Jump to content

Vreau sa pun un mp3 pe bmw-ul meu


R3volution

Recommended Posts

  • 1 month later...

Eu mi-am luat asta http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...CDE-9870R_-_RM/

350 (player) + 83 (montat, rama, mufa)

O dif f mare la sunet (aveam rc bmw reverse). Are f multe reglaje: de ex la bass: intensitatea, frecventa (60, 80, 100, 200 hz), largimea de banda (plaja de frecvente joase pe care sa le amplifice). Sunt f multumit de el. Boxele suna destul de bine (chiar nu ma asteptam la asa un bass de la ele) dar nu prea sunt multumit de tweeterele de pe usi. Ori nu sunt suficiente doar 2 ori sunt varza. Ar tb sa se auda inaltele asa mai accentuat, mai tipatoare. Cand deschid geamul ar tb sa se auda de afara inaltele. Cred ca o sa cumpar 2 tweetere d-alea la 2-3sute de mii sa le pun pe spate. Cum se poate ajunge la cele din usi? Trebuie data jos toata fata de usa?

 

Cunoaste cineva adancimea maxima de montare difuzoare pt fata/spate la e46 2000 ?

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat asta http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...CDE-9870R_-_RM/

350 (player) + 83 (montat, rama, mufa)

O dif f mare la sunet (aveam rc bmw reverse). Are f multe reglaje: de ex la bass: intensitatea, frecventa (60, 80, 100, 200 hz), largimea de banda (plaja de frecvente joase pe care sa le amplifice). Sunt f multumit de el. Boxele suna destul de bine (chiar nu ma asteptam la asa un bass de la ele) dar nu prea sunt multumit de tweeterele de pe usi. Ori nu sunt suficiente doar 2 ori sunt varza. Ar tb sa se auda inaltele asa mai accentuat, mai tipatoare. Cand deschid geamul ar tb sa se auda de afara inaltele. Cred ca o sa cumpar 2 tweetere d-alea la 2-3sute de mii sa le pun pe spate. Cum se poate ajunge la cele din usi? Trebuie data jos toata fata de usa?

 

Cunoaste cineva adancimea maxima de montare difuzoare pt fata/spate la e46 2000 ?

Da, vino la mine si iti arat pe usile mele ce am facut, am schimbat si difuzoarele fata si tweeterele si am pus crossovere

 

 

pune o poza sa vedem si noi ... ne mai dai si noua o idee !

Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am montat recent un mp3 player si m-am chinuit o gramada ptr ca a trebuit sa trag cablurile tocmai din spate ca aveam casetofon cu navigatie mica si modulul radio era in portbagaj ...dar m-am chinuit si am reusit.Acum se aude super misto cu boxele din fabrica si cu un player Alpine 9855r .eu recomand alpine pentru ca din toate playerele care le-am vazut si ascultat sunt cele mai reusite iar modelul care si l-a montat chrisatotputernicu s-ar potrivi foate bine la bmw si se aude si misto(e nasol ca butonul nu este rotativ).Pun o foto sa vedeti cam cum arata la mine:

nu a iesit foarte clar dar asta e :twoup:

post-11617-1218736996_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O sa fac niste poze si ziua, sa se vada mai bine. Butoanele au exact aceeasi culoare, chiar si cele 4 mai mari (desi in poza nu pare). Nici eu nu eram prea multumit ca nu am volum pe buton rotativ, dar acum, dupa ce l-am montat, ma bucur, pt ca e mult mai plata fata playerului. Nu-mi place sa iasa asa in afara
Link to comment
Share on other sites

cred ca o sa iau in calcul si varianta schimbarii difuzoarelor

 

am gasit ceva de la pioneer care se potrivesc fara a face modificari

 

mi-ar trebui si o mufa adaptoare de le cea originala BMW la ISO

sau se poate rezolva cu un cutter si un electrician bun

poti sa spui ce model sunt difuzoarele care le-ai gasit de la pioneer , si eu vreau sa-mi schimb difuzoarele si nu stiu ce sa iau , in orice caz ,ceva mai bun :twoup:

Link to comment
Share on other sites

-eu vreau sa-mi iau unul din cele doua modele,inca nu sant hotarat care,ledurile le pot schimba in ce culoare imi trebue.

Scuze de offtopic, am un prieten care vinde un Alpine ca in poza.

Daca esti interesat da-mi un PM.

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

-eu vreau sa-mi iau unul din cele doua modele,inca nu sant hotarat care,ledurile le pot schimba in ce culoare imi trebue.

Scuze de offtopic, am un prieten care vinde un Alpine ca in poza.

Daca esti interesat da-mi un PM.

 

frumos modelul asta

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.