Jump to content

E23-ul din zona Obor / Colentina


FiveThreeFive

Recommended Posts

treaba cu upgrade-ul la motor mi-a venit acum un an si ceva cand toata lumea intrase in fibrilatzie cu tot felul de chipuri si taote draciile pt a mai da 3-4cp motoarelor. atunci am inceput sa caut prin stanga si-n dreapta, sa ma interesez ce-i pot face (am vazut intr-o revista un e30 cu motorul ca al meu si 410cp-OPTION AUTO nr 34 din 1988-cel mai rapid ursuletz din lume la vremea aceea )si mi-am zis ca macar vreo 50 sa capat in plus si tot e bine. si bineinteles ca tot pe internet am gasit (www.745i.com) ca pe la noi........multi nici nu stiau ca BMW a fabricat motor de 3,5 turbo (sa va povestesc o faza haioasa :un alt prieten de-al meu cunoaste un mecanic de la BMW-FILARET!!!!!! caruia i-a povestit despre masina mea, iar acel mecanic, dupa spusele lui, a zis ca BMW nu a fabricat niciodata un motor TURBO pe benzina si ca nu exista pe seria 7, mai ales cele vechi, motoare turbo pe benzina.deci oameni buni....pe aici nici macar nu se stie ca BMW a fabricat cel mai puternic motor turbo pe benzina din lume care detzine si astazi acest statut-1,5l-m10 si.....atentie!!!!! 1.350 cp unamietreisutecincizecicaiputere)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

si astfel. prin intermediul site-ului am ajuns sa vb prin mail cu JARMO, sa-mi cumpar de la el ce-mi trebuie sa pot ajunge pe la 400 de caluti( dupa spusele lui) bineinteles si cu modificarile de rigoare, pe care le-am putut face singur. dar cum am mai zis, deocamdata am doar 320 pt ca imi mai trebuie un regulator de benzina care modifica presiunea automat ( 2,5-4,5bar)in functie de presiunea turbinei . eu deocamdata am un regulator prin care modific manual presiunea, si nu vreau sa fortzez motorul, daca o reglez pt amestec bogat, nu e bine cand merg la turatii joase(eventual ralanti) si invers
Link to comment
Share on other sites

bai neen maine vin cu aparatu foto dar ce dracu facem ca ninge ca in povesti masine e sub zapada .oricum te sun maine si vb la tel sa vin sa facem poze cu digital si filmulet ca de cand am tot vb.si intr adevar nu am mai vb de mult ca daca ne vedeam iti spuneam eu am aflat abia de 1 luna.ca 2 3 prieteni au uitat sa mi spuna .alex te simti?? bine ca ai venit ema ca eu nu stiam sa povestesc mare lucru:P
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost de cateva ori la Bucuresti anu asta.In iunie am fost pana la Moll si intamplator am vazut masina in cauza.Am ramas impresionat.Am mai vazut 7-re vechi,da asta era cu adevarat ceva.Si am dus vorba mai departe la mine la Cluj.Deci sunt persoane in Cluj care nu au vazut masina dar au auzit de ea.
Link to comment
Share on other sites

bai.... poze as pune si maine, dar masina e intr-o curte, banuiesc ca plina de zapada, si oricum f.f.f. murdara si nu se cade sa o pozez asa.

tare imi e frica ca o sa trebuiasca sa mai asteptati dupa poze, dar va promit ca o sa fac mai multe si o sa le pun pe toate. numai sa-mi spuneti ce vreti sa pozez la ea. deocamdata multzumiti-va cu poza de la PROFIL.

vb! sal! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

ema , fa-ma sa intzeleg si io , mogli e interceptor ??? :)

scuze , dar abia astazi m-am logat si io la site :blink: (sa nu ma batetzi) :)

 

ca 2 3 prieteni au uitat sa mi spuna .alex te simti?? bine ca ai venit ema ca eu nu stiam sa povestesc mare lucru:P
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Incredibil....de cand e postul asta si incredibil sa gasesc proprietarul aici :blink: Prima data cand am vazut masina aia a fost acum vreo 4 ani ... am ramas stramb (sa imi spuna io`s sa fiu sigur ca nu ma insel...masina era tinuta intr-o parcare vis-a-vis de magazinul Obor? Mi se pare ca parcarea avea un lantz si nu incapeau decat vreo 4-5 masini. Si masina e neagra). Mi se pare superba...sa o stapnesti sanatos. Curiozitatea mea e daca e vorba de acceasi masina... poze nu am gasit pe nicaieri si din cate inteleg din posturi nici nu au fost vreo-data.
Link to comment
Share on other sites

Incredibil....de cand e postul asta si incredibil sa gasesc proprietarul aici  :blink: Prima data cand am vazut masina aia a fost acum vreo 4 ani ... am ramas stramb (sa imi spuna io`s sa fiu sigur ca nu ma insel...masina era tinuta intr-o parcare vis-a-vis de magazinul Obor? Mi se pare ca parcarea avea un lantz si nu incapeau decat vreo 4-5 masini. Si masina e neagra). Mi se pare superba...sa o stapnesti sanatos. Curiozitatea mea e daca e vorba de acceasi masina... poze nu am gasit pe nicaieri si din cate inteleg din posturi nici nu au fost vreo-data.

132899[/snapback]

aia e masina!

poze au tot fost si vor mai fi, momentan nu mai sunt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.