Jump to content

am ramas fara oglinzi


CatalinMarian

Recommended Posts

:twoup:) Du-te si ia-ti-le inapoi din targul Vitan. Si mie le-au furat tiganii nenorociti de la E46-ele meu, dupa 1 sapt dupa ce mi-am

luat masina. Si mi-am luat din Vitan cu 150 lei ambele oglinzi (ieftin). Apoi, trebuie sa te duci sa le inscriptionezi definitiv

cu numarul masinii sau cu "Furat de la B-XX-YYYY". Eu mi-am pus doar numarul masinii si nu le-au mai furat.

 

Daca vrei nr tipului la care mi-am facut inscriptionare, da-mi un PM. Te intalnesti cu el, te rezolva "ad-hoc" in 20 de min :twoup:

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Pe langa inscriptionare, se pot pune zabrele din alea? Are cineva idee unde se pot pune? Ceva frumos?

 

Ce zabrele "frumoase"? :twoup: Stai calm, nu ti le mai fura daca le inscriptionezi, nu mai le cumpara nimeni asa.

Plus ca scrie nr masinii sau "Furat de la..." (depinde cum vrei). N-am auzit pe nimeni caruia i le-a mai furat asa.

Doar un caz in care nenorocitii aia de ciorditori si-au dat seama ca erau inscriptionate prea tarziu (adica dupa ce

le-au scos) si le-au lasat pe asfalt langa masina (probabil era noapte).

 

V-am zis, daca vrei inscriptioneri, va dau eu nr la cineva si va rezolva repede. Costa 100 lei.

Edited by ElMundo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Atentie la B-69 TAU

Omul este neserios!

Am stabilit de comun acord sa ma duc la el azi la ora 10:30 si a ramas sa il sun cand sunt in zona sa-mi explice cum ajung la el.

Las copilul care urla sa ma duc la sablare si la montat antifurt tocmai in celalta parte a orasului si cine NU MAI RASPUNDEA LA TELEFON SI LA SMS-URI?? Ati ghicit B-69-TAU sau Robert!

Intr-un final cand ma pregateam sa o iau spre casa imi raspunde, ii zic ca m-a chemat la 10:30 si zice citez "Foarte tare...stii nu am antifurturi ca nu am facut"

Afaceri facute de oameni neseriosi!

Putea macar sa ma sune pentru ca avea nr. meu de tel sa-mi zica sa nu mai bat aiurea drumul.

Asa ca am ajuns acasa, am scos iar oglinda sa nu-mi dispara cu un gust amar!!!

Link to comment
Share on other sites

Pe langa inscriptionare, se pot pune zabrele din alea? Are cineva idee unde se pot pune? Ceva frumos?

 

nu iti pune zabrele ca risti sa iti cumperi oglinzi cu totul pe urma!!! Un prieten de-al meu avea zabrele si daca baietii n-au putut sa ii ia geamurile, au rupt oglinzile cu totul, doar ca sa faca paguba.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa inscriptionare, se pot pune zabrele din alea? Are cineva idee unde se pot pune? Ceva frumos?

 

Ce zabrele "frumoase"? :) Stai calm, nu ti le mai fura daca le inscriptionezi, nu mai le cumpara nimeni asa.

Plus ca scrie nr masinii sau "Furat de la..." (depinde cum vrei). N-am auzit pe nimeni caruia i le-a mai furat asa.

Doar un caz in care nenorocitii aia de ciorditori si-au dat seama ca erau inscriptionate prea tarziu (adica dupa ce

le-au scos) si le-au lasat pe asfalt langa masina (probabil era noapte).

 

V-am zis, daca vrei inscriptioneri, va dau eu nr la cineva si va rezolva repede. Costa 100 lei.

 

 

:lol:))) zici tu? mie acum 2 sapt mi le-au luat si inscriptionate la un X3 iar unui prieten cu E90 saptamana trecuta la fel....inscriptionate :)

Link to comment
Share on other sites

sa faca paguba... cunosc cativa care aveau antifurturi si s-au trezit cu ele atarnate de masina...sau zmulse si aruncate sub masina... Depinde peste ce nebun dai, sunt multi care de oftica ca nu le pot lua, le rup doar din razbunare, sa faca paguba.

 

Intradevar cu antifurt si sablate sunt sanse mai mici sa ramai fara ele, dar de aici si pana la "Ca sa fi sigur ca ramai cu oglinzi pe masina" e ceva distanta.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun antifurt este garajul.

Faza cu furatul oglinzilor.... este nasoala ca se fura si in parcari cand te duci la Mall sau la benzinarii sau la piata sau la serviciu..... presupun ca un garaj mobil :) ar fi perfect nu?

Dupa parerea mea sistemul antifurt previne eficient disparitia oglinzilor....... sa spuna cineva, chiar sunt curios.... i-au mai disparut oglinzile dupa ce si-a montat sistemul antifurt????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.