Jump to content

Sfat - Service Iasi


Guest B_M_W

Recommended Posts

Eu am fost de 2 ori la ei pana acum, dar nu am avut cine stie ce probleme de rezolvat. Doar revizia si cateva piese pe la suspensie si am fost destul de multumit, in sensul ca mi-au rezolvat problemele pe care le semnalasem. Insa am patit si o chestie ciudata...mi-a schimbat o bucsa pe fata si cand am plecat m-am trezit ca troncane pe spate de-acum...oricum era finalul programului si nu am mai avut ce sa fac, am schimbat bucsa la un service din oras si gata.
Link to comment
Share on other sites

pana acum cateva luni erau de evitat, dar se pare ca lucrurile se schimba.

 

si o spun dupa 2 experiente personale neplacute cu ei + alti cativa prieteni nemultumiti + 2 reclamatii rezolvate doar dupa interventia celor de la BMW AG

 

surprinzator, in ultima perioada par a fi mult mai atenti cu clientul si cred ca si-au imbunatatitit si calitatea service-ului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Retrag ce am scris aici, sunt niste imbecili si imi asum ceea ce scriu

 

Degeaba vorbesc frumos la front office, daca in spate e varza.

 

Nu sunt cu nimic peste un "meserias" care bate pivotii cu ciocanul.

 

Totusi, metoda de a face scandal in gura mare in showroom a functionat, am primit banii inapoi desi casiera plecase deja acasa.

 

Voi face o reclamatie la BMW AG, nu e prima si din experienta 99% aceasta va rezolva problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
La mine nu au strins bine un colier (schimband bujiile) si a sarit in mers furtunul care intra in turbina, situat sub capacul de protectie, sau ce o fi ca nu ma pricep. A trebuit sa platesc pe cineva sa depisteze si sa repare problema. Ar fi trebuit sa ma duc la ei sa le fac scandal.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ma strange in spate cand citesc cate se pot intampla!:)

 

Nici nu imi mai arde de cumparat masina... Nu exista alta solutie ca sa nu ne mai lovim de astfel de probleme? Sunt o gramada de incompetenti!!!!

 

In acest moment unde va reparati masinile?

 

MULTMESC!

Link to comment
Share on other sites

Bosch Car Service in BT, am fost mai multumit de testerul bosch decat cel de la reprezentanta(sau poate depinde si cine citeste pe ecran). La trado ma puneau sa schimb un cablu sub scaunul pasagerului, iar la bosch mi-a dat cu spray pt contacte pe o mufa sub scaunul soferului si s-a rezolvat problema airbagului.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Retrag ce am scris aici, sunt niste imbecili si imi asum ceea ce scriu

 

Degeaba vorbesc frumos la front office, daca in spate e varza.

 

Nu sunt cu nimic peste un "meserias" care bate pivotii cu ciocanul.

 

Totusi, metoda de a face scandal in gura mare in showroom a functionat, am primit banii inapoi desi casiera plecase deja acasa.

 

Voi face o reclamatie la BMW AG, nu e prima si din experienta 99% aceasta va rezolva problema.

invata-ma te rog si pe mine cum ai facut cu reclamatia la BMW AG!!! Eu am probleme mari cu cei de la Automobile Bavaria din Baneasa. Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bosch Car Service in BT, am fost mai multumit de testerul bosch decat cel de la reprezentanta(sau poate depinde si cine citeste pe ecran). La trado ma puneau sa schimb un cablu sub scaunul pasagerului, iar la bosch mi-a dat cu spray pt contacte pe o mufa sub scaunul soferului si s-a rezolvat problema airbagului.

 

 

se aprinde pe bord simbolul corespunzator airbagului

apare doar cind se fac reglaje la scaunul pasagerului

si tot prin culisarea scaunului pasager (dreapta) se si stinge martorul airbag de la bord

presupun ca e un contact imperfect si sper sa nu afectze functionarea airbag-ului, insa nu ma trage inima sa ma duc la trado - am avut si barbata-meu ceva experiente aiurea cu ei ... finalizat cu scandal ...am descris faza asta pe un topic

 

e un meserias bun in Iasi - Serghei, poate fi gasit la service Bosh din zona Billa

a lucrat in Germania la BMW si le are la partea mecanica

mie mi-a resetat computerul dupa schimbul de ulei, insa pe parte electronica e necesar program pt tester si apopos de tester se pare ca doar trado are program original, pe la ceilalti "meseriasi" in dianoza exista programe piratate

Link to comment
Share on other sites

Sa va feriti de acest dealer/service...face de ras marca BMW si cei de la BMW AG ar trebui sa fie mai atenti cand acorda licente unor asemenea firme...Sunt la furat total,nu se pricep,sunt aroganti,preturi mari,probleme semnalate nu se rezolva.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Retrag ce am scris aici, sunt niste imbecili si imi asum ceea ce scriu

 

Nu sunt cu nimic peste un "meserias" care bate pivotii cu ciocanul.

 

 

Sa va feriti de acest dealer/service...face de ras marca BMW si cei de la BMW AG ar trebui sa fie mai atenti cand acorda licente unor asemenea firme...Sunt la furat total,nu se pricep,sunt aroganti,preturi mari,probleme semnalate nu se rezolva.

 

Subscriu la cele afirmate mai sus 100%. La mine sa va lasa cu proces intentat atat lui Trado Motors cat si BMW AG (pentru ca mi se pare absolut INADMISIBIL si incorect sa vinzi masini in romania dar sa nu poti sa intretii si sa faci o diagnoza/verificare corecta la o masina sh.)

 

Propun ca acest topic sa fie mutat in sectiunea "review firme comerciale" cu titlul Trado Motors Iasi

Link to comment
Share on other sites

Asa cum am mai scris mai sus cu ceva timp in urma sunt de evitat pt orice problema...Una din pataniile mele dupa ce mi-au luat o gramada de bani pt o diagnoza inexistenta pe care de fraier ce am fost am mai si platit...au lipit la motor cu SuperGlue niste plastice pe acolo ca un asa zis mecanic nu a avut habar sa le desfaca(mai bine ma intreba pe mine ca ma pricep mai bine la asta).Sunt zero astia de la TradoMotors,fac firma BMW de ras si in afara de asta daca nu ai service la o masina cum trebuie afecteaza destul de serios vanzarile,ca ce folos sa dai 50 mii Euro + pe un BMW nou cand lucreaza la ea niste "ciobani" ca sa nu le zic altfel,cand vezi ca iti baga surubelnita si zgarie la interior ornamente plus alte parti...

 

De evitat inca o data!

Link to comment
Share on other sites

Retrag ce am scris aici, sunt niste imbecili si imi asum ceea ce scriu

 

Nu sunt cu nimic peste un "meserias" care bate pivotii cu ciocanul.

 

 

Sa va feriti de acest dealer/service...face de ras marca BMW si cei de la BMW AG ar trebui sa fie mai atenti cand acorda licente unor asemenea firme...Sunt la furat total,nu se pricep,sunt aroganti,preturi mari,probleme semnalate nu se rezolva.

 

Subscriu la cele afirmate mai sus 100%..........

 

Propun ca acest topic sa fie mutat in sectiunea "review firme comerciale" cu titlul Trado Motors Iasi

 

Retrag tot ce am scris mai sus, bmw iasi chiar a avut 100% dreptate in cazul meu.... "duda" sunt eu <_<

Link to comment
Share on other sites

Salut, observ ca in topicul acesta sunteti mai multi din iasi, de accea va intreb daca stiti prin oras ceva magazine cu articole de tuning / piese pentru bmw. As vrea sa sa imi schimb farurile la E46 si nu prea am curaj sa le iau de pe net...cred ca ies mai avantajos daca le iau pe plan local..

Daca cineva cunoaste, rog sa posteze. Raman recunoscator.

Link to comment
Share on other sites

Salut, observ ca in topicul acesta sunteti mai multi din iasi, de accea va intreb daca stiti prin oras ceva magazine cu articole de tuning / piese pentru bmw. As vrea sa sa imi schimb farurile la E46 si nu prea am curaj sa le iau de pe net...cred ca ies mai avantajos daca le iau pe plan local..

Daca cineva cunoaste, rog sa posteze. Raman recunoscator.

 

incearca pe http://www.dynopower.ro/

nu am nici o recomandare in privinta lor, insa fiind "sub aripa" MASTERTUNER cred ca pot prezenta garantii

am aflat de citeva luni de ei de pe forum 4Tunig

altceva nu stiu

succes

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Am stat si am citit tot topicul acesta si nu am gasit raspunsul la intrebarea mea!

Unde gasesc un service bun in IASI? Vreau sa-mi pun masina pe tester si din cate am citit la trado motors nici nu ma gandesc!

Ce service in Iasi recomandati? Unul care sa fie atent si sa rezolve "problema". Merci mult

Link to comment
Share on other sites

Am stat si am citit tot topicul acesta si nu am gasit raspunsul la intrebarea mea!

Unde gasesc un service bun in IASI? Vreau sa-mi pun masina pe tester si din cate am citit la trado motors nici nu ma gandesc!

Ce service in Iasi recomandati? Unul care sa fie atent si sa rezolve "problema". Merci mult

 

Un mecanic foarte bun pentru BMW gasesti la servisul Bosch din spate la Billa (langa gara).

Pe tip il cheama Serghei. Au si tester cu soft pt BMW.

Mergi cu incredere acolo si intreaba de Serghei.

Link to comment
Share on other sites

Am stat si am citit tot topicul acesta si nu am gasit raspunsul la intrebarea mea!

Unde gasesc un service bun in IASI? Vreau sa-mi pun masina pe tester si din cate am citit la trado motors nici nu ma gandesc!

Ce service in Iasi recomandati? Unul care sa fie atent si sa rezolve "problema". Merci mult

 

Un mecanic foarte bun pentru BMW gasesti la servisul Bosch din spate la Billa (langa gara).

Pe tip il cheama Serghei. Au si tester cu soft pt BMW.

Mergi cu incredere acolo si intreaba de Serghei.

+1

a lucrat la BMW în Rusia, Austria ºi Polonia parcã. E din Rep. Moldova. Þi-l recomand cu cãldurã.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.