Jump to content

Merita cumparat un M5 2005 ?


Stresu

Recommended Posts

Guest IulianE
M6 a iesit mai rapid.

 

mhmm mhmmm

si cine ne spune care e mai rapida?grasunica asta blonda care se uda la pasa de fiecare data cand ia un viraj...

mhmmm mhmm...foarte relevant...si pe pista uda

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest poleposition
M6 a iesit mai rapid.

 

mhmm mhmmm

si cine ne spune care e mai rapida?grasunica asta blonda care se uda la pasa de fiecare data cand ia un viraj...

mhmmm mhmm...foarte relevant...si pe pista uda

si tu contrazici ?

Link to comment
Share on other sites

eu as cumpara daca voi avea bani

cu toate ca nu cred

M5 break

sa fie unicat :twoup:

si mult mai practic cel putin in romania nu stiu sa existe

a si as pune si carlig sa leg remorca de motocicleta

ca daca este sa ma bata unu dau motorul jos si-l mananc pe paine :D :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu as cumpara daca voi avea bani

cu toate ca nu cred

M5 break

sa fie unicat :twoup:

si mult mai practic cel putin in romania nu stiu sa existe

a si as pune si carlig sa leg remorca de motocicleta

ca daca este sa ma bata unu dau motorul jos si-l mananc pe paine :D :twoup:

:D :D

 

Ugly car, pacat de motor!

Link to comment
Share on other sites

Tien fii tare si recunoaste iti place M5 sau nu? Tu incerci so dai cotita ba cu explicatii gen (stutocamila) ba cu faptul ca nu e nici cal nici magar.

Frate...iti vorbesc in cunostinta de cauza.M-am dat si cu 911 turbo si cu M3 si cu Masserati grandturismo 2008,si cu Cl63AMG.

Din toate eu aleg M5.

Stii de ce?

Sa explic...911 e o masina f.buna supersport dar...este o a doua masina, M3 este excelenta dar nu poate prea mult, Maserati ....trebuia mult mai mult...sau cel putin asa ma asteptam eu sa vad MULT MAI MULT dar am fost dezamagit, Cl63 AMG costa 180.000E,asa ca ce ramane?

M5 Desigur :twoup:

Si cum spuneai si tu la fel ca un mare om in Stat...E parerea mea!

Apropo M6 este din alt film! Caroserie frumoasa ..o masina excelenta acelasi motor si transmisie de M5, dar este prea ....ma rog merge dar nu la varsta mea.

Cel putin nu pentru mine.

Imi trebuie scaun ISOFIX pe spate de exemplu, la M6 nu se monteaza, in masina aia trebuie sa stea langa tine o blonda care sa-ti fie amanta nu nevasta .

Intelegi ce vreau sa zic?

M5 este o supermasina ..atentie nu supersport desi da rusine si la Lambo (asta e vazuta cu ochii mei) cum spunea un tip pe site Superman al masinilor Sedan.

Si incaceva daca M5 e o masina aiurea de ce sau chinuit baietii de la Masserati sa produca Quatro portte! Ca idee... :twoup:

Edited by Stresu
Link to comment
Share on other sites

M5 este o supermasina ..atentie nu supersport desi da rusine si la Lambo (asta e vazuta cu ochii mei) cum spunea un tip pe site Superman al masinilor Sedan.

Daca soferul Lamborghini-ului era mai antitalent. :twoup:

 

Un Gallardo este mai rapid si decat un M6 daca soferii sunt la fel de buni si pleaca la fel de bine.

 

In orice caz, performantele M5-ului sunt de masina sport nu de sedan si merita respectat pentru asta.

 

Daca as avea banii necesari, M5-ul ar fi alegerea mea.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Tien fii tare si recunoaste iti place M5 sau nu?

Nu! :D

 

M6 mai era cum era , insa M5 nu merita, parerea mea! un 550i sau un 535 d se aproprie foarte mult de performantele M5-ului si la un pret mult mai low! :D

Dati doua palme si trezestete......cum sa se apropie foarte mult un 535 d de M5 ?? :twoup: ....u compari 272CP din 2005 sau 286CP din 2007 CP cu 507 ,,,,.sau 550 i ce rost are daca nu stai in america ....aceleasi taxe si cam la fel consuma si doar cu 367 CP....sincer eu cred ca u vii de pe marte sau vrei sa te contrazici cu toti ...tinere imi cer scurze daca am parut obraznic :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Tien fii tare si recunoaste iti place M5 sau nu?

Nu! :D

 

M6 mai era cum era , insa M5 nu merita, parerea mea! un 550i sau un 535 d se aproprie foarte mult de performantele M5-ului si la un pret mult mai low! :D

Dati doua palme si trezestete......cum sa se apropie foarte mult un 535 d de M5 ?? :twoup: ....u compari 272CP din 2005 sau 286CP din 2007 CP cu 507 ,,,,.sau 550 i ce rost are daca nu stai in america ....aceleasi taxe si cam la fel consuma si doar cu 367 CP....sincer eu cred ca u vii de pe marte sau vrei sa te contrazici cu toti ...tinere imi cer scurze daca am parut obraznic :twoup:

 

 

Ai dreptate,in TOT postul...

 

Dar eu decat un M5 nou mai bine un gallardo SH :D

Link to comment
Share on other sites

Dati doua palme si trezestete......cum sa se apropie foarte mult un 535 d de M5 ?? :twoup: ....u compari 272CP din 2005 sau 286CP din 2007 CP cu 507 ,,,,.sau 550 i ce rost are daca nu stai in america ....aceleasi taxe si cam la fel consuma si doar cu 367 CP....sincer eu cred ca u vii de pe marte sau vrei sa te contrazici cu toti ...tinere imi cer scurze daca am parut obraznic :twoup:

Te iert ca nu stii ce vorbesti! Cu ce masini din astea de mai sus ai mers tu vreodata? :D

Link to comment
Share on other sites

Noroc

Am vandut x5 30D din 2006 si vreau ceva cu adevarat rau...

Nu stiu daca e bine dar trebuie sa fac miscarea asta , cel putin asa simt.

Ma adresez cunoscatorilor de M-uri care stiu mai bine care este treaba vizavi de revanzare performante etc.

Masina de care va vorbesc este un M5 din 2005 are 61000km o cumpar din reprezentanta de la bmw Dortmund, si costa 50000 Euro.

Nu stiu daca pretul este corect sau macar pe aproape dar avand in vedere performantele si pretul de achizitie NOUA care era de 112000Euroi mi se pare pentru un necunoscator ca mine F.bun dupa doar 61000 km.

Plus ca din Iulie taxa va fi de 3000 de euro pentru inmatriculare. As dori sa stiu daca merita cumparata .Daca consider ca nu a fost masina pe care am dorit sa o am nu as vrea sa pierd prea multi bani la revanzare dupa cateva luni.

Apropo de intretinere nu stiu mai nimic. Daca cineva stie mai multe despre toate astea sa-mi dea si mie un raspuns!

Multumesc anticipat. :twoup:

Nu, nu merita. Ia-ti altceva :twoup:

Link to comment
Share on other sites

M5: 507CP, 0-100 4.7s

550i: 367 CP, 0-100 5.3s (automata), 5.2 (manuala)

535d: 286CP, 0-100 6.4s

 

Ca acceleratie diferenta este de 0.5s intre 550i manual si M5. Desigur insa ca diferente apar si la trenul de rulare etc. Nu poti compara doar acceleratia, trebuie sa iei in considerare si comportamentul dinamic al Masinii.

Link to comment
Share on other sites

550i are setare gen "m" sau pe aproape ? ...la M5 e vorba de un motor de varf, fara turbo, un V10 care respecta vechea traditie BMW (fara turbo la benzina)...V8 se mai gaseste si pe alte masini, cu sau fara turbo, la o adica ii pui si NOS, mai maresti presiunea in turbina in jur de 1 si este pe aproape...dar nu e un M5 V10...

Daca e sa o luam in termeni strict economici, poate nu pare justificat, dar deja cand iei un M5, nu il iei sa faci taxi cu el sau pentru a face calcule economice...Cand iei un M5, il iei putin si cu inima....

Problema e asa: niciunul dintre noi nu vede un lucru in acelasi mod....pentru unii dintre noi, M5-ul reprezinta un "cel mai bun dintre cei buni" dintr-o anumita categorie, pentru altii este doar o seria 5 cu motor mare, ceva mai rapida, incomod de rapida....

Eu zic ca prea multe discutii nu mai au rost....daca lui Tien nu ii place, nu-i place si asta e (nu se simte el caracterizat de masina asta), asta nu inseamna ca mie imi place mai putin....ba chiar mai mult :twoup:

Edited by Dizlpower
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.