Jump to content

''traim in Romania...si asta ne ocupa tot timpul!''


icsulescu

Recommended Posts

Eu am apreciat in general si am gasit logica din posturile lui @tien, dar cu asta cu selectia naturala in cazul asta a dat-o in bara :twoup: ,

 

Dar daca ar fi sa vb de selectia naturala in cazul asta cel neadaptat, izolat de reguli si de respectul pt ceilalti membrii ai comunitatii din care provine astfel rasa sa reziste in conditii cat mai bune e dobitocul cu X5, care a ramas mult in urma pe scara dezvoltarii umane, el inca mai crede ca impresioneaza daca face pe plaja cerculete " ca nu e voie" uuuuuuu ce tare e el, eu pe el l-as lichida daca ar fi sa aleg ... :twoup:

 

 

LE: si ca sa inchei cu o glumita , eu sunt de acord sa zicem cu ideea ca cei puternici sa ramana, teoria evolutiei, etc. - insa omenirea a ajuns la nivelul, ( foarte diferit cu cel din lumea animalelor) unde a fii puternic in sensul de a "purifica" si a ajuta la dezvoltarea rasei umane, nu mai are legatura cu agresivitatea si cu forta fizica ci cu alte multe aspecte pe care mi-e lene sa le dezvolt aici insa iti pun o poza a unuia care daca ar fi cum zici tu ar fi printre finalisti, desi saracul ......

 

Saracu'..! Cred ca are gaze...mai are putin si zboara!

 

PS: In ciontinuarea listei facute de Bavi, Tien si Lucian, as mai adauga: cativa unguri, niste bulgari, ceva francezi si unii italieni! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am apreciat in general si am gasit logica din posturile lui @tien, dar cu asta cu selectia naturala in cazul asta a dat-o in bara :twoup: ,

 

Dar daca ar fi sa vb de selectia naturala in cazul asta cel neadaptat, izolat de reguli si de respectul pt ceilalti membrii ai comunitatii din care provine astfel rasa sa reziste in conditii cat mai bune e dobitocul cu X5, care a ramas mult in urma pe scara dezvoltarii umane, el inca mai crede ca impresioneaza daca face pe plaja cerculete " ca nu e voie" uuuuuuu ce tare e el, eu pe el l-as lichida daca ar fi sa aleg ... :twoup:

 

 

LE: si ca sa inchei cu o glumita , eu sunt de acord sa zicem cu ideea ca cei puternici sa ramana, teoria evolutiei, etc. - insa omenirea a ajuns la nivelul, ( foarte diferit cu cel din lumea animalelor) unde a fii puternic in sensul de a "purifica" si a ajuta la dezvoltarea rasei umane, nu mai are legatura cu agresivitatea si cu forta fizica ci cu alte multe aspecte pe care mi-e lene sa le dezvolt aici insa iti pun o poza a unuia care daca ar fi cum zici tu ar fi printre finalisti, desi saracul ......

 

Ce tare e asta! :D)) Asta ar trebui pus si la Taranisme =)))

Link to comment
Share on other sites

rahat.. se mai intampla... e problema autoritatilor care nu au blocat accesul masinilor pe plaja. din cate am vazut in reportaj acolo parcheaza mai multi... ca tipul nu a fost atent asta e... se putea intampla oricand in orice loc si mai ales ORICUI. daca nu era taica-su sef la regia apelor (nu stiu de unde a venit asta) era un accident nefericit... asa e drama maselor care sunt strivite pe plaje de oameni bogati in SUV-uri de lux :twoup: mai racoriti-va un pic...
Link to comment
Share on other sites

asa e :D

 

ref la accident...ati vazut ca a declarat ca de fapt ala cu taxiu i-a taiat fata si ca sa il evite a intrat pe trotuar si l-a omorat pe baiatul ala(care se plimba cu prietena de mana). Apoi (dupa spusele lui-Adi Cocoana) i-a acordat primul ajutor baiatului si apoi s-a speriat si a fugit si s-a predat dupa 24 de ore(alcoolemie...).

Gagica inculpatului care era cu el in Ferrari a fost intrebata si ea cum s-au derulat faptele si normal ca a spus aceeasi varianta...ce a fost tare:

reportera: ''Pai si ce ati facut dupa ce l-ati lovit?''

gagica lu zdreantza ala:''Pai cum ce am facut...i-am acordat primul ajutor!''

reportera:''Adica, ce i-ati facut?''

aia: ''Cum doamna ce i-am facut...am luat masina de pe el...''

reportera:''Si apoi ati plecat???''

aia:''va rog...lasati-ma...''

 

Politia l-a bagat la arest si procuroarea i-a dat drumul azinoapte pe usa din dos ...

 

:twoup: :twoup:

Link to comment
Share on other sites

oricum nu avea voie acolo din cate am inteles. la doua zile de la accident un baiat cu un Opel astra si-a luat 10 mil amenda, pentru ca a parcat in zona respctiva. am inteles ca a fost tare in gura cu jandarmii, pe care i-a amenintat, iar acestia i-au raspuns politicos cu o amenda.

 

si mie mi-a dat un militian cu 2 stele pe umar amenda 5 milioane pe motiv ca l-as fi injurat si am castigat in instanta. mare lucru o amenda. daca nu te duce capu degeaba dai amenzi.

de unde stii ca n-au fost jandarmii tari in gura cu el ?

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

@lucian1 & Tien: Ideile voastre extremiste nu sunt de interesul celorlati useri asa ca ar fi mai bine sa va abtineti.

 

Eu ti-am mai zis odata: ideile mele nu sunt extremiste, sunt ALTFEL decat ale tale!

 

Intrebarea e: esti capabil sa intelegi asta?

Link to comment
Share on other sites

Da ideile tale sunt PROASTE !!!! cu P mare de la ce vrei tu.... Cum ii iei apararea la imbecilu care umbla cu masina si nu vede oamenii din juru lui ? sa lasam balta ca a fost pe plaja... si nu avea ce cauta pe acolo cu masina lui... dar ce imbecil merge cu masina si nu vede ca sunt oameni ? Esti imbecil bun, da macar nu esti orb...

 

Ce tot luati apararea atata, oamenii nu erau pe carosabil, clar e vina soferului, ca a fost imbecil si orb.

 

Asta cu amenzile e aiurea, si in cluj, vine unu cu un astra parcheaza pe loc nepermis in fata la cafenea, vin baietii si ii ridica masinna, vine unu cu un bmw alb, daca e septar e si mai bine, si nu are nimeni nici o treaba.... nici tichete de parcare nu trebuie puse.. in parcar.

 

Dar nu il scuza nimeni pe asta ca a fost imbecil, eu nu inteleg care-i faza cu masina pe faleza, nu a mai vazut nimeni x5-uri ? seria 3 , seria 5.. audi-uri de toate felurile, de altfel masini banale prin romania ? de si le parcheaza lumea la vedere ?

 

 

icsulescu: faza cu ferrari nu te teme ca nu a fost asa cum o gandesti tu, ala nu a fugit de la fata locului pentru alcolemie, ala a fugit de la fata locului sa se consulte cu taticu, si taticu cu avocatii , politia nu l-a gasit acolo, a gasit doar masina, ce zice un om sau 2 se poate cumpara una doua, a fost destept, eu zic ca baiatul ala scapa.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa imbecili ar trebui eliminati si tiganii, si sa numai zica nimeni "hai ca mai sunt si unii cinstiti" , NU , nu exista nici unu, tiganu e tigan .. sa moara !

 

lucian tata, tu te-ai nascut cu cativa ani mai tarziu. cateva sute de ani... de fapt, ah, nu mai zic nimic...

 

Pe alte meleaguri "lucian1" zbura de pe lista de useri.

 

Avem cativa membri pe forum care se lauda ca merg cu 150km/h prin oras, si alti cativa care ar face curatenie printre minoritati. Imi faceti sila.

Link to comment
Share on other sites

Da ideile tale sunt PROASTE !!!! cu P mare de la ce vrei tu.... Cum ii iei apararea la imbecilu care umbla cu masina si nu vede oamenii din juru lui ? sa lasam balta ca a fost pe plaja... si nu avea ce cauta pe acolo cu masina lui... dar ce imbecil merge cu masina si nu vede ca sunt oameni ? Esti imbecil bun, da macar nu esti orb...

Tu chiar nu intelegi nimic!

 

Eu nu iau apararea la nimeni, pur si simplu privesc problema si dintr-un alt unghi!

 

Bun, a umblat cu masina pe plaja, ce tu nu ai umblat niciodata cu masina prin locuri ciudate?

 

Au murit unii....tragic...sunt insa o mie de accidente mult mai aberante care se intampla pe sosele, pe treceri de pietoni etc

 

Ps: Si pentru mine ideile tale sunt proaste sa stii, pentru ca sunt limitate numai la a privi un aspect al problemei.....cea mai nasoala chestie, iar asta duce si la modul tau de gandire si la vehementa ta nejustificata impotriva celor ce gandesc altfel...

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

no comment...

 

Are 17-18 ani, nu-l baga in seama.

 

Merci de info.

Raman, totusi, la parerea ca nu-si are locul pe forum. Poate cand mai creste. Fara gluma. Sunt oameni seriosi care fac cale intoarsa daca citesc asemenea aberatii. Nu stau sa le gaseasca scuze.

 

 

 

PS: am pus poza cu mesajul, in loc de text - sa nu speriem vizitatorii (cred ca nu poti vedea imagini daca nu esti inregistrat)

Link to comment
Share on other sites

Da ideile tale sunt PROASTE !!!! cu P mare de la ce vrei tu.... Cum ii iei apararea la imbecilu care umbla cu masina si nu vede oamenii din juru lui ? sa lasam balta ca a fost pe plaja... si nu avea ce cauta pe acolo cu masina lui... dar ce imbecil merge cu masina si nu vede ca sunt oameni ? Esti imbecil bun, da macar nu esti orb...

Tu chiar nu intelegi nimic!

 

Eu nu iau apararea la nimeni, pur si simplu privesc problema si dintr-un alt unghi!

 

Bun, a umblat cu masina pe plaja, ce tu nu ai umblat niciodata cu masina prin locuri ciudate?

 

Au murit unii....tragic...sunt insa o mie de accidente mult mai aberante care se intampla pe sosele, pe treceri de pietoni etc

 

Ps: Si pentru mine ideile tale sunt proaste sa stii, pentru ca sunt limitate numai la a privi un aspect al problemei.....cea mai nasoala chestie, iar asta duce si la modul tau de gandire si la vehementa ta nejustificata impotriva celor ce gandesc altfel...

 

Tu ai cam pus punctul pe i :twoup: Fara suparare pt nimeni.

 

no comment...

 

Are 17-18 ani, nu-l baga in seama.

 

Nu-i iau apararea lui lucian1, pentru ca n-are dreptate. Dar sa spui "nu-l baga in seama pentru ca are 17-18 ani" mi se pare o prostie.. De la ce varsta in sus este un om demn de luat in seama? Sau este si in functie de problema dezbatuta?

Edited by chrisatotputernicu
Link to comment
Share on other sites

Cand te bagi cu masina pe plaja, o faci ca sa vada lumea cat de baiat esti...cand mergi in locuri ciudate, o faci pentru tine, vrei sa testezi ceva (masina sau pe tine).....

 

Tien, dupa cum privesti lucrurile, e adevarat ca tu ai alt unghi de a privi lucrurile dar, e un alt singur unghi :twoup:...toti o mai dam pe langa reguli, si eu am propriile mele reglementari in ceea ce priveste viteza legala si a liberului acces, dar una e sa te bagi pe plaja la obelisc, cand mai este atata plaja..., ca sa fii baiat si alta e sa tragi masina pe plaja intr-o zona cunoscuta ca nepopulata......

 

Partea proasta e ca se mediatizeaza exagerat....putea foarte simplu sa fie un muncitor cu ziua pe undeva, care s-a bagat cu dacia pe plaja si a calcat pe unii si nu se mai facea atata caz (ca a avut taica-su bani si i-a luat x5, nu inseamna ca mi-a bagat mie mana in buzunar).....toti gresim, chiar de suntem plini de bani sau nu, cu masini scumpe sau ieftine, la viteze mari sau mici, in locuri permise sau nepermise......

 

A fost un accident stupid....

Link to comment
Share on other sites

Cand te bagi cu masina pe plaja, o faci ca sa vada lumea cat de baiat esti...cand mergi in locuri ciudate, o faci pentru tine, vrei sa testezi ceva (masina sau pe tine).....

 

Tien, dupa cum privesti lucrurile, e adevarat ca tu ai alt unghi de a privi lucrurile dar, e un alt singur unghi :D...toti o mai dam pe langa reguli, si eu am propriile mele reglementari in ceea ce priveste viteza legala si a liberului acces, dar una e sa te bagi pe plaja la obelisc, cand mai este atata plaja..., ca sa fii baiat si alta e sa tragi masina pe plaja intr-o zona cunoscuta ca nepopulata......

 

Partea proasta e ca se mediatizeaza exagerat....putea foarte simplu sa fie un muncitor cu ziua pe undeva, care s-a bagat cu dacia pe plaja si a calcat pe unii si nu se mai facea atata caz (ca a avut taica-su bani si i-a luat x5, nu inseamna ca mi-a bagat mie mana in buzunar).....toti gresim, chiar de suntem plini de bani sau nu, cu masini scumpe sau ieftine, la viteze mari sau mici, in locuri permise sau nepermise......

 

A fost un accident stupid....

aha, deci intelegi ceva din ce tot spun eu aici, totusi.....

 

Nu, nu e un alt singur unghi, e parerea mea azi, maine nu se stie..va fi un alt unghi :twoup: :twoup: :D

Link to comment
Share on other sites

@Dizlpower, nu-ti pierde timpu' inutil... el este Petrica Gheorghe al forumului nostru, doar ca-n cazu' lui nu exista si-o remuneratie. Este adevarat ca el priveste problema dintr-un singur (il bold-iesc si eu, poate de data asta se prinde)unghi, unul obtuz as adauga eu.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.