Jump to content

VOLANE BMW - PIELE NATURALA


MARIUS DESIGN

Recommended Posts

Ciupanezu iti recomand eu pe cineva. Mi-a facut multe masini, si lucreaza exceptional. Sunt foarte bun prieten cu el deci il pot si recomanda. Garantez calitate si seriozitate si nu bani in avans sau copii imbolnaviti...etc

 

Aici sunt lucrarile lui: http://picasaweb.google.com/total.auto2002

 

 

 

fain a iesit omule....da si pretul la nenea asta is si pe masura banuiesc...orcum frumos

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciupanezu iti recomand eu pe cineva. Mi-a facut multe masini, si lucreaza exceptional. Sunt foarte bun prieten cu el deci il pot si recomanda. Garantez calitate si seriozitate si nu bani in avans sau copii imbolnaviti...etc

 

Aici sunt lucrarile lui: http://picasaweb.google.com/total.auto2002

 

 

 

fain a iesit omule....da si pretul la nenea asta is si pe masura banuiesc...orcum frumos

 

 

Ai fi surprins dar are preturi mai mici ca marele Marius...si piele in orice culoare vrei tu...si mai de calitate

Link to comment
Share on other sites

După părerea mea, anunţul lui MARIUS DESIGN ar trebui şters, e clar că este neserios.

 

Să vă dau câteva exemple.

 

Pe lângă faptul că el tot timpul spune că este aproape gata şi de fapt nu s-a apucat, minte non-stop ĂŽn legătură cu orice.

 

M-a chemat ĂŽntr-o zi să retuşeze o faţă de uşă care nu era ĂŽmbracată cum trebuie.

 

A zis că stâlpii ĂŽi rezolvă pe loc.

 

M-am dus şi el dormea.

Am vorbit cu tatăl lui care mi-a zis să revin ĂŽn două ore.

 

Cu alte cuvinte, clientii trebuie să-şi facă programul după un meseriaş.

 

M-am ĂŽntors ĂŽn două ore şi mi-a zis că termină faţa de uşă şi stâlpii pâna a doua zi.

 

Ştiam cu cine am de-a face aşa că i-am zis că vin ĂŽn două zile dar vreau să-i facă.

 

De fapt nu a făcut nimic ĂŽn 4 zile, a făcut retuşul cu mine de faţă şi a ĂŽmbrăcat stâlpii chiar ĂŽnainte să vin eu şi au ieşit ca naiba.

 

Mi-a rupt nişte cleme de la o faţă de uşă şi n-a recunoscut.

 

Nu ştie să monteze mai nimic dar nici nu spune ĂŽnainte, preferă să strice piesele la care lucrează.

 

Având ĂŽn vedere preţurile pe care le practică, aceste nereguli sunt de neiertat.

 

Aş fi trecut cu vederea totul dacă lucrarea ar fi fost de calitate ĂŽnsă mi-a ĂŽmbrăcat stâlpii sub orice critică.

 

Bănuiesc că foloseşte cei mai ieftini adezivi, altfel nu s-ar fi dezlipit şi plafonul lui Răzvan şi stâlpii mei de pe spate.

 

Am văzut cât de neserios este din a doua zi de când am avut de-a face cu el.

 

Aveam treabă ĂŽn zona unde are atelierul si m-am gândit să trec pe la el ca să văd ce se ĂŽntâmplă cu maşina mea.

 

Mi-a zis la telefon că s-a apucat de treabă.

M-am dus la maşină şi am văzut că nici măcar nu s-a apucat de demontat.

 

Cu alte cuvinte, a depăşit orice limită a nesimţirii.

 

I-am plătit 400 Ron pentru stâlpi, 200 euro pentru feţele de uşi şi 100 euro pentru volan.

Nu am negociat deloc tocmai pentru că vroiam calitate maximă.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai hai sa vars si eu atunci....

 

1. Minte ca foloseste adeziv nemtesc, pe comanda, care rezista la temperaturi mari. Bullshit. Adezivul este PRENADEZ BISON universal, 20 de lei cutia. La mine a avut efect maxim, s-a dezlipit plafonul in doua saptamani.

 

2. Minte ca foloseste super adeziv la plastice si la imbinari. Bullshit. Foloseste un fel de picatura, varianta mai ieftina. Mi s-a albit pielea de la ea si mi-a recomandat sa ma duc sa iau retus pe baza de vopsea la culoare....adica intr-un fel e tot problema mea..

 

3.Lucrarea a inceput pe 15 august (data la care eu am dus elementele -scaune, banchete, fete de usi....scoase de mine personal pentru ca el dormea linistit) si s-a terminat NICIODATA. Nici la ora actuala nu am terminate tetierele si scaunele.

 

4. Minte si respira...e un fel de viata. Se imbolnaveste Angie aka Angel copilul lui mai rau decat un copil din Africa cu SIDA si sifilis. Nevasta-sa a busit masina de 10 ori, taica-su lucreaza la vila din Constanta, unde el baga bani din banii vostrii,....etc. NICIODATA nu a respectat un termen. Nici macar unul. A cerut bani de nenumarate ori, ca are botez, ca are nunta, ca are acoperis de pus, ca e ANgie bolnav, ca mama lui are febra in talpi ca lu taica-su nu i se mai ridica o pleoapa.

 

5. Calitate execrabila a lucrarii, toate se desfac, toate se dezlipesc...etc

 

6. Preturile sun exorbitante, si sa va asteptati sa lucreze la orice altceva in timp ce voi aveti masina acolo. Au existat multi oameni care au vrut sa-l bata si sa-l taie, numai cat am fost eu acolo.

 

 

Mi-e si lene si scarba sa scriu. Daca moderatorii nu vor lua o masura, vor fi din ce in ce mai multi membrii in aceste conditii.

Link to comment
Share on other sites

pacat de atata... timp si nervi....

 

 

si cand te gandesti ca daca tu ai banii , tu ar trebui sa si dictezi si sa iasa treaba ok...

 

 

ce inseamna sa aiba omul multe lucrari si sa nu ii pese de clienti si de repercursiuni.... ia sa fi fost mai tuciuriu client sa vezi atunci seriozitate...

 

pacat , mare pacat .......

Link to comment
Share on other sites

Nu vĂŁ recomand sĂŁ mergeĂži la acest tapiĂžer.

 

PuteĂži citi aici despre felul ĂŽn care trateaza clienĂžii:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...0&start=660

 

Pe lângã problemele despre care puteÞi citi În link-ul de mai sus, cei doi stâlpi de pe spate s-au dezlipit În 3 sãptãmâni.

Erau ĂŽmbrĂŁcaĂži impecabil dar probabil a folosit un adeziv de proastĂŁ calitate.

 

I-a Îmbrãcat din nou dar când nu primeºte bani, κi bate joc de lucrarea pe care o face.

 

http://img291.imageshack.us/img291/5379/img193yz3.jpg

 

http://img296.imageshack.us/img296/3549/img194vf3.jpg

 

http://img410.imageshack.us/img410/1710/img195fx2.jpg

Link to comment
Share on other sites

CRED CA ESTE TIMPUL SA SCRIU SI EU CATEVA RANDURI PE ACEST TOPIC,DEOARECE ACEST TOPIC NU MAI ESTE DESPRE MASINA LUI RAZVAN CI DEPSRE MINE PERSONAL.

IN PRIMUL RAND AS DORI SUBLINIEZ CA DACA ERAM NESERIOS ASA CUM PRETIND CATEVA PERSOANE,NU LUCRAM DE 10 ANI ( ZI DE ZI) INTERIOARE AUTO,NU AVEM PREMII "BEST INTERIOR"LA SALOANELE CELE MAI IMPORTANTE IN DOMENIU SI NU ERAM RECOMANDAT CA UN BUN MESERIAS . AM SA FAC UN TOPIC PE ACEST CITE SI O SA INVIT SA SCRIE TOTII CLIENTII MEI CARE AU FOST FOARTE MULTUMITI . IN AL DOILEA RAND DACA CINEVA ARE CEVA PERSONAL CU MINE ,AR TREBUII SA-MI SPUNA IN FATA ;NU PRIN TOPICURI. RECUNOSC CA LA LUCRAREA LUI RAZVAN AU INTERVENIT CATEVA PROBLEME FAMILIARE FAPT PENTRU CARE IMI CER SCUZE DE INTARZIERE. RESTUL DISCUTIILOR DESPRE MINE PERSONAL ,NU CRED CA ISI AU LOCUL IN ACEST TOPIC.

 

RAZVAN ,SA NU MAI POMESTI DE COPILUL MEU NICIODATA IN VIATA TA !!!

post-6179-1223319990_thumb.jpg

post-6179-1223320067_thumb.jpg

post-6179-1223320206_thumb.jpg

post-6179-1223320296_thumb.jpg

post-6179-1223320392_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Marius, dupa cum ti-am spus si in seara asta, si in nenumarate intalniri avute, greseala ta majora este ca m-ai mintit si m-ai aburit. Ce am scris eu aici, am scris despre mine si intamplarea mea. Nu am scris nimic despre ce ai facut sau nu la altii. Daca am mintit cu ceva, te rog sa aduci argumente. Inainte de toate, eu ti-am dat toti banii - a se nota ca lucrarea nu era nici jumatate terminata si totusi am fost om de cuvant. Hai sa fim barbati si sa nu ne mai ascundem dupa deget. M-ai aburit pentru ca asta ti-e stilul de lucru. Sa stii ca ma jignesti in momentul in care vii cu scuze de doi lei care le foloseam si eu la scoala (gen - mi-a mancat cainele tema). Eu nu am spus ca esti neprofesionist, am spus doar ca esti neserios si mincinos si ai tratat lucrarea cu indiferenta. Drept urmare, dupa cum ti-am si spus, problemele au aparut - plafon deslipit, fete de usi neterminate, patate de lipici si cazute sitele de la boxe...volan dezlipit....etc., tetiere neterminate...etc Dupa cum am discutat si in seara asta, nu iti cer sa le repari. Pur si simplu nu am timpul si cheful sa mai am de-a face cu tine. O sa platesc pe cineva serios sa le faca.

 

Referitor la copilul tau, tot respectul pentru el, e un baiat de nota zece si ti-am dorit doar sa nu ai vreodata probleme medicale cu el pe cat sustii ca ai. Deci nu ai de ce sa te superi, i-am urat sanatate si toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

CIUPANEZULE LA TINE CE NU A IESIT BINE ?

TI-AM FACUT DISCOUNT,PT. USII,VOLAN SI STALPI .TI-AM REFACUT STALPII SPATE PE BANII MEI SI VROIAI SA-TI FAC DISCOUNT SI LA PLAFON... EU CU CE AM GRESIT FATA DE TINE...?

SAU ITI PLACE SA VORBESTI ORICE DESPRE ORICINE ?

 

Discount?

 

Eu ţi-am plătit 100 euro la volan, 200 euro feţele de uşi şi 4 milioane stâlpii.

 

Stâlpii i-ai refăcut pe banii tăi pentru că s-au dezlipit, garanţia la lucrare este obligatorie.

 

Dacă nu se dezlipeau, nu te deranjam degeaba.

 

Nu sunt mulţumit pentru că m-ai minţit de mai multe ori la telefon.

 

Dacă nu ai timp să faci ceva, trebuia să-mi zici să vin când ai timp nu să mă duci cu vorba.

 

Ţi-am plătit cât ai cerut pentru lucrare, am vorbit pentru un discount doar la plafon.

 

Sunt foarte nemulţumit pentru că ai ĂŽmbrăcat la mişto stâlpii de pe spate.

 

Prima dată au ieşit impecabil, nu aveau defect.

A doua oară nu ţi-ai mai dat interesul.

 

Nu neg deloc că lucrezi foarte bine şi că mi-ai ĂŽmbrăcat volanul ca de fabrică ĂŽnsă nu suport să fiu minţit.

 

Nu m-a deranjat atât de mult faptul că am aşteptat mai mult decât ai spus pentru terminarea lucrării.

 

M-a deranjat că nu ai refăcut frumos stâlpii de pe spate.

 

Aşa arată stâlpii după ce i-ai ĂŽmbrăcat a doua oară:

 

http://img291.imageshack.us/img291/5379/img193yz3.jpg

 

http://img296.imageshack.us/img296/3549/img194vf3.jpg

 

http://img410.imageshack.us/img410/1710/img195fx2.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Foarte urat lucrat, macar eu nu am avut parte de asa ceva.

 

As propune sa inchidem subiectul si eventual un moderator sa mute posturile intr-un topic de feedback pentru ca s-a deviat mult de la subiect.

 

Ontopic, am o problema nasoala....m-am plans de niste sunete ciudate aparute in ultimele 2 zile si niste comportamente ciudate in curbe si pe gropi...eu banuiam un arc fisurat sau un amortizor spart dar a fost mai rau de atat....am un tampon de la motor rupt si pur si simplu se misca motorul rau de tot. Astazi trebuie sa ma duc la Bavaria sa iau 2 tampoane si sa i le dau mecanicului sa mi le puna repede. Mi-a zis ca am avut mare noroc ca nu am forjat masina ca rupeam bolturi de la cutie si cardan..... :)

Edited by Razvan Gavan
Link to comment
Share on other sites

Poate ar fi o idee sa aruncati un ochi si aici, ca sa vedeti ca lumea nu e nebuna...

 

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=43289&page=6

 

Pentru mine chiar conteaza oamenii din comunitatea 4tuning si Bmwclub Mariuse, deci poate ar fi cazul sa nu mai prostesti lumea....nici nu ma uitasem pe 4tuning pana acum, pentru ca nu as mai fi venit la tine de la inceput....iti urez mult spor la munca!

Edited by Razvan Gavan
Link to comment
Share on other sites

Astazi am descoperit ca mi se dezlipeste plansa din spate si o bucata din consola...incredibil ce munca de kkao a facut acest meserias....in fiecare zi ma bucur din ce in ce mai mult ca am apelat la el.... :)

 

razvan, imi pare sincer rau ...mai ales cand un om pune atat suflet,investeste bani la greu, iar alti "meseriasi" isi bat joc pur si simplu ...eu nu as lasa lucrurile asa

 

si cand ma gandesc ca acum 2 ani am fost la "meseriasul plin de diplome" si eram gata gata sa fac interiorul...am avut un feeling...

 

pacat...

Link to comment
Share on other sites

Nu se ia nici o masura? Moderatori exista pe acest topic? Daca da, rog urgentarea inchiderii acestui topic. Din moment ce moderatorii au cazut la intelegere cu acest om si sunt atatea plangeri, cred ca este de datoria lor sa ia o masura pntru a multumi macar intepatii acestui mare tapiter.
Link to comment
Share on other sites

Din moment ce moderatorii au cazut la intelegere cu acest om si sunt atatea plangeri, cred ca este de datoria lor sa ia o masura pntru a multumi macar intepatii acestui mare tapiter.

 

cum iti permiti sa spui asa ceva? :) stii tu ceva ce nu stim noi? impartaseste, te rog.

@Razvan Gavan: ai o pasiune sa amintesti peste tot de moderatori- daca ai vre-o nemultumire, trimite-o in scris catre administrator. Pe public nu sunt permise reclamatiile - asadar, urmatoarea trimitere fara fond catre moderatori, se lasa cu vacanta lunga. :)

Link to comment
Share on other sites

De cand sunt pe acest forum nu am jignit nici un moderator si nu i-am vorbit de rau. Atata timp cat va ocupati de accest forum si impuneti niste reguli, atat timp cat eu le respect as vrea sa fie respectate de ceilalti. Nu fac o plangere, fac o solicitare si cred ca mai sus am afisat motivele pentru care solicit inchiderea acestui topic. Remarca mea nu a fost jignitoare sau rea voita la adresa vreunui moderator.

 

Referitor la "intelegere" -m-am gandit la faptul ca anuntul lui si banii care i-a facut implicit pe acest forum de pe urma clientilor au fost in urma unui anunt care in prealalibil a fost aprobat de voi. Din moment ce marele tapiter a considerat sa-si bata joc de banii mei, a lui Ciupanezu, a lui Piovra si multi altii dupa aici, va rog pe voi sa luati o masura sa nu mai ia bani si la altii.

 

Multumesc de intelegere

Link to comment
Share on other sites

Referitor la "intelegere" -m-am gandit la faptul ca anuntul lui si banii care i-a facut implicit pe acest forum de pe urma clientilor au fost in urma unui anunt care in prealalibil a fost aprobat de voi. Din moment ce marele tapiter a considerat sa-si bata joc de banii mei, a lui Ciupanezu, a lui Piovra si multi altii dupa aici, va rog pe voi sa luati o masura sa nu mai ia bani si la altii.

 

Multumesc de intelegere

doar administratorul aproba anunturile comerciale.

topicul trebuie lasat deschis pentru a se vedea ce e de vazut.

 

remarcile de genul "nu mai exista moderatori", sau " ce fac moderatorii, dorm?" sunt reprobabile.

Link to comment
Share on other sites

eu am facut la el un schimbator ...deci ceva de 3 lei ca sa zic asa ...nu pot sa spun decat ca a iesit bine ..dar are talentul asta sa te amane pana te plictisesti ...din 1 h cat a spus ca va dura maciulia aia ..s-au facut vreo 4 zile ......Te amana urat ..ceva de genul ..vino in 2 ore ...suna-ma maine dimineata ..treci pe aici la 4 ...si de fiecare data are alta treaba ...El nu intelege ca nu e frumos sa minti si nici sa-si bata joc de timpul clientului ...de multe ori veneam de la mama dracului pt porcaria aia si iar auzeam ca nu e gata ...ca nu a avut timp ca a avut alt client de parca pe mine ma interesa altceva decat problema mea ..! in final cred ca topicul asta trebuie lasat si citit ....nu stiu cati vor citi pana la capat ...poate ar trebui facut ceva de genul ...la inceputul topicului inserat ceva pt atentionare...E clar ca omul e depasit de lucrari dar nici nu vrea sa renunte la ele .... Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.