Jump to content

Ce pret merita masina asta?!


Binu

Recommended Posts

Spune-ti si voi fratilor ce pret sa pun la masina asta ca sa o vand pentru ca am nevoie de bani...cati mai multi!

Eu am cumparat-o anul trecut cu 7200 adusa de dincolo la 129000 de km...acuma are 147000 si sunt reali pentru ca i-am verificat!

Are carte service, am schimbat multe piese la ea: pivoti fata, bucse, bielete bara stabilizatoare, termostat, debitmetru, sonda lambda,etc

Urmatorul schimb de ulei la 150000 Castrol RS Sport

Model: 316 compact 105 cp 1895 cmc euro 3 din 04/1999

Dotari: ASC+T, ABS, 4 airbag, 4 discuri ventilate, scaune incalzite, geamuri electrice fata, proiectoare ceata, mp3 sony in garantie + 4 dif infinity in garantie! Interiorul este impecabil, nu s-a fumat in ea. Nu bate nimic, merge foarte bine.

Defecte: mici zgarieturi pe capota, spoiler fata, si stema cu modelul din spate furata!, proiector stg sticla sparta.

Am si roata de rezerva originala, cu tot cu trusa completa.

Mai ofer si cauciucuri de iarna Michelin 195x65xr15 in stare f buna, am cumparat scut baie ulei nou original dar nu l-am montat.

CE sa mai zic....dati si voi cu parerea dar obiectiva dupa ce cititi si vedeti pozele la ce pret pot sa vand eu masina asta?

post-5821-1208353104_thumb.jpg

post-5821-1208353138_thumb.jpg

post-5821-1208353179_thumb.jpg

post-5821-1208353280_thumb.jpg

post-5821-1208353296_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

unde sunt cele 4 airbaguri? eu vad decat pe volan si in dreapta.

 

si discurile pe spate nu-s ventilate

 

cam 6500 zic si eu ca face.

 

are 2 airbaguri laterale in usi sunt...da asa este doar pe fata sunt ventilate, am uitat sa zic ca si placutele de frana sunt putin uzate

Pretul la care m-am gandit si eu era 6500 negociabil. multumesc de apreciere!

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu fie nici o suparare. Daca insisti putin in interior, ma refer la o cosmetizare profesionala, ai sanse sa si primesti cei 6500. Asta daca tehnic corespunde.

 

Bafta la vanzare! :twoup:

 

 

Poza din interior este facuta inainte sa o duc la spalatorie :twoup: ....interiorul in realitate arata mult mai bine...mai negru cum sa ma exprim eu bine...ideea este ca nu s-a fumat in ea niciodata si piele de pe volan si schimbator arata si se simte excelent. Interiorul il curat din cand in cand la spalatorie cu 10 RON...pentru scaune am o solutie spuma care le curat si scoate mirosul si murdaria...acuma ce sa zic.... :D

Link to comment
Share on other sites

E greu de vandut un compact, mai ales benzina si cu putine optionale....a ta arata ok, pacat ca n-are AC...grabeste-te cu vanzarea ca dc vine vara, fara aer stai cu ea mult si bine...ca pret, 6000-6500 maxim...succes! :twoup:
Link to comment
Share on other sites

ori nu ma stiu la preturi sau la voi se vand mai scumpe, eu am vandut e46 sedan la 7000eur inmatric. fara ac ,,,, masina pe viteza mai mult de 5000-5300 nu cred ca se primeste avand in vedere ca omul vrea banu repede,

p.s. la vara imi vand e46 cu climatronic ultimul ban 8300 impecabil si super intretinut cu climatronic....nelovit.

 

 

 

 

va salut :twoup:

Link to comment
Share on other sites

E greu de vandut un compact, mai ales benzina si cu putine optionale....a ta arata ok, pacat ca n-are AC...grabeste-te cu vanzarea ca dc vine vara, fara aer stai cu ea mult si bine...ca pret, 6000-6500 maxim...succes! :D

 

 

 

Scuzele mele...am uitat sa mentionez de AC :twoup: . Masina are AC si a fost incarcat anul trecut si merge bine! De cosmetizare nu mai am timp si bani...o spalare exterior si interior extra si e deajuns pentru ca eu sunt multumit de ea...cine o sa o cumpere si vrea sa o faca si mai frumoasa treaba lui! :twoup: Am uitat sa mentionez ca functioneaza fiecare buton perfect...si stergatorul din spate merge excelent si lichidul de spalare merge in spate...am mai vazut k si a mea dar stergatorul spate nu mergea :D ...A da! masina mea are si pachetul de lumini interioare care este foarte nice :) ...mai ales ca atunci cand o inchid din telecomanda se stinge lumina asa frumos...incet...si am buton pentru lumina in caz ca vreau sa ma uit daca nu mi-am uitat ceva :D .Am 4 chei la ea, carte, si am facut o mica inspectie pe sub ea si nu are pic de rugina, tevile sunt in perfecta stare. Eu stiu ce am fratilor...problema este ca nu stiam la ce pret pot sa o vand sigur...eu zic 6400 negociabil...nu pot sa cobor sub 6000 pentru ca am nevoie de cati mai multi bani! Multumesc de comentarii si pareri...se pare ca a meritat sa va cer parerea :P

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca iti poti lua 6300 lejer, e adevarat ca HATCHBACK-UL e o masina mai putin cautata da fiecare masina isi are clientul ei totu e sa ai rabdare :twoup:, pe autovit cea mai ieftina e 6500E asa ca bafta multa ..

 

Asa este, multumesc de sfat. Ma duc sa pun pretul pe ea si sa am rabdare :twoup: Multumesc la toti care au scris...sunt mai linistit si mai convins ca am pus pretul corect :D

Link to comment
Share on other sites

... poate am exagerat putin cu postul de mai sus.... Eu zic totusi sa n-o lasi sub 6000 pt simplu fapt ca hatchback-ul se vinde destul de scump si totusi paradoxal destul de greu... Cat ai cerut tu 6400 imi pare un pret corect cu toate ca mie imi pare cam mare ( paradoxal... o contradictie intre idei... :twoup: )
Link to comment
Share on other sites

... poate am exagerat putin cu postul de mai sus.... Eu zic totusi sa n-o lasi sub 6000 pt simplu fapt ca hatchback-ul se vinde destul de scump si totusi paradoxal destul de greu... Cat ai cerut tu 6400 imi pare un pret corect cu toate ca mie imi pare cam mare ( paradoxal... o contradictie intre idei... :twoup: )

 

 

Hehe, stai linistit ca te-am inteles perfect.Eu am cautat pe autovit si am gasit una la 6500 dar are mai slabe dotari decat a mea si e mai veche.Inca odata zic ca eu stiu ce am si cum merge nu merg multe bmw in care am fost trust me! Pretul l-am fixat 6400 negociabil...deci o sa scad in functie de una alta...oricum 100 euro las din moment ce e negociabil...si daca nu vrea cauciucurile si scutul si mp3 o las la 6200 oricare ar fi dintre astea 3...preferabil mp3 ptr ca mai am garantie la el si a fost foarte scump e modelul sony gt610 u....nu e orice :twoup: ...maine ma duc cu ea in targ...sper sa am noroc :D Multumesc la toti pentru ajutor! :D

Link to comment
Share on other sites

... poate am exagerat putin cu postul de mai sus.... Eu zic totusi sa n-o lasi sub 6000 pt simplu fapt ca hatchback-ul se vinde destul de scump si totusi paradoxal destul de greu... Cat ai cerut tu 6400 imi pare un pret corect cu toate ca mie imi pare cam mare ( paradoxal... o contradictie intre idei... :twoup: )

 

 

Hehe, stai linistit ca te-am inteles perfect.Eu am cautat pe autovit si am gasit una la 6500 dar are mai slabe dotari decat a mea si e mai veche.Inca odata zic ca eu stiu ce am si cum merge nu merg multe bmw in care am fost trust me! Pretul l-am fixat 6400 negociabil...deci o sa scad in functie de una alta...oricum 100 euro las din moment ce e negociabil...si daca nu vrea cauciucurile si scutul si mp3 o las la 6200 oricare ar fi dintre astea 3...preferabil mp3 ptr ca mai am garantie la el si a fost foarte scump e modelul sony gt610 u....nu e orice :twoup: ...maine ma duc cu ea in targ...sper sa am noroc :D Multumesc la toti pentru ajutor! :D

 

 

 

.... Sa speram ca urmatoarea e tot BMW.... ( nu trada marca :D ... )

Link to comment
Share on other sites

... poate am exagerat putin cu postul de mai sus.... Eu zic totusi sa n-o lasi sub 6000 pt simplu fapt ca hatchback-ul se vinde destul de scump si totusi paradoxal destul de greu... Cat ai cerut tu 6400 imi pare un pret corect cu toate ca mie imi pare cam mare ( paradoxal... o contradictie intre idei... :twoup: )

 

 

Hehe, stai linistit ca te-am inteles perfect.Eu am cautat pe autovit si am gasit una la 6500 dar are mai slabe dotari decat a mea si e mai veche.Inca odata zic ca eu stiu ce am si cum merge nu merg multe bmw in care am fost trust me! Pretul l-am fixat 6400 negociabil...deci o sa scad in functie de una alta...oricum 100 euro las din moment ce e negociabil...si daca nu vrea cauciucurile si scutul si mp3 o las la 6200 oricare ar fi dintre astea 3...preferabil mp3 ptr ca mai am garantie la el si a fost foarte scump e modelul sony gt610 u....nu e orice :twoup: ...maine ma duc cu ea in targ...sper sa am noroc :D Multumesc la toti pentru ajutor! :D

 

 

 

.... Sa speram ca urmatoarea e tot BMW.... ( nu trada marca :) ... )

 

 

BMW for life :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.