Jump to content

intrebare


petry20

Recommended Posts

Din cate stiu este un spray special pentru asa ceva.

Acopera cu scotch de hartie partile care nu le vrei vopsite, si treci la treaba.

Mie unul nu imi plac stopurile negre...

Mai bine ti-ai lua niste stopuri cu leduri, arata mult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

vreau sa mi fac stopurile fumurii..am un e46..si stopurile acum le am rosu cu galben..vreau sa le fac fumurii..am inteles ca merg vopsite..dar n as vrea sa le dau jos..alta metoda mai e..? ast raspuns..:twoup:

 

 

Nu are rost ce vrei sa faci ....ai sa fi dezamagit de rezultat ...

Link to comment
Share on other sites

vreau sa mi fac stopurile fumurii..am un e46..si stopurile acum le am rosu cu galben..vreau sa le fac fumurii..am inteles ca merg vopsite..dar n as vrea sa le dau jos..alta metoda mai e..? ast raspuns..:twoup:

 

 

Nu are rost ce vrei sa faci ....ai sa fi dezamagit de rezultat ...

 

nici eu nu cred ca o sa iasa ceva :twoup:

 

in caz ca nu iese ai stopuri aici:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=37991

Link to comment
Share on other sites

si eu ma gandeam sa le fac pe ale mele dar vreau sa le inegresc foarte putin, doar o tenta ca parca se vede prea urat rosul ala la caroserie neagra :twoup:

 

si semnalizarile laterale vroiam sa le fac o tenta de negru.

 

este un spray special pt stopuri,cu lac in el. La focus imi facusem semnalifarile cu negru si dadeau foarte bine, plus ca se vedea clar, galben, cand semnalizam.

Link to comment
Share on other sites

si eu ma gandeam sa le fac pe ale mele dar vreau sa le inegresc foarte putin, doar o tenta ca parca se vede prea urat rosul ala la caroserie neagra :twoup:

 

si semnalizarile laterale vroiam sa le fac o tenta de negru.

 

este un spray special pt stopuri,cu lac in el. La focus imi facusem semnalifarile cu negru si dadeau foarte bine, plus ca se vedea clar, galben, cand semnalizam.

 

 

Bmw nu e chiar focus ...la bmw daca nu tii linia originala si nu o imbunatatesti tot cu accesorii oem sau asemanatoare ...arata ca o petarda !...mai bine strangi un banut ..si iei niste stopuri leduri sau macar rosu cu semnal alb ...Sau crezi ca un spray de 20 ron va face ce fac niste stopuri de aprox 200 E ..:twoup: E masina ta tu alegi ...mai bine le lasi asa decat sa le vopsesti ..Dar nu suntem aici sa dam sfaturi :D Succes!

Link to comment
Share on other sites

si eu ma gandeam sa le fac pe ale mele dar vreau sa le inegresc foarte putin, doar o tenta ca parca se vede prea urat rosul ala la caroserie neagra :twoup:

 

si semnalizarile laterale vroiam sa le fac o tenta de negru.

 

este un spray special pt stopuri,cu lac in el. La focus imi facusem semnalifarile cu negru si dadeau foarte bine, plus ca se vedea clar, galben, cand semnalizam.

 

 

Bmw nu e chiar focus ...la bmw daca nu tii linia originala si nu o imbunatatesti tot cu accesorii oem sau asemanatoare ...arata ca o petarda !...mai bine strangi un banut ..si iei niste stopuri leduri sau macar rosu cu semnal alb ...Sau crezi ca un spray de 20 ron va face ce fac niste stopuri de aprox 200 E ..:twoup: E masina ta tu alegi ...mai bine le lasi asa decat sa le vopsesti ..Dar nu suntem aici sa dam sfaturi :D Succes!

 

 

m am razgandit!!!..nu le mai vopsesc!!..fac comanda de stopuri cu semnal alb!..va multumesc pentru parerile voastre;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
si eu ma gandeam sa le fac pe ale mele dar vreau sa le inegresc foarte putin, doar o tenta ca parca se vede prea urat rosul ala la caroserie neagra :)

 

si semnalizarile laterale vroiam sa le fac o tenta de negru.

 

este un spray special pt stopuri,cu lac in el. La focus imi facusem semnalifarile cu negru si dadeau foarte bine, plus ca se vedea clar, galben, cand semnalizam.

 

 

Bmw nu e chiar focus ...la bmw daca nu tii linia originala si nu o imbunatatesti tot cu accesorii oem sau asemanatoare ...arata ca o petarda !...mai bine strangi un banut ..si iei niste stopuri leduri sau macar rosu cu semnal alb ...Sau crezi ca un spray de 20 ron va face ce fac niste stopuri de aprox 200 E ..:lol: E masina ta tu alegi ...mai bine le lasi asa decat sa le vopsesti ..Dar nu suntem aici sa dam sfaturi :) Succes!

 

 

m am razgandit!!!..nu le mai vopsesc!!..fac comanda de stopuri cu semnal alb!..va multumesc pentru parerile voastre;)

 

 

iti dau eu o ideea (poate ai sa razi da am vazut la multe masini ) ia niste ciorapi dinaia de dama,scoti tripla si tagi ciorapu peste ea,il pui intins si il prinzi in spate ca sa se vada bn,sa stea intins....si ai sa vezi ce bn ii sta la masina si nici nu ai treaba cu politia;) ai sa zici ca romanu e inventiv dar treaba asta ma invatat un prieten din afara,are acoperite si el triplele la un a6 si ii sta belea

Link to comment
Share on other sites

salut!

 

o cunostinta mi le-a facut!

exista si spray de la policolor special pt chestia asta, dar cine mi le-a facut mie, a folosit doar lac si pigment negru astfel incat sa nu iasa inchis tare la culoare.

...stai cacaut o poza...

 

...am cacautat degeaba, n-am cu ele "afumate".

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Este un spray care se gaseste la orice magazin de accesorii auto. Izolezi tabla si te apuci, trebuie sa dai straturi omogene pe stop. Atentie stopul se va innegri dupa ce se usuca, adica cu cat dai mai multe straturi cu atat se va innegri mai mult dar nu poti sa iti dai seama de gradul efectiv de innegrire decat repet, dupa ce se usuca adica 2-3 straturi sunt suficiente pentru a da o nota de fumuriu stopului.

Eu le-am avut facute asa, mi-au placut un timp si pana la urma le-am sters(acetona si burete de vase).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
iti dau eu o ideea (poate ai sa razi da am vazut la multe masini ) ia niste ciorapi dinaia de dama,scoti tripla si tagi ciorapu peste ea,il pui intins si il prinzi in spate ca sa se vada bn,sa stea intins....si ai sa vezi ce bn ii sta la masina si nici nu ai treaba cu politia;) ai sa zici ca romanu e inventiv dar treaba asta ma invatat un prieten din afara,are acoperite si el triplele la un a6 si ii sta belea

:lol: partea asta, inteleg eu, reprezinta the ultimate tuning schit... as incerca si eu cu niste ciorapi cu model, :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.