Jump to content

E46 320i M sportpaket II


cristi_sau

Recommended Posts

foarte frumoasa

pune panou de clima automata ca arata rau...

 

mersi, o sa-i pun dupa ce scap de inmatriculare si mai scap la bani clima automata si cd player original. am un mp3 de la vechea masina chiar fain dar nu vreau sa-i stric linia bordului.

 

Nemtii astia care isi comanda masina de noua, sunt cretini, pun pachet M pe masina fara comenzi pe volan, cu casetofon, fara climatronic si fara geamuri electrice pe spate.

 

nu sunt prosti dupa parerea mea ci isi aleg ce optiuni le considera necesare. mie sincer chiar nu-mi pasa ca geamurile spate nu sunt electrice sau ca nu am butoane pe volan....am observat ca ei nu au atitudinea noastra de show-off deci omul si-a ales ce-a considerat ca-i trebuie...adica pachetul M l-a luat probabil pentru suspensia mai tare si un caracter mai sportiv. fiecare cu gusturile lui :twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu am zis ca n-ar fi utile, doar ca pe mine sincer nu ma deranjeaza deloc si nu au fost un factor de decizie cand am cumparat-o. am preferat pachetul M si scaunele sport in dauna altor masini care aveau de ex geamuri electrice si pe spate ,clima, cd si xenon. asta a fost singurul care l-am gasit in banii mei sa aiba pachetul M in zona respectiva.
Link to comment
Share on other sites

Masina arata bine. Si optiunile care ii lipsesc se pot pune destul de ieftin...eu le-as pune in ordinea asta: faruri cu xenon, climatronic, geamuri spate.

Inauntru daca ii dai si casetofonul jos zici ca e CSL :twoup:

Link to comment
Share on other sites

o fi de bine. nu ma supar oricum....o sa vina si clima automata,xenonul si cd-ul original dupa ce mai scap de cheltuieli. a costat 11600

 

eu le-as pune in ordinea asta: faruri cu xenon, climatronic, geamuri spate.

 

geamuri electrice pe spate chiar nu ma bate gandul, doar nu stau in spate :twoup: eventual daca nu vor sa depuna efort pasagerii din spate le deschid trapa :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

chiar imi place ! scaunele si volanul sunt pe gustul meu. Ai si perdeluta electrica in spate? Ca asa mi s-a parut. Sa-i mai pui poze cand faci upgrade-uri. Pe exterior nu-i mai face nimic ca arata foarte bine. Poate daca tot o sa modifici bordul iti pui asa ceva :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Nu ai dat mult..

 

nici mie nu mi se pare ca am dat mult tinand cont ca e f intretinuta, un singur proprietar, reviziile la zi de unde a fost cumparata, tehnic impecabila etc. ,dar sa stii ca multor persoane li se pare mult si cand mai aud ca e si benzinar se uita crucis. chiar nu inteleg, masina ingrijita, euro 4,.....ce-ai vrea frate la pretul asta? pai daca nu avea M si ma apucam sa-i pun toate "briz-briz-urile" aferente ma ajungea destul. si voi patiti la fel? (ma refer la cei cu motoare pe benzina)

 

Ai si perdeluta electrica in spate? Ca asa mi s-a parut. Sa-i mai pui poze cand faci upgrade-uri. Pe exterior nu-i mai face nimic ca arata foarte bine. Poate daca tot o sa modifici bordul iti pui asa ceva :twoup:

 

da am si perdeluta :twoup: De modificat bordul chiar nu aveam de gand (in sensul sa-i pun ceva non-OEM) in schimb chiar imi place cum arata headunit-ul care mi l-ai aratat (corecteaza-ma daca gresesc) mersi pt idee chiar o sa o iau serios in considerare.

 

in rest un lucru ma deranjeaza: mi se aprinde pe bord indicatorul cu masina si stopul dreapta spate in schimb stopurile imi merg. ce naiba or avea?

Link to comment
Share on other sites

un contact imperfect, un bec slabit, unul din becurile de la numar ars...

 

Legat de headunit e practic un calculator pentru masina spus mai brut. Eram foarte incantat de idee cand aveam e46 dar nu am reusit sa imi pun. uite la asta ma tot gandeam eu...

 

http://www.cartft.com/catalog/il/770 ... oricum mai cauta pe net "carputer" si ai sa gasesti multe alte articole cu asa ceva. Daca te stii cat de cat la calculatoare ai putea sa il constuiesti chiar singur si sa iesi si mai ieftin. O varianta mai ieftina, mai simpla si mai limitata ca si performante ar fi un dvd 2din. Sunt si pe forum cateva persoane care au facut asa ceva. Daca bine tin minte unul din useri e armin.

Edited by sos
Link to comment
Share on other sites

nici mie nu mi se pare ca am dat mult tinand cont ca e f intretinuta, un singur proprietar, reviziile la zi de unde a fost cumparata, tehnic impecabila etc. ,dar sa stii ca multor persoane li se pare mult si cand mai aud ca e si benzinar se uita crucis. chiar nu inteleg, masina ingrijita, euro 4,.....ce-ai vrea frate la pretul asta? pai daca nu avea M si ma apucam sa-i pun toate "briz-briz-urile" aferente ma ajungea destul. si voi patiti la fel? (ma refer la cei cu motoare pe benzina)

 

Exista multi bagatori de seama sau oameni pentru care o masina pe benzina este una incredibil de greu de intretinut...

Parerea lor este neimportanta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest B_M_W
Foarte frumoasa masina! sa ai grija de ea - eu as schimba doar HU,panoul de clima mie place chiar daca nu e - "automat" vai ce tragedie - nu vad de ce sa nu il tii,si ce au geamurile manuale din spate de vrei sa le schimbi?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

m-am gandit si as vrea sa-i pun niste angel eyes. ce parere aveti de angel eyes pe albastru tinand cont ca si masina-i albastra? http://www.angeleye.ro/index.php?stopuri-f...eyes#informatii

De asemenea as schimba si becurile de la faruri cu Philips extreme power sa scap de lumina galbuie a farurilor OEM

post-8789-1218357578_thumb.jpg

Edited by cristi_sau
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa iti pui albe daca tot vrei sa iti pui angel eyes. cu cele albastre o sa te poti lua de mana cu toti camionagii sau cu toti baietii ce isi pun pe masini tot felul de leduri albastre ... kitschuri. mie cel mai mult imi plac cele oem look chiar si pt e46. am avut montate albe pe vechea masina, dar tot cele mai potrivite mi se par oem look.
Link to comment
Share on other sites

daca stau bine si ma gandesc aveti dreptate.......... o sa merg pe alb........mersi pt pareri :twoup:

Daca tot o sa pun angel eyes vreau sa schimb si becurile cu unele mai albe....care ar fi mai bune Philips extreme power sau Osram Night breaker sau altele? Nu-mi spuneti xenon fiindca nu vreau sa pun xenon fara lupa si autoreglare cum fac altii....asta chiar ca mi se pare taranie sa-i orbesti pe toti :twoup:

Edited by cristi_sau
Link to comment
Share on other sites

daca stau bine si ma gandesc aveti dreptate.......... o sa merg pe alb........mersi pt pareri :twoup:

Daca tot o sa pun angel eyes vreau sa schimb si becurile cu unele mai albe....care ar fi mai bune Philips extreme power sau Osram Night breaker sau altele? Nu-mi spuneti xenon fiindca nu vreau sa pun xenon fara lupa si autoreglare cum fac altii....asta chiar ca mi se pare taranie sa-i orbesti pe toti :twoup:

 

 

nu e nici o taranie ...si nici nu orbesti pe nimeni !..E taranie sa ridici farurile la ultimul nivel ..sau sa nu le reglezi intr-un service pt costuri de max 20 ron ! ,,,

Poti sa pui xenon fara probleme ..Ai sa vezi ca se pupa f bine cu angel eyes alb

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.