Jump to content

E23-ul din zona Obor / Colentina


FiveThreeFive

Recommended Posts

mama ce bmw isti .hal rusine.voi stiati ca un motor de 35 m30 poate ajunge la 600 650 de cai???sau nu ati pomenit in viata voastra asa ceva.nu mai zic nimic bmw isti............... noroc cu 535 care desi se ia de mine stie mult mai multe ca maj de aici.deci masina are cip are tobe sport filtru kn si turbina variabila intercooler si blaaa .nu am zis ca re 400 fix pe acolo.vrea 7500 de euro pe ea

daca ati auzit cumva de presiune reglabila la bari sau atmosfere cum vreti voi.ea mergea nu stiu pe 0.8 sau 1.e turbina asta o duce la 2. 3 atmosfere sau bai la dracu nici eu nu stiu .sa nu fie tot una.cert e ca cai de care zic eu sunt acolo sub capota sa ca nu mai vb de suruburi si jante daca nu stiti.ironicilor:PPP sapt viitoate vin pozele .cine vrea sa vada 100 euro :PP hi hi poate reusesc sa fac si un filmulet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mama cand va aud cu tobe sport filtru K&N turbez......de turbina nu zic nimic No coment .....dar sa spui ca masina e lucrata bine are tobe sporet si filtru K&N...pai alea sunt egale cu 0...multimea vida....sunt mai mult psihic....ca domne am pus evacuare sport am 5 cai in plus...bwhahaha cea mai mare aberatie ....daca ai un manz sa zici mersi...

Oricum noi suntem in urma mult cu tuningul.....numai masini cu spoilere si evacuare care face galagie pentru tot cartierul plus o prostie de filtru si aia e masina tunata :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Mama cand va aud cu tobe sport filtru K&N turbez......de turbina nu zic nimic No coment .....dar sa spui ca masina e lucrata bine are tobe sporet si filtru K&N...pai alea sunt egale cu 0...multimea vida....sunt mai mult psihic....ca domne am pus evacuare sport am 5 cai in plus...bwhahaha cea mai mare aberatie ....daca ai un manz sa zici mersi...

Oricum noi suntem in urma mult cu tuningul.....numai masini cu spoilere si evacuare care face galagie pentru tot cartierul plus o prostie de filtru si aia e masina tunata :blink:  .

6509[/snapback]

:) Tunningul de la noi din tara mai are de invatat

Link to comment
Share on other sites

bla bl ablaa noi suntem oricum in urma nu am zis ca de la alea are cai ci ca si alea ajuta 2 3 4 5 6 bucati de cal tot scoate .si daca nu scoate cai merge mai bine dar daca mai bine nu inseamna ca si alea ajuta .au fara s avreau am pus un kn ca sa ivit ocazie la bani putin

obisnuit sa merg pana in 2500 de rpm la consum am zis ce dracu am dat eu bani pe asta .:blink:(( si cand ma mai apuca mai dau in ea eee aici am obs diferenta la turatii mari trage mult mai bine fata de filtru original .nu am zis ca imi da cai mie ci ca doar merge mai bine poate nu imi da cai imi da aer la cai care ai am deci ajuta.noi suntem in urma cu tuning ul pt ca maj suntem mai lipsiti de posibilati (bani )ca sunt uni cu bani vai de mama lor care s paraleli asta e

.dar maj am vrea dar nu putem.

Link to comment
Share on other sites

Mama cand va aud cu tobe sport filtru K&N turbez......de turbina nu zic nimic No coment .....dar sa spui ca masina e lucrata bine are tobe sporet si filtru K&N...pai alea sunt egale cu 0...multimea vida....sunt mai mult psihic....ca domne am pus evacuare sport am 5 cai in plus...bwhahaha cea mai mare aberatie ....daca ai un manz sa zici mersi...

Oricum noi suntem in urma mult cu tuningul.....numai masini cu spoilere si evacuare care face galagie pentru tot cartierul plus o prostie de filtru si aia e masina tunata :blink:  .

6509[/snapback]

 

scarface, ai 1 buc bere de la mine pentru replica asta :) se pare ca totusi sintem putini care au inteles asta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nu e nici un bot de la nimic

aia e masina capota e de la alta ca a lui era ruginita.in rest masina are caroseria super ok.el cere nu e obligat nimeni sa dea.sper sa ma tin d epromis sa vin cu pozele alea odata

8887[/snapback]

 

pai vino odata.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai bine mai fratzilor..... m-ati intrebat si pe mine ca sa discutati despre masina mea?

Ei bine... aflati ca acel BMW serie 7 de la bucur-obor zona colentina este al meu. aveti ceva de obiectat? Este un 745i aproape full(lipsa airbag+pilot automat) pentru anii '86.

E bine , azi am aflat de acest site si...... uitati-ma, sunt aici.

......dar surpriza..... masina nu mai e acolo unde o stiti voi!

Am citit cu placere ce s-a discutat despre "ea" dar am observat ca unii dintre voi sunt chiar rautaciosi. De ce vorbiti in necunostinta de cauza?

Multumesc lui "interceptor" care imi este si prieten intradevar.

In legatura cu puterea motorului....momentan are aprox 320cp si am sa o duc la 400"!!!" ca sa-i enervez pe multi cu masini noi de zeci de mii de EURO(oricum ii enervez pe multi :blink: )........detalii mai dau numai daca intereseaza pe cineva, altfel nu-mi mai bat gura aiurea pe aici.

Poate mai vb! pa!

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit!!!!

 

Ne intereseaza ..... si tu mai multe detalii daca se poate.....si daca ai timp poti sa faci si tu o galerie foto cu 745-ul tau.

 

Ps: trebuiea sa ii spui prietenul tau interceptor(nu stiu nick-ul exact) ca nu esti deacord sa se vorbeasca despre masina ta aici si nu se vorbea.Lasa ca la urmatoare intalnire poate vi si tu si la o bere si iti trece supararea.

Link to comment
Share on other sites

mda, vorbiti de cai putere cum vorbim noi de suruburi  :)

masina are 3.2L sau 3.5L turbo intercooler, 252CP. prin montarea unei supape wastegate cu geometrie variabila Alpina KKK puterea poate fi crescuta undeva la 310CP  :) , totusi ... 400CP :blink:

5673[/snapback]

 

 

cum ziceam eu :)

Link to comment
Share on other sites

am explicat pe pm proprietarului de ce am zis acel lucru.

pe de alta parte ....ce am zis eu:

 

ei bin enu mai este....dar am zis ca "dupa cate am auzit botul nu mai este al masinii" sau ceva de genul asta.

ce s-a raspuns:

 

capota e de la alta

 

deci pe undeva am avut dreptate. e normal sa nu fii avut eu in totalitate dreptate pt ca nu cunosc proprietarul.

de ce zici ca sunt cu musca pe caciula?

sunt multe masini care au piese sau parti de la altele asa ca nu vad de ce ar fi afirmatia mea una care m-ar face sa fiu cu musca pe caciula, sau care se poate considera ofensatoare.

dupa cum am spus si proprietarului pe PM mie chiar imi place masina.

mi se parea mai normal ca discutia sa aibe alt fagas. sa se spuna ce si cum si era ok, dar incepem ca pe 4tuning.

stergem posturi, ne luam de oameni, etc.

credeam ca aici putem vorbi la obiect. se pare ca ma insel.

Scuze de offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.