Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Nu se prea poate face comparatie intre 2 masini care in afara de sigla BMW si anul de fabricatie nu au foarte multe in comun...una e E46 si alta E39....in fine....fiecare cu gusturile lui.........e ca si cum ai compara un coupe cu un break, sau o camioneta cu o limuzina (exagerat), fiecare cu treaba ei, dar eu as alege e39 pentru ca am deja un E36 care cred eu e mai sportiva ca E46. Oricum tot cu e36 m-as plimba mai des.
Link to comment
Share on other sites

Au destule ĂŽn comun, E46 şi E39 seamănă destul de mult din punct de vedere tehnic.

 

Nu văd cum ar putea fi E36 mai sportivă decât E46.

 

E46 sunt mai rapide decât E36 dacă faci comparaţie ĂŽntre motorizări similare.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea in e46 nu mai aceeasi senzatie care o ai in e36 din cauza luxului care fura din sentimentul sportivitatii, de aceea am zis ca e mai sportiva, adica iti da nishte entimente mai speciale......daca ma intelegi. Oricum amandoua sunt frumoase, eu am votat pentru e39 pentru ca am deja e36 si sa-mi iau un e46 nu ar fii mare diferenta, iar daca ar fii sa am inca un bmw probabil ar fii un e39.
Link to comment
Share on other sites

PĂŁi de ce sĂŁ mĂŁ oftic, eu n-am E46.

 

Te-am ĂŽntrebat ca sĂŁ-Ăži demonstrez cĂŁ depinde foarte mult de maÂşina pe care ai condus-o.

 

E46 este foarte bine insonorizat, Âşi asta conteazĂŁ mult.

 

Un E46 320i poate pãrea mult mai puÞin sportiv decât un E36 318is tocmai pentru cã cel din urmã e mai prost insonorizat.

 

DacĂŁ vei conduce un E46 330i, ĂŽĂži vei schimba complet pĂŁrerea.

Link to comment
Share on other sites

Tinand cont ca interioarele acestor 2 masini sunt destul de asemenatoare,care dintre aceste 2 masini va face placere mai mare sa conduceti?Luam spre comparatie modele cu face lift,ambele din 2002,dotari asemanatoare,cu demaraj cam la fel de puternic de exemplu un 325i si un 530i.Intrebarea e simpla si nu se refera si la costuri de achizitie,de intretinere,etc ci pur si simplu,presupunand ca cineva v-ar face cadou sa va lase una din aceste 2 masini pt o perioada(toate costurile de combustibil si altele fiind incluse),pe care ati alege-o?

AVAND IN VEDERECAVORBIN DESPRE VELEITATI SPORTIVE ASEMANATOARE E 39 E CLAR SEASUPRA,CU SERIA 3 TE POTZI DISTRA UNPIC DACA VREI DAR ODATA CE AI AVUT 5 NU O SA MAI VREI 3

 

Tinand cont ca interioarele acestor 2 masini sunt destul de asemenatoare,care dintre aceste 2 masini va face placere mai mare sa conduceti?Luam spre comparatie modele cu face lift,ambele din 2002,dotari asemanatoare,cu demaraj cam la fel de puternic de exemplu un 325i si un 530i.Intrebarea e simpla si nu se refera si la costuri de achizitie,de intretinere,etc ci pur si simplu,presupunand ca cineva v-ar face cadou sa va lase una din aceste 2 masini pt o perioada(toate costurile de combustibil si altele fiind incluse),pe care ati alege-o?

SINGURA CHESTI PE CARE O POATE AVEA UN E46 FATA DE E39 ESTE UN XD SAU XI PE CAPOTA DIN SPATE.IN ACESTE CAZURI PLECACIUNI MARETE,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.