Jump to content

packet M pe 320ci and 2002


AML

Recommended Posts

Intrebarea este pentru un prieten care tocmai si-a achizitionat un 320ci din 2002 (non-facelift). In curand sper ca isi va fi si el user aici...

Pachetul de M (spoler fata, spoiler spate si praguri) se potriveste pe masina fara modificari suplimentare (prinderi sau alte suruburi)?

Ca sa fiu mai clar: in perioada imediat urmatoare urmeaza sa se cumpere un pachet M exterior (cu grilele si celelate plastice incluse de pe www.salesafter.de - pret 700 e.) Intrebarea e daca doar de sau jos spoilerele actuale si pragurile si se pun celelalte (bineinteles cu alta grila fata si alte plastice dedesubt) sau mai sunt si alte modificari de facut?

Cine a facut acest lucru poate sa ne spuna (detaliat) ce probleme a intampinat? Pentru ca piesele sunt "de origine" si nu replica sper ca se vor alinia bine cu celelate parti...

Link to comment
Share on other sites

Stefane, is de origine, stai calm :twoup:.

AML, depinde ce intelegi prin "grila si alte plastice pe dedesubt".

 

BoBo , nu vreau sa intru in polemici , dar am vazut pachet M original cumparat de la AB si pachet M de pe salesafter.de ! Le-am vazut si m-am uitat in ele cand erau inca in cutii , inainte sa fie vopsite etc......sincer , nu mi s-a parut sa se ridice la aceiasi calitate ca cel original . In fine , intradevar este in plastic ABS de calitate dar parca diferenta exista......asta e parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Bara fata, bara spate, prag x 2, grila fata, difuzor central aer, canal aer frane x 2, aparatoare noroi anterioara x 2, canal aerisire alternator, difuzor spate apa, difuzor spate aer.

 

Le gasiti pe toate pe realoem (Vehicle Trim).

 

PS: Pentru facelift, la cele de mai sus, se adauga si alte prinderi pentru bara fata.

Link to comment
Share on other sites

Stefane, is de origine, stai calm :twoup: .

AML, depinde ce intelegi prin "grila si alte plastice pe dedesubt".

 

BoBo , nu vreau sa intru in polemici , dar am vazut pachet M original cumparat de la AB si pachet M de pe salesafter.de ! Le-am vazut si m-am uitat in ele cand erau inca in cutii , inainte sa fie vopsite etc......sincer , nu mi s-a parut sa se ridice la aceiasi calitate ca cel original . In fine , intradevar este in plastic ABS de calitate dar parca diferenta exista......asta e parerea mea.

 

Eºti sigur ? Pentru ca mie mi s-au pãrut identice pânã ºi cutiile :D

 

Daca sunt sigur de ceva care am vazut cu ochii mei ? Cutiile par identice , dar nu sunt :twoup: Uite-te mai atent :D

Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc de raspunsuri. Sa adaug si eu poate e de folos cuiva:

Stefan: Pretul e 696,15 euro (please check the website)

Sunt sigur ca sunt de origine, pentru ca daca te uiti la datele de contact de la www.salesafter.de sau daca ii contactezi telefonic afli ca este de fapt o reprezentanta BMW. Preturile pe care le afiseaza ei sunt aceleasi si la reprezentanta BMW din Munchen (cea de pe Frankfurter Ring) unde pachetul de M este fix la acelasi pret. Unele reduceri de pret nu apar in fix in acelasi moment in toate reprezentantele, dar in final totul e similar. M-am oprit in Munchen sa verific personal si daca foloseste cuiva pot sa postez date de contact de la vanzari de la una din Reprezentantele din Munchen - (vb si engleza).

 

Bobo: exact ce vroiam sa stiu. Probabil ca tu ai pus un pachet de M. Cele mentionate de tine vin in pachet, vroiam sa-mi confirme si mie cineva care si-a montat unul ca daca se schimba toate astea, nu mai e nevoie de nimic si totul e ok.

Link to comment
Share on other sites

E si acum se iveste alta problema... masina are parktronic spate. Senzorii de parcare raman aceeasi care sunt acum pe masina si se monteaza in gaurile care vin deja facute in spoilerul spate de la pachetul de M (daca se comanda cu PDC) sau trebuie schimbati senzorii (nu stiu poate au alte dimensiuni , nu se potrivesc, etc)?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.