Jump to content

X3 dupa 15.000 km


Leusor

Recommended Posts

:blink: Parerea mea e ca nu este o mashina de teren ,este foarte rigida shi cum spunea cineva mai sus e mai mult o mashina de asfalt shi mai putzin de macadam . :) Inainte de X3 am avut un Nissan Terano ;o mashina perfecta pentru teren accidentat ,foarte robusta .....am ales schimbarea pentru faptul ca locuiesc la mare shi aveam nevoie de o mashina de viteza shi nu de una de teren :)

post-1084-1154192282_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Alaltaieri am facut si o pana de cauciuc (am michelin pe masina), am prins un surub, bine-nteles ca era intuneric afara si eram in alta localitate. Am ajuns sotanc-sotanc acasa cu rezerva ingusta (max. 80 km/h) si masina arata :blink: din spate cu un cauciuc lat si unul mai putin de jumatate

Interesant ca mi-am dat seama ca e pana inainte ca senzorul sa imi semnalizeze. Defect nu cred ca e, ca mi-a semnalizat dupa, cu rezerva pusa

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

am facut si eu revizia la X3 la 15400km ...asa am vrut...am schimbat uleiul , filtrul de ulei , filtru de motorina, filtru de polen si filtru aer. 1200 RON ,probleme nu am inca , masina merge foarte bine si sunt multumit de ea.Chiar am incercat sa merg si pe drumuri mai accidentate si am fost placut surprins .Am folosit si HDC-ul si era o adev placere sa auzi cum paraiau franele la fiecare roata in parte si masina mergea de ziceai ca e tinuta de spate...cu viteza constanta.am mers si prin apa pana la praguri si la fel s-a comportat super....mi s-a aprins DSC de cateva ori pt ca era piatra uda prin rau.Astept zapada cu nerabdare sa conduc si eu ca un om normal fara sa imi fie teama ca sar in sant(am avut E34 si nu am avut niciodata cauciucuri de iarna pana acum) :blink: nici acum nu am ..dar Pirelli Scorpion Str cica sunt mixte.
Link to comment
Share on other sites

nasoala treaba...urata rezerva aia oricum....ai intampinat vreo problema la schimbarea panei ?Leusor ....tu vii la Sinaia ?

123741[/snapback]

 

Nu, totul OK, atentie cu locul de fixare a cricului. Un pic deranjanta manivela. Ar trebui sa vedeti cum se scoate roata si cum se monteaza cricul pe zi, ca de obicei penele se fac cand e intuneric, ploua sau ninge :)

Din pacate la Sinaia nu pot veni, ca sunt la un targ. Imi pare tare rau, dar o sa retraiesc intalnirea de pe forum :blink:

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

am facut si eu revizia la X3 la 15400km ...asa am vrut...am schimbat uleiul , filtrul de ulei , filtru de motorina, filtru de polen si filtru aer. 1200 RON

123791[/snapback]

 

Iata ca primii 15.000 km au devenit 30.000 si ieri am fost la prima revizie, care a durat circa 2 ore si a costat 957.15 RON. Pentru cei interesati, piesele au costat asa: filtrul de ulei 18,20 Euro, filtrul de aer 42,51 Euro, filtrul de polen (banuiesc) 38,35 Euro, iar uleiul 0W40 (7 litri) 67,20 Euro.

 

De unde diferenta?

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Parca as merge cu un BMW si cei 15.000 km au trecut de ... 50.000. :)

In curand, voi merge la revizia a doua si o sa dau informatii celor interesati. Pana acum fara probleme, schimbat doar parbrizul (chestia asta o fac aproape in fiecare an, indiferent de masina... :blink: )

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

dupa cum am spus`o si in trecut,nu`mi place X3!de o saptamana am tot mers cu un X3 2.0i,nu pun in discutie motoru`-este clar ca`i mult prea mic-vb de calitatea materialelor din interior(nu este full).tinuta de drum este m`a impresionat cand a fost vorba de asfalt......pe teren accidentat lasa impresia ca se rupe.
Link to comment
Share on other sites

dupa cum am spus`o si in trecut,nu`mi place X3!de o saptamana am tot mers cu un X3 2.0i,nu pun in discutie motoru`-este clar ca`i mult prea mic-vb de calitatea materialelor din interior(nu este full).tinuta de drum este m`a impresionat cand a fost vorba de asfalt......pe teren accidentat lasa impresia ca se rupe.

137878[/snapback]

 

x3 e o troaca de masina, un fel de strutocamila not "the real thing".

Link to comment
Share on other sites

:D Imi pare rau sa va contrazic :) unde replica daca nu o ai nu merge :blink: apropo sunt tare multumit de X3 :) pentru drum e minunata am parcurs toata Europa un tur minunat plin cu zapada sau vreme frumoasa :D motorul meu de 2000 s-a conportat minunat si sincer nu as da banii acestia pentr o masina de alta clasa :)
Link to comment
Share on other sites

Pai nici nu sunt mari (ca era bine desenat de la inceput :blink: ). Spoilerele in culoarea caroseriei, partea alba la stopuri modificata, farurile de ceata amplasate divers, si cam atat exterior cred. In interior au introdus lemnul, un pic modificata consola. Nu am vazut materialele.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.