si tinuta la drum.. chiar si motoru e ok pt mine, dar cind vine vorba de-o huruba din anii 80 la semafor sa-ti plece din dreapta si sa te lase in urma.. repet.. e jenant!

De acord ca e jenant, dar nu pentru BMW. Cand esti interesat sa pleci primul de la semafor, iti cumperi o motorizare adecvata. Daca esti un pensionar cu ceva banuti si vrei o masina buna, iti iei un 318 pentru ca atunci conteaza mai mult confortul decat semaforul. BMW face masini pentru toata lumea si pentru toate varstele, nu doar pentru tinerii care au in cap doar liniute. :)

 

mi-a trecut vremea liniutelor :) era doar asa de aspect cind s-a asezat civicu ala vechi in dreapta cu ginduri sa ma faca, si m-a facut :) am avut bmw, mi-am luat altu, si acu ma duc pe seria 5 e60.. mi-au placut, imi vor place si nu v-a fi masina care sa-mi placa mai mult la look/confort cum e bmw-ul, dar la motorizare.. daca motorul e mic, e FOARTE slab, si asta e doar parerea mea, si nu mai vreau critici la parerea mea :)

 

am trait senzatia sa vad un bmw in oglinda cum isi impune respect cind vine din spate si sa ma trag pe a doua banda, si am simtit si vice versa conducind un bmw si vazind alti soferi tragindu-se pe a doua banda :blink:

pentru liniute e bun ursul M3 ( motor 4 cilindrii )

poti " face " masini noi cu motoare mari

Link to comment
Share on other sites

Cand am cumparat masina au fost urmatoarele aspecte care a trebuit sa le iau

in seama:

1.Banii de care dispun ptr masina

2.Motorizarea pe care o vreau

3.Sa-mi satisfaca nevoile,familie ,clima,vacante.

4.Sa ma simt bine in ea si cu ea,sa nu fie ceva extravagant, batator la ochi,dar totusi sa inspire respect.

1.In jur la 14500 euro

2.max 2000cm diesel (desi acum tare imi doresc unul in 6 cilindree si 2500-3000cm)

3.Deci touring,si nu-mi pare rau.

4.Asta a fost ptr mine cel mai important aspect (sa nu ma simt jenant ca am o masina frumoasa,este un sentiment pe care nu prea vi-l pot explica)deci am avut de

ales intre BMW,Mercedes ,VW si Audi .

Mercedes a cazut din motivele mele inexplicabile,iar dintre cele trei am ales BMW, si nu-mi pare rau, am gasit masina de care aveam nevoie.

Frumoasa dar nu sfidatoare,motor destul de puternic ,320d 2004 touring ,n-am probleme cu bagajele,bine cladita totul la locul lui.In categoria si an de fabricatie

zic ca am facut o alegere buna.

Link to comment
Share on other sites

(eu am un e46 318i) si sa te faca o troaca de civic din anii 80 cu motor de 1,6 si 80 si ceva de cai.. :blink:

 

OFF:Vezi ca nu sti niciodata ce pot sa aiba baietii cu civic-uri,suzuki-uri si alte masini japoneze sub capota ... CIP tuning si alte modificari ...

Edited by Lt.Powell
Link to comment
Share on other sites

depinde ce vrei sa faci cu ea daca o cumperi. bmw impune respect, ca si mercedesul. altfel, sint prea multe masini care bat la motorizari bmw-u. bmw-urile sint masini obisnuite, pina ai noroc si prinzi in fata lui litera M :blink:

 

bunilla stie cel mai bine cum sta treaba :) pt mine bmw in bunul sens al cuvintului e doar m-u.. e destul de jenant sa stai la semafor (eu am un e46 318i) si sa te faca o troaca de civic din anii 80 cu motor de 1,6 si 80 si ceva de cai.. :)

bmw impune respect dar mercedesul oare ???

de ce crezi ca seful tiganilor are 1 bucata seria 7 si peste 5 mercedesuri???

bmw pe primul loc pe 2 si pe 3...podiumul are un singur loc si acela pentru bmw

Link to comment
Share on other sites

bmw este bmw...!

nu cred ca se poate face vreo asemanare cu ceva...!

ma bucur ca am descoperit aceasta marca....!

prin care am constatat ca axista masini si masinute...!

 

:blink: celor cu bmw

Edited by schubert
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca singurele marci cu care se poate compara BMW sunt Audi si Mercedes...

Porsche si Mercedes... as zice eu...pe Audi nu-l vad in cercul asta select. Este un VW mai scump

 

Fiecare cu parerea lui...:blink:

 

Eu il consider pe Porsche cu o clasa mai sus decat BMW...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca singurele marci cu care se poate compara BMW sunt Audi si Mercedes...

Porsche si Mercedes... as zice eu...pe Audi nu-l vad in cercul asta select. Este un VW mai scump

 

Fiecare cu parerea lui...:blink:

 

Eu il consider pe Porsche cu o clasa mai sus decat BMW...

Da... Porsche este foarte bun. La coupe-uri cel putin....

Edited by bill
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca singurele marci cu care se poate compara BMW sunt Audi si Mercedes...

Porsche si Mercedes... as zice eu...pe Audi nu-l vad in cercul asta select. Este un VW mai scump

 

:blink: Ce treaba are Porsche care e o masina supersport si care costa cat multe bmw-uri de clasa medie la un loc cu BMW sau cu Mercedes...singurul concurent care ii pune probleme serioase BMW-ului este Mercedes :)

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca singurele marci cu care se poate compara BMW sunt Audi si Mercedes...

Porsche si Mercedes... as zice eu...pe Audi nu-l vad in cercul asta select. Este un VW mai scump

 

:blink: ce treaba are Porsche care e o masina supersport si care costa cat multe bmw-uri de clasa medie la un loc cu BMW sau cu Mercedes...singurul concurent care ii pune probleme BMW-ului e Mercedes :)

Are treaba doar asa ca stil, personalitate si realizare tehnica.

Intr-adevar concurentul principal e Mercedes. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.