Jump to content

Furtul de oglinzi


Sinner

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mai spargi un far, depasesti 100 Euro, si bagi dosaru :twoup:

 

 

ba nu, fiindca tot o sa-ti ia fransiza, chiar daca le declari ca un singur eveniment...deci nu scapi asa...

Cum? pentru un far si o oglinda heliomata incalzita tot nu te baga in seama?

Dar cam cat tre sa fie valoarea pagubei ca sa te bage in seama?

Si ideea ta este foarte buna. :twoup: Am sa o bag la cap.

Link to comment
Share on other sites

300 de euro mai mult decat ce?? eu am gasit cea mai buna oferta la ei (evident, nu m-am uitat la porcarii gen Ardaf).

 

P.S. Sper ca a fost clar, am zis FATA Generali, nu Generali. Platesc la ei 976 de euro pt o suma asigurata de 18.771 euro.

Link to comment
Share on other sites

nu o fentezi la propriu, dar jonglezi cu sumele..

adica.. exemplu

 

ai un far de inlocuit. ai fransiza 100 euro.

farul la BAVARIA costa sa zicem.. 800 euro.

mergi la bavaria faci deviz.

te duci la asigurari si spui ca vrei sa faci in regie proprie. ei iti dau suma fara TVA si fara manopera. scoti de la ei 600 euro cu care te duci si iti iei un far BOSCH care face de ORIGINE PT BMW cu 400 euro de la un dealer.. (care sunt eeu de exemplu hea hea) si mai ramai si cu bani.

 

Se practica de multa vreme asta. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

M-au pradat si pe mine nenorocitii, le aveam heliomate originale si nu m-a dus capul sa le inscriptionez :twoup: Acum de unde iau si eu altele?
Contacteaza-l pe Grozadan

 

Am un E46 din 1999. Credeti ca e o idee buna sa le inscriptionez? chiar nu se mai ating de ele?
Pai nu poti fi 100% sigur ca n-o sa mai ai belele daca le inscriptionezi, dar ceva-ceva ajuta.
Link to comment
Share on other sites

M-au pradat si pe mine nenorocitii, le aveam heliomate originale si nu m-a dus capul sa le inscriptionez :twoup: Acum de unde iau si eu altele?
Contacteaza-l pe Grozadan

 

Am un E46 din 1999. Credeti ca e o idee buna sa le inscriptionez? chiar nu se mai ating de ele?
Pai nu poti fi 100% sigur ca n-o sa mai ai belele daca le inscriptionezi, dar ceva-ceva ajuta.

Mie mi le-au furat anul trecut de 2 ori, de cand le-am inscriptionat a trecut deja 1 an si ceva si nu s-au mai atins de ele. Deci as putea sa zic ca riscul scade substantial in momentul in care le sablezi. Succes!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Le-am cumparat Duminica din targ Vitan de la "baieti" cu 100 lei setul si sunt originale (la fel ca cele ce le aveam eu pe masina).

Acum... unde pot merge sa le sablez?

pe str.agricultori, in capat la Securit... spre calea calarasilor...

o cauti pe doamna Flori si o rogi frumos sa te ajute sa iti sablezi oglinzile...

daca ai noroc si ii esti simpatic, te ajuta pe loc! :twoup:

daca nu, sunt gata a doua zi, cred...

asteptam rezultatele !

Edited by b50xxl
Link to comment
Share on other sites

mdea...nu am dat pe topicul asta pana nu am patit-o si eu...

Masina proaspat adusa din Germania, nu am apucat nici numere rosii sa-i pun, deci de CASCO nici nu poate fi vorba, am gasit plasticul de pe spatele oglinzii dreapta spart. Nu imi dau seama daca cinava a lovit-o din lipsa de IQ sau a incercat sa o fure...

Off...oglinzile sunt electrice si erau rabatate...

Intrucat nu am mai avut BMW, nu stiu nici preturi, nici service-uri si e clar ca voi plati din buzunar toata tarasenia. Cred ca in 2-3 zile voi avea si CASCO si voi sta mai linistit.

Sunt de-a dreptul trist.

Vreo sugestie cum pot rezolva problema?

 

Sorry pentru OT. Acum vad ca e topic din seria 3 si eu am seria 1..

Edited by mark_atmail
Link to comment
Share on other sites

Am masina de cateva luni si nu mi s-a intamplat pana acum sa mi se fure oglinzile si sper nici sa nu se intample. In schimb azi mi-am dus masina la spalatorie ca era cam murdara si sa innebunesc cand am vazut o ditamai zgarietura de vreo 20 cm pe portiera dreapta spate. Intentionat facuta si adanca. Cine naiba sta sa faca mizeriile astea? Daca il prindeam ii rupeam picioarele. Mai mult ca sigur s-a intamplat noaptea, ca de multe ori las masina in strada, nu o bag in curte. Sa-mi fie invatatura de minte si de acum incolo sa n-o mai las. M-am resemnat cu gandul ca traiesc in Romania. Imi pare rau de offtopic, dar m-a intristat rau chestia asta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.