Jump to content

M5 vs AMG


Andum_power

Recommended Posts

de ce mercedesul are 65 AMG iar bmw-ul are decat M5 si M6.cu toti stim ca AMG-ul dezvolta 606 si 612 cp dar cred ca nimeni nu stie de ce M-urile au doar 507 cp,cu toate ca au procedat f bine atunci cand au refuzat o marire de cilindree o supraalimentare si au ales rezistenta motorului la turati mari.dar totusi sunt doar 507 cp.macar un v12 de 650 cp serie limitata :blink:
Link to comment
Share on other sites

pai il deschid inca o data pt ca acum era vb despre alceva.da se pare ca baietilor le plac mai mult oglinzile furate sau sa se de-a mari cu ce masini au.acum cati au ce scriu numai iei stiu.in rest,totul e bine pe site asta insemnanad date concrete si corecte referitoare la istorie.nimic nu se compara cu un drive test intre M6 vs 65AMG.(este un vis)pt ca numai acolo se pot face diferente.nu dak se trezesc 2 cunoscatori sa-si dea cu parerea.(iar sincer eu desi sunt fan bmw de mic cred ca AMG-ul facea legea in lupta asta,iar bmw-ul mai are mult de tras)dar orice parere conteaza :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

le plac mai mult oglinzile furate sau sa se de-a mari cu ce masini au.acum cati au ce scriu numai iei stiu..nimic nu se compara cu un drive test intre M6 vs 65AMG.(este un vis)pt ca numai acolo se pot face diferente.nu dak se trezesc 2 cunoscatori sa-si dea cu parerea

59002[/snapback]

 

 

Deci astepti sa isi dea cu parerea ,numai cei care au condus aceste masini,daca inteleg bine.

 

Afirmatiile referitoare la cine si ce masina are, sunt deplasate.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca se da nimeni mare pe aici cu masina pe care o are.Search again :blink: :)

Este un forum serios,dedicat BMW.

 

Dupa cum spuneam mai sus,cu tehnolgia din ziua de azi este foarte usor pentru BMW,Mercedes sau Audi sa scoata masini cu sute de cai putere.La un moment dat,totul tine mai mult de marketing.

 

Si daca nu vrei sa auzi parerea a" doi cunoscatori de aici",atunci trebuie sa asteptam un versus in revistele de specialitate :)

Link to comment
Share on other sites

OH cum puteti spune ca mercedes eclipseaza BMW? La ce il eclipseaza? 65 AMG deja e o mare porcarie. O fi masina de lux si scumpa, dar aia nu e masina sport, e o masina buna doar pentru autobahn. O masina cu adevarat sportiva, buna si pe autobahn si foarte comoda, dar care nu te face de ras, este o marca de prestigiu, si este chiar buna si pt. o familie, off ce multe, este un M5. 65AMG nu este decat o racheta cu un cuplu de tractor, si BMW nu are ce invatza de la ei, poate ei de la BMW, 65AMG are un motor de camion 6,5L si doar 607 CP parca sau 612, ceea ce inseamna sub 100CP/L, si unde mai pui ca e si turbo? BMW 4999cmc si 507 cai si are si turbo din parti :blink:) adica nu are, Deci cine are de invatzat de unde?
Link to comment
Share on other sites

de ce mercedesul are 65 AMG iar bmw-ul are decat M5 si M6.cu toti stim ca AMG-ul dezvolta 606 si 612 cp dar cred ca nimeni nu stie de ce M-urile au doar 507 cp,cu toate ca au procedat f bine atunci cand au refuzat o marire de cilindree o supraalimentare si au ales rezistenta motorului la turati mari.dar totusi sunt doar 507 cp.macar un v12 de 650 cp serie limitata  :)

58375[/snapback]

 

 

Ca sa nu mai fi suparat ca BMW nu are motoare cu la fel de multi CP ca si Mercedes,iata

post-10-1133976942_thumb.jpg

 

Incepand cu 1993 acest motor a echipat una din cele mai exclusiviste masini din lume: McLaren F1.

post-10-1133977059_thumb.jpg

 

Din datele tehnice :blink:

 

V12 6064cmc

627 CP @7400rpm

649 NM @ 4000rpm

 

Acest propulsor a suferit ulterior unele modificari,ajungand la 680CP.

Link to comment
Share on other sites

OH cum puteti spune ca mercedes eclipseaza BMW? La ce il eclipseaza? 65 AMG deja e o mare porcarie. O fi masina de lux si scumpa, dar aia nu e masina sport, e o masina buna doar pentru autobahn. O masina cu adevarat sportiva, buna si pe autobahn si foarte comoda, dar care nu te face de ras, este o marca de prestigiu, si este chiar buna si pt. o familie, off ce multe, este un M5. 65AMG nu este decat o racheta cu un cuplu de tractor, si BMW nu are ce invatza de la ei, poate ei de la BMW, 65AMG are un motor de camion 6,5L si doar 607 CP parca sau 612, ceea ce inseamna sub 100CP/L, si unde mai pui ca e si turbo? BMW 4999cmc si 507 cai si are si turbo din parti :)) adica nu are, Deci cine are de invatzat de unde?

59521[/snapback]

 

Agreed 100%! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

da mecklaren f1 dar mercedesul are si el slr ul v12 nu ?

cum a spus cineva mai sus e vorba doar de marketing ca si la formula 1 limitare de putere pe ca daca e vorba de 1000 de cai cine ii poate stapanii,iar sa produci o masina de 1000 de cai,care sa se vanda in serie cred ca este o prostie,una ca este si foarte scumpa,si 2 ca nu o sa o poata conduce oricine,poate doar vreun pilot de curse,sau F1,ca altcineva nu o sa poata sa o conduca.pai imaginativa sa isi cumpere gigi becali una ca primul stalp ar fi al lui.d..d...d...d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.