Jump to content

Accident


chriss

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cu vechea masina (dacia) am calcat un pisic mic, si a doua zi am avut accident, m-am proiectat direct intr-un sant...

de atunci nu am avut nici o intamplare nefericita, dar nu am mai omorat nici un animal...

sa fie coincidenta? :) :)

Link to comment
Share on other sites

cu vechea masina (dacia) am calcat un pisic mic, si a doua zi am avut accident, m-am proiectat direct intr-un sant...

de atunci nu am avut nici o intamplare nefericita, dar nu am mai omorat nici un animal...

sa fie coincidenta? :) :)

 

Da. :)

 

Mintea face astfel de asociări, ĂŽn realitate nu contează.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Mintea face astfel de asociĂŁri, ĂŽn realitate nu conteazĂŁ.

 

e posibil.. dar totusi fiind primul pisic calcat, si a doua zi primul si singurul accident, parca mi-e frica sa calc animale, incerc sa le evit pe cat posibil...

si mai e posibilitatea sa prinzi un caine din ala mare cat o oaie, si-ti avariezi rau de tot masina... un prieten a patit asa ceva... si-a indoit bine aripa si capota, far spart, semnalizari la fel. :)

Link to comment
Share on other sites

mie cel putin mi se pune un nod in gat cand vad sosele insangerate, si pline de animale roluite pe sosea.

stiu persoane care ar intra pe contrasens daca ar vedea un animal, sa-l calce, sa se simta bine :)

Link to comment
Share on other sites

hahaha.... cainele se intoarce din drum, pisica isi continua drumul......ce mai observatie!

Dar de astea ce ziceti?: Cainele se ataseaza de un om, pisica de un loc. Cainele se gudura, pisica se linguseste. Cainele e umil, pisica e mandra.

Dintre toate pisicile care-ti taie calea, nu-ti amintesti decat de cele negre.

Pe margine drumului nu pisicile sunt proaste, ci gainile.

Biete animale....

 

Treaba e cat se poate de adevarata!,O pisica intotdeauna o sa traverseze pana la capat iar cainii dau innapoi! :)

Link to comment
Share on other sites

eu am vazut pisici care stau pe marginea drumului, de exemplu mancand un soricel, si cand te apropii, sare drept in fata masinii.

as ce explicatie mai are? de ce nu fuge in partea opusa?

 

Se simte vinovata si cu constiinta incarcata c-a mancat soricelul, si vrea sa-si incheie socotelile cu viata :)

Link to comment
Share on other sites

Mah s-o patesti in afara orasului mai inteleg. Se mai intampla. Dar asa cum am patit eu? In bucuresti. Cum e posibil ca ditamai bulevardul (Vacaresti) sa fie cufundat in bezna? Daca e asa cum zice pyu atunci primaru ar trebui sa aiba cate un accident pentru fiecare animal omorat in felul asta, de catre cetateni
Link to comment
Share on other sites

eu am vazut pisici care stau pe marginea drumului, de exemplu mancand un soricel, si cand te apropii, sare drept in fata masinii.

as ce explicatie mai are? de ce nu fuge in partea opusa?

 

Nici chiar aşa. :)

 

Ăn general sunt speriate de trecători care vor să le lovească, de copii care aruncă ĂŽn ele cu pietre, de câini, etc.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

sa il iarta dumnezeu cum zic tiganii =)) dar ce cauta pe strada cand ar trebui sa fie in lant :) imi plac cainii pana cand ma alearga pe strada sa ma inhate dar nu as fi in stare sa dau peste ei :) mai bine fac masina praf decat sa omor un animal acum serios ... nu ai ce sa ii mai faci cand iti iese in 10 15 m nici la 50 ....
Link to comment
Share on other sites

Nici chiar aÂşa. :)

 

Ăn general sunt speriate de trecĂŁtori care vor sĂŁ le loveascĂŁ, de copii care aruncĂŁ ĂŽn ele cu pietre, de câini, etc.

cateodata nu este nici un om care sa le sperie... deci multe pisici cand vad luminite apropiindu-se, se arunca in fata...

poate or fi crezand ca e luminita de la capatul tunelului :) :)

 

mai bine fac masina praf decat sa omor un animal acum serios ... nu ai ce sa ii mai faci cand iti iese in 10 15 m nici la 50 ....

 

hai sa fim seriosi, eviti pe cat de mult posibil, dar sincer nici o amarata de masina de 3000-4000 de euro nu cred ca ai face-o praf pentru un caine...

eu franez, fac tot posibilul sa nu-i ating, sau sa ma trezesc fara bara din spate, dar nu mi-as rupe mie oasele pentru un animal care se baga in fata...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eram cu cineva in masina si am vazut un caine mort in mijlocul strazii. S-a gandit sa treaca peste el (sa-l ia printre roti). Cand eram la cativa metrii de el a ridicat capul balanganindu-l. Deci nu era inca mort. Pff! L-am simtit/auzit cum s-a harsait pe sub masina.. :)
Link to comment
Share on other sites

Eram cu cineva in masina si am vazut un caine mort in mijlocul strazii. S-a gandit sa treaca peste el (sa-l ia printre roti). Cand eram la cativa metrii de el a ridicat capul balanganindu-l. Deci nu era inca mort. Pff! L-am simtit/auzit cum s-a harsait pe sub masina.. :)

asa am patit eu, cu unul viu, a sarit in fata... am franat si am tras putin de volan, sa nu dau cu roata peste el... si l-am luat exact pe mijlocul masinii... s-a auzit cum s-a lovit de 2-3 ori cu capul de fiarele masinii... ma gandeam ca l-am omorat... dar cand m-am uitat in oglinda, cainele fugea :)

Link to comment
Share on other sites

asa am patit eu, cu unul viu, a sarit in fata... am franat si am tras putin de volan, sa nu dau cu roata peste el... si l-am luat exact pe mijlocul masinii... s-a auzit cum s-a lovit de 2-3 ori cu capul de fiarele masinii... ma gandeam ca l-am omorat... dar cand m-am uitat in oglinda, cainele fugea :)

 

Caine nebun! :)

Link to comment
Share on other sites

Eram cu cineva in masina si am vazut un caine mort in mijlocul strazii. S-a gandit sa treaca peste el (sa-l ia printre roti). Cand eram la cativa metrii de el a ridicat capul balanganindu-l. Deci nu era inca mort. Pff! L-am simtit/auzit cum s-a harsait pe sub masina.. :)

 

Era mai normal sĂŁ-l ocoleascĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Eram cu cineva in masina si am vazut un caine mort in mijlocul strazii. S-a gandit sa treaca peste el (sa-l ia printre roti). Cand eram la cativa metrii de el a ridicat capul balanganindu-l. Deci nu era inca mort. Pff! L-am simtit/auzit cum s-a harsait pe sub masina.. :)

 

Era mai normal sĂŁ-l ocoleascĂŁ.

 

A fost cam din scurt. Era pe inserat si l-a vazut destul de tarziu, si a preferat sa treaca peste el decat sa bruscheze volanul..

 

PS: Urata afirmatie, "era mai normal".. De ce spui asta daca nu cunosti imprejurarile? Ce a facut el este anormal? Sau ce?

Link to comment
Share on other sites

Mah, am o nelamurire: Aveam vreo 60-70 maxim 80 km/h. Am franat blana. Am oprit cam in 15metri (aprox). E normal? Nu e cam mult? Am cauciucuri de iarna destul de uzate.. Nu stiu cum ar tb exact sa faca abs-ul, dar la mine se cam blocau rotile. Adica, era asa cu intreruperi. Eu credeam ca nu se blocheaza deloc dak ai abs

Daca aveai 60 km/h, distanta este absolut normala, chiar buna, n-ai nimic la frane. Daca aveai 80 km/h, atunci trebuie sa te felicitam. Ai cele mai bune frane puse pe un BMW de serie vreodata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.