Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

PT CEI CERA VOR MANETA E 36-maneta originala pt e 36 am cumparato de la Reprezentanta BMW (baneasa)am dat 68 ron este din plastic iar cei care vor din piele mai PUNETI 170 RON IN PLUS  :) eu am optat  pe cea din plastic,uitati o poza <_<  
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu un e36 compact din 2000.vopseaua e nebunie,e rosu ferrari :bashwall: o voi pun la avatar dar nu`mi gasesc cablul de date a`l aparatului de fotografiat :) (

 

nici o problema avem rabdare te asteptam si bine ai venit printre noi <_<

Link to comment
Share on other sites

ce zici de ale mele ? sambata le-am montat

 

Mie ,nu-mi plac semnalele ; farurile sunt ok .Parerea mea .

 

pai tu probabil preferi farurile alea dintro bucata ... cu tot cu semnale... sau poate iti plac alea albe mate .... mie personal astea mi se par cele mai marfa <_<

Link to comment
Share on other sites

probabil preferi farurile alea dintro bucata ... cu tot cu semnale

Nu. Prefer stock

Parerea mea personala este ca semnalele tale forteaza imaginea masinii. Este doar parerea mea si-mi cer scuze daca te-a ofensat .

 

 

deloc.... stai linistit ... am avut si eu stock pe ea si m-am gandit bine daca vreau sa trecu sau nu pe altceva... si mam hotarat pe astea pt ca imi da o culoare mai omogena la masina... o culoare mai inchisa...

nu mai ofensat deloc ... mie trebuie sami placa ... nu ? <_<

Link to comment
Share on other sites

alex, ai niste gume mortale. de care sunt si cat au fost?

 

ms mult ... <_< sunt goodyear eagle f1 235/50/r17 ... sa stii ca simtii masina mai grea in demaraj... dar in schimb ai un tinuta la drum impecabila... mai ales cand ai gropi ... ce sa mai zic... ca le-am umflat la 2.2 bari .. si sunt moi .. poti sa le apesi cu degetu ...

chestia e ca pot sa fac o comparatie ... am avut bridgestone turanza 225/45/r17 si ma zguduiau de numa numa... si intro seara mi-am indoit o janta ... si mam suparat rau pe ele... asa ca le-am luat pe astea cu 300 e toate... folosite doar 4000 km de la un prieten de-al meu care a trecut pe jante de 18 ... si care regreta si acuma :)

Link to comment
Share on other sites

eu pt romania mai mult de 16 nu recomand la nimeni...la a mea tocmai le-am pus pe alea de vara, le-a echilibrat, a pus cam multi plumbi, dar problema care am vazut-o imediat e ca vuiau rotile pe la 60-70 destul de tare...am mers la un compresor, intradevar aveam doar vreo 1.7 in ele, le-am pus cum scria pe stalp dar nu stiu ca tot se aude vuietul respectiv, la mers pe drum bun tremura putin volanul, daca il las trage putin in dreapta, iar la franare uneori vibreaza volanul mai tare...gumele nu sunt ele prea noi, dar am considerat ca anul asta mai merg ca eu nu le prea patinez. am goodyear pe 205/60 R15. de iarna am avut 185/65 pe aceleasi jante. care credeti ca ar putea fi problema ca cu celelalte gume de iarna nu avea nimic. ma gandeam sa le echilibrez iarasi la altii.
Link to comment
Share on other sites

sunt goodyear eagle f1 235/50/r17

Ti-ar fi trebuit la latimea aia un talon de 40 si nu ai mai fi avut eroare in bord la kilometraj. Acuma cand mergi cu 70mph, in realitate viteza este de 74.44mph <_<

Link to comment
Share on other sites

sunt goodyear eagle f1 235/50/r17

Ti-ar fi trebuit la latimea aia un talon de 40 si nu ai mai fi avut eroare in bord la kilometraj. Acuma cand mergi cu 70mph, in realitate viteza este de 74.44mph <_<

 

 

atata bai shi fiiiee :) :bashwall: :unsure:

Edited by alex_e36
Link to comment
Share on other sites

sunt goodyear eagle f1 235/50/r17

Ti-ar fi trebuit la latimea aia un talon de 40 si nu ai mai fi avut eroare in bord la kilometraj. Acuma cand mergi cu 70mph, in realitate viteza este de 74.44mph <_<

 

Cred ca arata mai mult de atat in plus. Cu rotile standard arata cu 5-6km/h in plus si ale lui sunt cu aprox 9% mai mari in plus.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Cred ca arata mai mult de atat in plus. Cu rotile standard arata cu 5-6km/h in plus si ale lui sunt cu aprox 9% mai mari in plus.

 

 

tot ce-i posibil , oricum cand e radar incetinesc pana pe la cu 10% mai mult decat ar trebuii , asa stiu ca nu se leaga nici in ruptu capului <_<

Link to comment
Share on other sites

Din pacate E36 incepe sa se imputineze! <_<

 

A mea o vezi in avatar... momentan.

E 318i cu motor M40 din decembrie 1991.

Am ganduri mari cu ea!

Momentan am vopsit-o, tapiteria o sa fie din piele alba, vreau sa-i pun comenzi pe volan si apoi, nu stiu cand, vreo cateva camere minuscule pentru supraveghere video 24h/24!

salutare..cine da tonu` unei intalniri? sau dak e aranjata intalnirea, zi`mi si mie te rog, k eu nu am vazut nicaieri... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.