Jump to content

Care este valorea acestui bmw e34?


Kosty99Pjd

Recommended Posts

e motor vechi si deja la 200.000 ar trebuii sa mance mult daca nu i-ai pus alt set

92748[/snapback]

pai si a ta la 100 mii trebuie sa manace dc nu i-ai pus alt set ca doar e diesel si de 10 ori mai prost ca benzina si de 20 ori mai scump la piese ca benzina. A si nu uita ca ca 520d nu e bmw e basina de masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cum adica ma face ? La viteza,la consum,la ce ? :blink: de obicei o calc pe drumuri bune si sub 140 nu prea o las

92754[/snapback]

te face la cosum(consuma mai mult), iar la viteza si demaraj iti da de nici nu ii vezi nr. Vorbin de vectra cu motor de 2.0l. Dar tu ai bmw economic. :)

Link to comment
Share on other sites

nu am testat acel Vectra dar fie cum zici tu :blink: .Inca am numai 20 de ani si nu prea ma iau la intreceri deoarece am patit-o odata cu Dacia lu batranu chiar cand am luat carnetu(eram cu portocalele in geam) Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Prea putin conteaza pt mine.Daca ma crezi nu i-am dat 206km/h cat scrie cartea tehina...prinde suta sub 10 secunde..confortul e nr 1 are si piele,cotiera,climatronic,tempomat,comenzi pe volan,..eu zic ca astea te rasfata destul.Dieselul intodeauna a fost puturos la demaraj decat cel pe benzina.Dieselul e poate tura maxim pana la 4500 in treapta a-5-a iar benzina...6000-6500-7000 depinde acuma de fiecare.Un 520i vechi si de acuma 10-15 ani face acel Vectra.Sper ca nu te supar daca chiar tu esti posesorul de Vectra
Link to comment
Share on other sites

Prea putin conteaza pt mine.Daca ma crezi nu i-am dat 206km/h cat scrie cartea tehina...prinde suta sub 10 secunde..confortul e nr 1 are si piele,cotiera,climatronic,tempomat,comenzi pe volan,..eu zic ca astea te rasfata destul.Dieselul intodeauna a fost puturos la demaraj decat cel pe benzina.Dieselul e poate tura maxim pana la 4500 in treapta a-5-a iar benzina...6000-6500-7000 depinde acuma de fiecare.Un 520i vechi si de acuma 10-15 ani face acel Vectra.Sper ca nu te supar daca chiar tu esti posesorul de Vectra

92761[/snapback]

am avut mai demult si vectra 2.0l de 150cp. Am ramas impresionat de cum fugea masina.(pana cand i-am spart motorul) Sunt pasionat de bmw dar sincer vectra fuigea mai tare ca bmw pe benzina de 2.0l.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca zice de 2000 Turbo 16v. Motorul care era si pe Calibra.

92819[/snapback]

 

Am shi Vectra A. Deci:

 

2 litri, SOHC ( 8v ) = 115Cp

2 litri, DOHC ( 16v ) SFI = 150Cp

2 litri, DOHC ( 16v ) Turbo = 204Cp

2,4litri, V6 = 170Cp

 

Toate motoarele au fost shi pe Vectra A, shi pe Calibra. Versiunile cu 204Cp aveau cutii cu 6 viteze shi erau 4x4

 

:blink:

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.