Jump to content

E90 vibreaza usor intre 80km - 100km /ora


borax

Recommended Posts

Mi-am cumparat saptamana trecuta noile jante "R 312 - BMW S.3 \'05 FLASH E90/E91".

 

Problema este ca am facut un drum afara din Bucuresti si am observat ca intre 80km - 100km\ora am o mica (se simte destul de aiurea) vibratie in volan.

 

Tin sa precizez ca jantele le-am montat la o vulcanizare oarecare. Sa nu fie bine echilibrate? Sa am nevoie de inele de centrare?

Sa ma duc la www.auto-soft.ro ?

 

Am vazut ca la SAMA aia sunt nebuni ... 40RON doar pentru fiecare roata echilibrata....

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

Si-a echilibrat un prieten jantele la un E46 la cineva care are aparate profesionale pentru asa ceva, si l-a costat 60 ron, la toate rotile..:twoup:

Cauta alta vulcanizare..:twoup:

 

Daca jantele sunt noi, este recomandat ca la 1 000 km dupa prima echilibrare sa mai faci una...

 

Cauciucurile sunt noi ?

Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

Si-a echilibrat un prieten jantele la un E46 la cineva care are aparate profesionale pentru asa ceva, si l-a costat 60 ron, la toate rotile..:twoup:

Cauta alta vulcanizare..:twoup:

 

Daca jantele sunt noi, este recomandat ca la 1 000 km dupa prima echilibrare sa mai faci una...

 

Cauciucurile sunt noi ?

 

rulate max. 5.000 km

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

pot sa fie jantele de vina, anvelopele, sau amandoua. Ideea este sa le duci la echilibrat, dar la o firma serioasa. Viteza de 80-90 km este critica si acolo apar cele mai intense vibratii daca ai jantele descentrate. Daca le lasi asa vei avea neplaceri mari in viitor cu suspensia si directia masinii. Si este pacat......

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

pot sa fie jantele de vina, anvelopele, sau amandoua. Ideea este sa le duci la echilibrat, dar la o firma serioasa. Viteza de 80-90 km este critica si acolo apar cele mai intense vibratii daca ai jantele descentrate. Daca le lasi asa vei avea neplaceri mari in viitor cu suspensia si directia masinii. Si este pacat......

 

 

iti dai seama ca nu le voi lasa asa...sa ma duc la auto-soft? e ok?

 

rulate max. 5.000 km

 

Fa-le o echilibrare...:twoup:

 

pai le-am echilibrat atunci cand le-am montat....

Link to comment
Share on other sites

Verifica, indreapt-o in caz ca este stramba...

Unde se "indreapta" in Bucuresti?

 

Tot la AutoSoft Dudesti. Cand am fost eu ultima data era 50 RON de roata + dat jos roata + pus la loc, te ajunge cam 150 RON pt 2 roti cu tot cu echilibrat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.