Jump to content

Oglinzi rabatabile electric BMW E46


cristivw

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

eu mi-am schimbat oglinzile de la manual rabatabile la rabatabile electric.

Masina mea avea memorie in scaune si mufele cu 12 pini in usa deci tot ce a trebuit sa fac este sa inlocuiesc oglinzile si butonul si totul a mers plug and play.

Mult bafta

Salut,am si eu oglinzi rabatabile electric, insa daca le rabatez,dupa ce le dau sa revina la loc nu se mai opresc in pozitia normala sa dau peste cap...se face cumva vro reinitializare la ''capat'' ca sa se opreasca normal sau....????!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

multumesc pentru ajutor XXL, a iesit perfect, ca de fabrica, am legat si acel fir in bord dar nu am reusit sa-mi dau seama pentru ce este, am facut probe la viteza si nici nu se deschid singure nici nu-mi interzice sa le inchid

Salut, din cate stiu eu, oglinzile rabatabile electric oem, nu le poti inchide la viteza peste 20km/h . Asa functioneaza si la mine insa eu am alta problema cu ele...

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru ajutor XXL, a iesit perfect, ca de fabrica, am legat si acel fir in bord dar nu am reusit sa-mi dau seama pentru ce este, am facut probe la viteza si nici nu se deschid singure nici nu-mi interzice sa le inchid

Cu placere ;)

 

Salut, din cate stiu eu, oglinzile rabatabile electric oem, nu le poti inchide la viteza peste 20km/h...

Nu stii bine :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posibil, insa eu am oglinzi rabatabil electric OEM si dupa 20km la ora nu le mai pot plia... deci ??!! :poke:

 

ar fi doua variante la noi:

-nu este compatibil bordu cu oglinzile (nu da comanda de anulare a oglinzilor dupa 20km/h)

-firul acela trebuie legat in alta parte sau adaptat inca ceva la el

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut,

Vreau sa pun sistemul de oglinzi rabatabil electric pe un e46 2003/3 320d care are scaune electrice cu memorie. Am cumparat din dezmembrari oglinzi rabatabil electric, buton de comanda care este galben in spate, si am mai primit un modul (o cutiuta alba). Am discutat cu un prieten si mi-a spus sa dau oglinzile inapoi pentru ca nu se vor potrivii cu ce am eu. Vreau sa stiu daca se poate monta sistemul de oglinzi pe masina.

Multumesc.

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

cam asa este

 

daca ai doua mufe pe spatele butonului, nu se potriveste pe masini cu scaune cu memorie...

http://www.argyrides.eu/bmw/mods/m3_mirrors/images/43.JPG

 

ai nevoie de asa ceva

http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/129442_x800.jpg

sau

http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/160302_x800.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu, oglinzile nu sunt compatibile... cele cu memorii au o banda (ribbon), nu fire.

cu alte cuvinte , chiar nu se potriveste ce ai luat cu echiparea mainii tale... asta doar daca nu vrei sa renunti la memorii... cred ca asa ar merge instalate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.