Jump to content

back to BMW...535d


Dizlpower

Recommended Posts

depinde si de starea in care cumperi masina si cel mai mult de cum o intretii, daca le lasi sa pice si nu le faci la timp te vei trezi intr-o gaura...deci acum ai vreo 220k km? ai schimbat vreodata uleiul din cutie? DPF-ul cum este? teoretic ar trebui schimbat la rulajul asta...

 

p.s. jante pe 16 nici nu ar fi intrat :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreo 7.000ei si ceva...consumul si-a revenit imediat si motorul avea aceeasi viata...

Am auzit ca merge ok si cu dpf scos, dar cam da cu fum si eu am vazut un 3 fara dpf, era ceva mai zgomotos....

 

Merge si cu el scos, eu l-am scos saptamana trecuta, s-a infundat filtrul si mi s-a stricat si turbina din cauza lui... Asa ca am zis ca il dau jos.. Masina merge mult mai bine fara.. Da cu fum doar in kickdown peste 3500-4000 rpm,si atunci doar de cateva ori.. in rest nu da cu fum deloc..

Link to comment
Share on other sites

Asta este...la momentul cand am schimbat, nu aveam prea multe de facut...acum, o sa o bag la vopsit si mai verific odata brate, bucse etc.

Vazusem una fara dpf si era afumata bara spate, se vedea urat.

Masina e masina, nu e copilul meu sau mama...:) schimbi ce e de schimbat si ii dai in pistoane mai apoi...eu nu prea am stat sa ma uit la ea, ci chiar m-am folosit de ea.

Am vrut o masina cu care sa poti merge tare si sa nu stea in blana la turatie...si asta am, la 2900 rpt/min, are 200km/h, iar la 3600 rot/min, are 250km/h...mai mult nu stiu, pentru ca, la 255 km/h se opreste din tras.

 

Daca ar fi sa imi doresc alta masina, ar fi un Porsche Panamera :), in rest nu m-a atras nimic din ce am mai avut pe mana...

Oricum, directia activa face toti banii si scaunele confort + suspensia M...si motorul binenteles... Astea o fac sa fie diferita una normala. Poate ca la mersul de zi cu zi nu se simte, dar cand tragi de ea sau faci drumuri lungi, iti dai seama...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salut:

Am vopsit masina si am mai schimbat doua bucse spate + un pivot fata....in rest, curatat EGR, curatat si strans clapete aer la admisie + schimbat furtunase vacuum....trebuie sa schimb telescoapele (imi par obosite)....

Cum spuneam, merge ca la inceput...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.