Jump to content

Opinia mea ... Diesel vs Otto


duxter

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

@WLF: Ti-am postat poza pe sondajul despre km parcursi.

 

Despre becul aprins, probabil vorbesti din propria experienta.

 

Chiar spuneai pe un topic ca atunci cand lasai 535i-ul E34 pe care l-ai avut cu putina benzina, a doua zi nu prea mai tragea pana nu puneai benzina. :twoup:

 

Tot timpul vorbim de paiul din ochii altora dar nu vedem barna din ochii nostri...

 

Am vazut, am vazut ca ai facut poza. :twoup: Photoshop.

 

 

Da, eram nevoit sa merg cu minim 20 de litri, altfel nu mai tragea.

 

Eu totusi bag benzina din banii mei, tu din veniturile care nu le ai, aka parintii. E diferenta.

Link to comment
Share on other sites

@WLF: Asta e o chestie pe care o faci intotdeauna...

Cand nu ai argumente, schimb subiectul si ataci interlocutorul.

 

Este problema mea daca primesc bani de la parinti sau nu, nu ar trebui sa se simta nimeni deranjat de acest lucru.

 

In orice caz, la faza cu becul de la benzina ai dat dovada de ipocrizie.

 

Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

@WLF: Asta e o chestie pe care o faci intotdeauna...

Cand nu ai argumente, schimb subiectul si ataci interlocutorul.

 

Este problema mea daca primesc bani de la parinti sau nu, nu ar trebui sa se simta nimeni deranjat de acest lucru.

 

Eu? Pai nu tu te iei de mine cu E34-le?

 

Si in fond, am avut dreptate, acu iti e sub 15 litri, mai e un pic si se aprinde becu.

Link to comment
Share on other sites

eu sunt plictisit doar pe "hartia" internetului. si eu bag uneori 500 de mii pe zi in benzina dar cand benzina e turnata intr-un rezervor de mociclenta e cu totul altceva... :twoup: nu te plictisesti niciodata.
Link to comment
Share on other sites

Nu totdeauna masina trebuie considerata ca un mijloc de transport.

 

Hai nu mai fiti rai :D ...Exprimarea a fost un pic cam dura dar ... probabil a fost o scapare sau n-a recitit la timp pt. a cosmetiza :twoup: E adevarat ca daca initiatorul ar fi fost posesor de diesel si-ar fi putut da cu parerea despre ce gandim noi mai realist dar asa ... sau poate e un cititor de ganduri si nu stim ?:twoup: Eu consider ca pt. cei maim multi dintre noi masina este in primul rand un mijloc de transport pe care vrem sa ni-l facem cat mai aproape de sufletul nostru de aici si "iubirea" asta pentru masina personala. Ca si o "terapie" pro diesel ii recomand lui duxter sa conduca cateva sute de km un 530d dupa 2004 :D

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ca nu am vrut sa imprim temei un aer tehnologic pt ca din pacate deja exista un topic insa am vrut sa imi spun punctul de vedere din postura unei persoane care prefera otto.

 

 

LE: Faptul ca unii se simt afectati de remarcile mele dovedeste ca nu stiu sa interpreteze un text...Eu nu am specificat o marca anume in sensul ca nu m-am referit implicit la BMW....doar la ce am condus eu si ce am simtit in acel moment.

Link to comment
Share on other sites

LE: Faptul ca unii se simt afectati de remarcile mele dovedeste ca nu stiu sa interpreteze un text...Eu nu am specificat o marca anume in sensul ca nu m-am referit implicit la BWM....doar la ce am condus eu si ce am simtit in acel moment.

Daca tu ai condus vreun aro sau golan tdci, remarcele tale sint egale cu 0. Sintem pe un forum BMW, se pare ca ai uitat.

 

Iti garantez eu ca un diesel BMW sterge pe jos cu un Tico din orice punct de vedere vrei. Deci Otto varza, nu face 2 bani. Mai si consuma cat un BMW diesel cu cai de 3 ori mai multi. Chiar nu pot sa inteleg de ce oamenii au cheltuit bani si energie sa faca acel Otto care nu-ti aduce nicio satisfactie, e o petarda cu roti pe care unii se incapataneaza sa o numeasca masina cu motor pe benzina.

Link to comment
Share on other sites

Topicul NU ARE CARACTER TEHNIC !!!!

Pai tocmai. Te intreb si eu, ce satisfactii iti poate aduce un Tico? Ce simfonii iti canta? Eu zic ca e o porcarie de masina. Si e destul de simplu de dedus de aici ca Otto e o porcarie de motor. Corect?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.