Jump to content

Furtul de oglinzi


Sinner

Recommended Posts

2 zile in parcare dupa ce am adus-o din De au durat oglinzile mele.

Azi le-am cumparat de la un "baiat" ca sa il fotografiez sa vad cine e si cum.. evident ca sunt TOT oglinzile mele, dar nu aveam cum dovedi. Stiu ca sunt pentru ca cele de Coupe sunt mai rare. si a dracu coincidenta le-am cumparat din cartier.

Dristor.

 

le-am recuperat pe bani si acum le am inscriptionat pe spate, le-am facut poze cu buletinul meu langa ele si daca s emai intampla faza sa le pot cumpara iar..macar stiu ca am cum sa il bag in gat.

 

nu pot sa le serigrafiez ca nu am numar definitiv inca, iar CASCO nu imi acopera inca furt pana nu o inmatriculez.

 

pe de alt aparte am fransiza 100 euro p eveniment.

 

intrebarea mea este cum obtin deviz de la BMW, daca cineva a avut experienta asta pana acum.

Stiu ca devizul se plateste. In baza devizului Casco iti da un procent din suma (pt k mergi pe regie proprie), suficient insa sa mi le cumpar aftermarket de la un magazin.

Toate astea ca sa fentez sa platesc fransiza din buzunar la fiecare furt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stiu ca sunt pentru ca cele de Coupe sunt mai rare.
Care e diferenta intre oglinzile de E90 si cele de E92 ?

 

 

Poate, pentru faptul ca te-a vazut pe tine client, diseara vine sa mi le fure mie.
I le fura tot lui, ca l-a vazut client serios.
Link to comment
Share on other sites

nu sunt d acord cu luatul de la ei si am facut asta numai ca sa il vad la fata si alta modalitate momentan de a-mi gasi oglinzi AZI cand veneau astia de la CASCO pt poze nu aveam.

 

AM facut deja comanda pt oglinzi de backup de la un magazin.

 

La 80% din soc de asig nu poti asigura de furt pana nu ar enumere de ro. O ABERATIE. o ineptie. pt k asiguri BUNUL nu numerele. Serie de caroserie si motor etc..

 

M-am coit 2 zile din cauza asta sa vad cum o dreg si degeaba.

 

sa nu divagam. cum e faza cu devizul la BMW? cine a mai luat deviz d la ei?

Link to comment
Share on other sites

2 zile in parcare dupa ce am adus-o din De au durat oglinzile mele.

Azi le-am cumparat de la un "baiat" ca sa il fotografiez sa vad cine e si cum.. evident ca sunt TOT oglinzile mele, dar nu aveam cum dovedi. Stiu ca sunt pentru ca cele de Coupe sunt mai rare. si a dracu coincidenta le-am cumparat din cartier.

Dristor.

 

le-am recuperat pe bani si acum le am inscriptionat pe spate, le-am facut poze cu buletinul meu langa ele si daca s emai intampla faza sa le pot cumpara iar..macar stiu ca am cum sa il bag in gat.

 

nu pot sa le serigrafiez ca nu am numar definitiv inca, iar CASCO nu imi acopera inca furt pana nu o inmatriculez.

 

pe de alt aparte am fransiza 100 euro p eveniment.

 

intrebarea mea este cum obtin deviz de la BMW, daca cineva a avut experienta asta pana acum.

Stiu ca devizul se plateste. In baza devizului Casco iti da un procent din suma (pt k mergi pe regie proprie), suficient insa sa mi le cumpar aftermarket de la un magazin.

Toate astea ca sa fentez sa platesc fransiza din buzunar la fiecare furt.

 

 

mie mi le-a furat chiar inscriptionate, zic sa le pui tablite din alea antifurt desi arata cam rau pe coupe

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg o chesit, ti-a adus oglinzile, i-ai dat bani pe ele, stii ca sunt ale tale, conteaza daca ai dovezi sau nu????

Ii dai o mama de bataie serioasa, ii spui ca l-ai vazut cand le-a luat, si sa imi bag picioarele daca il mai prinzi pe la masina ta, sau prin zona, da bataie, nu gluma.

Il stiu pe un tip care a facut urmatoarea chestie:

Iau fost furate oglinzile la masina, banuia ca ele au fost furate de 2 mormoloci.

A pus mana pe amandoi, i-a batut de i-a rupt, pe unu l-a legat de balustrada de la bloc si l-a pus pe alalalt sa ii aduca oglinzile.

Dupa ce i-au adus oglinzile, nu au mai calcat pe acolo.

Ce atata, ca nu am dovezi, ca nu stiu daca sunt ale mele....bataie nene, daca le tot dam bani, nu ii dezvatam de obiceiul asta.

Sa fii sigur ca daca ala ti le-a luat, o sa ti le mai ia o data....

Link to comment
Share on other sites

neprofesionist!

daca faci chestia asta e foarte probabil ca dupa cateva zile sa-ti gasesti masina toata facuta varza: zgarieturi, geamuri sparte, cauciucuri taiate.

solutii: lampa halogen care sa lumineze masina, camera de supraveghere pe balcon spre masina, garaj in apropiere.

Link to comment
Share on other sites

Atunci hai sa le dam bani pentru oglinzile noastre.

Eu cred ca dupa ce ii rupi un picior, nu mai calca pe acolo.

Fie cum spui tu, iti e frica sa nu iti juleasca masina? o tii 2-3 saptamani in alta parte.

Eu daca pun mana pe unu ii rup picioarele, si il mai dau si la prietenei.

L-am batut o data pe unu pentru un cauciuc de a inceput sa planga. Nu a mai calcat pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

nu sunt d acord cu luatul de la ei si am facut asta numai ca sa il vad la fata si alta modalitate momentan de a-mi gasi oglinzi AZI cand veneau astia de la CASCO pt poze nu aveam.

 

AM facut deja comanda pt oglinzi de backup de la un magazin.

 

La 80% din soc de asig nu poti asigura de furt pana nu ar enumere de ro. O ABERATIE. o ineptie. pt k asiguri BUNUL nu numerele. Serie de caroserie si motor etc..

 

M-am coit 2 zile din cauza asta sa vad cum o dreg si degeaba.

 

sa nu divagam. cum e faza cu devizul la BMW? cine a mai luat deviz d la ei?

la ce magazin ai facut comanda pt oglinzi?????????/ acum 2 ore m-au facut si pe mine.pt a doua oara!!!!!!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg o chesit, ti-a adus oglinzile, i-ai dat bani pe ele, stii ca sunt ale tale, conteaza daca ai dovezi sau nu????

Ii dai o mama de bataie serioasa, ii spui ca l-ai vazut cand le-a luat, si sa imi bag picioarele daca il mai prinzi pe la masina ta, sau prin zona, da bataie, nu gluma.

Il stiu pe un tip care a facut urmatoarea chestie:

Iau fost furate oglinzile la masina, banuia ca ele au fost furate de 2 mormoloci.

A pus mana pe amandoi, i-a batut de i-a rupt, pe unu l-a legat de balustrada de la bloc si l-a pus pe alalalt sa ii aduca oglinzile.

Dupa ce i-au adus oglinzile, nu au mai calcat pe acolo.

Ce atata, ca nu am dovezi, ca nu stiu daca sunt ale mele....bataie nene, daca le tot dam bani, nu ii dezvatam de obiceiul asta.

Sa fii sigur ca daca ala ti le-a luat, o sa ti le mai ia o data....

 

 

Corect, ce atatea dovezi... Chiar daca nu ar fi ale mele, sant ale altcuiva, nu cred ca iesea cu ele in intersectie daca erau ale lui, de la fosta masina.. Am mai auzit la unul d-asta ca el e doar platit sa le vanda, nu le fura el.. Garantat nu o sa mai aiba curaj data viitoare sa stea cu ele la vanzare prin intersectii..., poate mai opreste unul ca mine langa el ,,si-l intreaba de sanatate,, vreo zece minute, asa, din fuga. :twoup: Frate ce ciuda am pe astia ... , cand ii aud la geam, deja vad rosu. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

...eu am vazut la cineva inscriptionat:"FURATA DE LA...."si era trecut nr. lui de masina..., si apropo de incriptionat ...daca-ti vinzi masina si vrei sa-ti opresti numerele(sunt unii care le au de ani de zile)si le-ai inscriptionat ....cel care o cumpara si o inmatriculeaza, evident cu alte numere...ce se face cu oglinzile inscr. altfel????
Link to comment
Share on other sites

Dar cat e geamul la o oglinda de la un magazin de piese? Ca eu pe aia din stanga pt E34 am dat fix 1mil, cu incalzire si cu punct mort, noua din magazin. Si pe ea scrie ca se potriveste si la E36. Cam de cate ori sa mi le fure?? Sau cine sa cumpere de la baieti, cand in magazin noua e mult mai ieftina? Ca eu SH luate de la dezmembrari nu as da mai mult de 20RON pe ele, ce sa mai vorbesc d-alea furate? La masinile de ultima generatie ma astept sa fie cu totul alte preturi dar vad pe aici si oameni cu masini mai vechi.
Link to comment
Share on other sites

nu sunt d acord cu luatul de la ei si am facut asta numai ca sa il vad la fata si alta modalitate momentan de a-mi gasi oglinzi AZI cand veneau astia de la CASCO pt poze nu aveam.

 

Se gasesc la orice magazin de piese auto, e 70 lei bucata ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

De cate ori sa ti le fure?

De atatea ori incat sa te apuce dracii.

Oglinzile incalzite si heliomate de E46 si E90, sunt mult mai scumpe, de aceea se dau la pretul ala...

 

Sau sa te aduca in stare sa umbli cu un set de rezerva in masina... asa cum fac eu. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

mda, seara trecuta mi le-au furat si mie din cartierul aviatiei unde nu prea am mai auzit de furturi, cand m-am dus la politie a zis ca se fura in prostie de aici, in fine...am casco, cat costa niste oglinzi noi heliomate si incalzite pentru e46 coupe? si ce tb sa fac, am inteles ca tb sa astept mai bine de o luna pentru ele si daca mi le cumpar eu si le duc factura imi deconteaza banii, intrebarea e in cat timp fac ei asta? am casco la bcr asigurari

acum o sa le sablez si o sa le lipesc cu poxipol si imi pun si perimetru la alarma, poate poate :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.