Jump to content

Romania ironizata intr-un clip publicitar


MuadDib

Recommended Posts

Ultimul spot comercial al celor de la Toyota are ca tema duelul de pe 9 iunie, Franta - Romania si faptul ca romanii simuleaza in careul de 16 metri.

 

Un francez, care poarta tricoul nationalei "cocosului galic" incearca sa parcheze o Toyota langa o masina galbena, cam uzata, dar care are pe ea imprimat steagul Romaniei.Da cu spatele cu mare grija, si cand vrea sa coboare, atinge masina galbena care in acel moment plonjeaza doua locuri mai incolo.

 

Francezul se uita stupefiat si, langa el, era un politist care raporta accidentul. "Nu ai vazut ca s-a aruncat? A plonjat!", a strigat de cateva ori, revoltat, francezul, imitand jucatorii care protesteaza la deciziile arbitrului atunci cand dicteaza un penalty.

 

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x5ldb0_to...ce-roumanie_fun

 

Pe langa noi, binenteles, nu au scapat nici italienii si nici olandezii :twoup:

 

http://www.dailymotion.com/video/x5ld4x_to...ance-italie_fun

 

http://www.dailymotion.com/video/x5ldam_to...nce-paysbas_fun

 

 

Pana acum radeam de pretentiile de viitoare surpriza sigura ale natoionalei noastre. Insa acum imi doresc cu ardoare sa ii batem macar pe astia. Bulangii, nu vi s-a parut ca a fost prea usor acordat penalty-ul la duelul dintre Henry si Zapata, in amicalul Franta - Columbia? Hotul striga "hotul!"

Link to comment
Share on other sites

Reclame idioate.

La italieni parca se potriveste, sunt mari actori. :twoup:

 

Insa sa fim seriosi, posibilitatea de a nu lua nici un punct la Euro este foarte mare.

 

Cu cea mai proasta echipa pe care a avut-o vreodata Romania, este foarte greu.

Mai ales avand in vedere ca am picat in cea mai grea grupa.

 

Dupa parerea mea, chiar si un punct luat in grupe este o performanta. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu as zice ca e o masina slaba pentru ca eu chiar am un Yaris si in aproape 4 ani nu s-a stricat absolut nimic la el. E masinuta stabila si usor de condus. Merge ireprosabil chiar si la 150km/h. Am facut reviziile la 15.000km si am pus motorina. Atat. :twoup: Edited by mihaig
Link to comment
Share on other sites

off topic total : :twoup:

am o Toyota cu 194 000 km

functioneaza ireprosabil si as vrea ca la E39 portierele sa se inchida asa frumos si silentios.

in afara de revizii masina nu a fost niciodata in service si da impresia ca va functiona la nesfarsit

e de teren si dupa 13 ani de utilizare interiorul arata ca nou, inclusiv volanul original din lemn pare ca e pus astazi pe masina.

toate sistemele electrice sunt functionale etc

 

din punctul meu de vedere Toyota este exemplul fiabilitatii

post-2084-1212684244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Portierele fata la Avensis se inchid mult mai fin (soft) decat cele de la E60 - pe care trebuie sa le trantesti un pic (fara sa iau in calcul optiunea soft close desigur). Cred ca la asta se referea cat. Nu ca nu s-ar inchide perfect la ambele masini :twoup: (am dat exemplu Avensis si E60 ca pe astea le stiu first hand, nu din auzite).

 

Oricum cred ca si-au pus in cap multa lume cei de la Toyota. Am vazut si in seara asta la stiri si apare si maine in ziare subiectul. E stupid ca o companie multinationala sa faca intr-o tara o reclama care poate aduce atingere - chiar si in gluma - publicului din alta tara. Trebuiau sa se gandeasca la faptul ca in 10 minute de la lansare reclama apare pe internet si in Romania si in alte tari vizate.

Edited by mihaig
Link to comment
Share on other sites

salbut

 

off topic : toyota = cea mai fiabila masina pe care am intalnit-o.

 

yu esti Hillux-man?

 

daca masina galbena ar fi fost ceva alb-caine-rosu (sau alte rubedenii din campionat), cred ca sarea pe capota toyotei :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.