Jump to content

Accident Timisoara - Cenad


TM-99-AMV

Recommended Posts

Doi tineri ºi-au pierdut viaÞa Într-un grav accident rutier, Înainte de intrarea În localitatea ªandra, În aceastã dupã-amiazã. Maºina, un BMW cu numere de Germania, a ieºit de pe ºosea, a intrat Într-un stâlp de pe marginea drumului, pe care l-a retezat, dupã care s-a izbit de un copac. | |

Lovitura a fost atât de violentĂŁ, ĂŽncât pomul a fost scos cu tot cu rĂŁdĂŁcinĂŁ din pĂŁmânt, iar maÂşina s-a ĂŽncolĂŁcit de acesta. ÂŞoferul, un tânĂŁr ĂŽn vârstĂŁ de 21 ani, Andrei K., care locuia ĂŽn zona Calea Aradului din TimiÂşoara, a decedat pe loc. Pasagerul din dreapta sa, Ladislau F., de 20 de ani, din ÂŞandra, a fost aruncat din maÂşinĂŁ dupĂŁ impact, ĂŽnsĂŁ pieptul sĂŁu a fost strĂŁpuns de crengile copacului. "Mai respira ĂŽncĂŁ, atunci când ne-am oprit noi. Sau poate erau doar convulsii. Am chemat salvarea, poliĂžia, dar ĂŽntre timp Âşi-a dat ultima suflare", povestea unul dintre primii conducĂŁtori auto care au ajuns la groaznicul accident. Martorii oculari povesteau cĂŁ Âşoferul BMW-ul a apĂŁsat cu putere pedala de acceleraĂžie imediat dupĂŁ ce a trecut de un radar al poliĂžiei. S-a angajat ĂŽntr-o succesiune de depĂŁÂşiri, deÂşi ploua destul de tare. "L-am vĂŁzut ĂŽn spatele meu. A depĂŁÂşit un microbuz, dupĂŁ care venea pe lateral, cĂŁtre mine. Am apĂŁsat pedala de acceleraĂžie sĂŁ-i fac loc, dar el era ĂŽn derapaj. Nu Âştiu cum de nu m-a lovit. De acolo, am vĂŁzut cum rupe copacul", povestea un alt Âşofer, care a fost la un pas de a fi acroÂşat de BMW. Izbitura a fost atât de puternicĂŁ, ĂŽncât pompierii de la descarcerare au avut nevoie de mai bine de o orĂŁ pentru a scoate din maÂşinĂŁ trupul strivit al Âşoferului. Ăntre timp, mai multe echipaje de la RutierĂŁ sosite ĂŽn zonĂŁ au deviat traficul pe o singurĂŁ bandĂŁ. :twoup: :twoup: :D

post-1471-1217263766_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.