Jump to content

unde pot sa fac un casco?


cip320d

Recommended Posts

Allianz la mine au comentat doar la incarcarea de factura inutila pe care o face AutoBav (nesimtire romaneasca, initial i-am injurat pe Allianz, dupa care am vb cu un amic mecanic la alt dealer si am priceput ca AB incarcasera grosolan - nu's cate role de hartie abraziva, si chestii de-astea). Avantaj ca au decontare cu AutoBav. Dezavantaj: si-au mutat recent constatarile principale de la Aviatorilor (unde mergeam eu) la naiba-n praznic pe Buc-Ploiesti. Din cauza asta o sa renunt la ei (asta zic acum, inainte de a fi evaluat alternativele - sper sa fie am si altele mai bune).

54808[/snapback]

 

eu merg pe generalli deocamdata si nu am de ce sa ma plang... sper sa imi puna oglinzile cat de curand...:blink: oricum nu am avut nimic serios pana acum...

Link to comment
Share on other sites

eu merg pe generalli deocamdata si nu am de ce sa ma plang... sper sa imi puna oglinzile cat de curand...:blink: oricum nu am avut nimic serios pana acum...

54834[/snapback]

Si eu Generali. Alinz avea niste persoane nepotrivite la daune (vorbesc de Cj). Si m-am mutat, dar aici totul e OK.

Link to comment
Share on other sites

eu am la bcr asigurari....... in max 48 de ore dau acord de plata....scrie si in contract..... eu in 2 zile mi'am luat geamurile inapoi.... am fost joi dupa-amiaza si vineri la ora 6 m'a sunat filaretu sa vin sa iau oglinzile.... logic ca m'am dus luni !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Alliantz sunt nesitziti...

 

Anul trecut am avut asigurarea la ei in valoare de 1300 euro... si am avut si o dauna de vreo 400 de euro

 

Anul acesta mi-au explicat ca sucursala a iesit in pierdere cu asigurarile casco si am avut si dauna deci trebuie sa platesc 1700 euro. Dupa ce masina s-a mai invechit un an.

 

Asa ca am mers la BT asigurari si mi-am facut cu 960 euro.

Link to comment
Share on other sites

m-am lamurit si eu cu asigurarile, la ALLIANZ mi au cerut 1400 Eur la OMNIASIG 1300 la ASIROM 1000 si la BCR ASIGURARI 780 cu aceleasi conditii adica masina dupa catalog e asig la 18 000 eur si cu singura fransiza la furt total de 10% adica oricum peste pretul ei.

 

si am auzit ca bcr asig sunt si seriosi si platesc rpd

Edited by dantim
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
cel mai ieftin din cate am gasit este bcr asigurari. se poate cere franciza la furt total 30%, 0% la partial si pt un e46 2001 costa 690 eur pe an. au decontare directa cu filaret

63354[/snapback]

 

Eu mi-am facut la Alliant pana la urma,980 de euro pe an franciza 20% pentru furt si 0 la avarie

Link to comment
Share on other sites

Alliantz sunt nesimtiti. vad ca asa se intampla in toata tara. ama vut la 320d acolo si am avut numai probleme cu eu (si nu am fost singurul) de fiecare data cand mergeam acolo ptr diverse probleme toata lumea era nemultumita.

 

anul asta aleg altceva , ma gandeam pe la BCR, BT sau Asirom

63567[/snapback]

 

eu am cu Generalli si e totul OK... sunt curios la ce suma o sa ma bage anul viitor... anul asta cu valoarea estimata la 12 000 Euro (fransiza 0%) mi-au dat de plata vreo 800 Euro... cum am avut o dauna sunt curios ce o sa faca la anul... prin Mai o sa vad cand trebuie refacut CASCO... ce e misto este ca la polita CASCO sau RCA pe 12 luni iti dau si transport gratis in caz de eveniment care necesita asta de oriunde din tara... si asta chiar e o chestie buna pentru ca daca patesti ceva prin mult iubita noastra tara chiar e OK sa vina cineva si sa te ia de acolo gratis... o platforma costa un car de bani...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Interamerican

 

E39 - 1997

 

480 Eur /an platibili in 4 rate sau 430 integral

73638[/snapback]

 

hmmm... si eu am la Interamerican Cluj. Ai avut ceva probleme cu ei?

Cu mine s-au comportat super cand am avut o dauna (o aripa putin indoita), cu toate ca multi spun ca nu sunt firma serioasa...

Link to comment
Share on other sites

alliantz in constanta cel putin. am avut pagube de 2000 eur. si nu au marait mi-au schimbat bara fata cu toate ca era foarte putin indoita.

si au si decontare directa cu bavaria nu a trebuit sa astept confirmari sau alte minuni sa pot ridica masina deci din partea mea au o bulina alba fata de cei de la asirom pentru care a trebuit sa las fila cec garantie pana au intrat banii ca sa pot pleca cu masina din service.

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

eu ii urasc pe Alliantz si pe Bavaria CT :blink: intreaba-l pe Andrei ce mi-au facut mie cu o paguba de 2200 euro cam asa cu airbagurile cum nu puteam sa iau masina din service si am luat-o cu japca pana la urma altfel nu reuseam din cauza greselilor lor

73657[/snapback]

 

 

dan pana la urma cred ca nici o societate de asigurari nu poate multumii pe toata lumea si mai ales cu privire la cazul tau care in acel moment nu cred ca avea precedent.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.