Jump to content

E36 coupe 320


Cosm1n

Recommended Posts

  • 4 months later...
Poze de primavara, am mai schimbat cate ceva pe la masina, am pus jante originale de BMW pe 16 mie imi plac foarte mult, am pus suspensia stock pe masina( am renuntat la cea sport) mare lucru nu este cu suspensia sport, cel mai mare avantaj e ca masina arata mai bine, si am luat faruri cu lupa si angel eyes de la IN PRO.
Link to comment
Share on other sites

arata mult mai bine cu jantele astea ..de ce nu vopsesti si partea de jos ..Arata urat plasticul ala negru

nu e plastic acolo e caroseria, si caut niste praguri numai ca le caut cam de 2 luni si nu gasesc nimic. Vreau niste praguri "drepte" cam asa ceva cum sunt in poza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arata mult mai bine cu jantele astea ..de ce nu vopsesti si partea de jos ..Arata urat plasticul ala negru

nu e plastic acolo e caroseria, si caut niste praguri numai ca le caut cam de 2 luni si nu gasesc nimic. Vreau niste praguri "drepte" cam asa ceva cum sunt in poza.

salut, vezi daca te ajuta http://srs-tec.de/cars/BMW/E36:::4_37.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arata mult mai bine cu jantele astea ..de ce nu vopsesti si partea de jos ..Arata urat plasticul ala negru

nu e plastic acolo e caroseria, si caut niste praguri numai ca le caut cam de 2 luni si nu gasesc nimic. Vreau niste praguri "drepte" cam asa ceva cum sunt in poza.

salut, vezi daca te ajuta http://srs-tec.de/cars/BMW/E36:::4_37.html

Da multumesc mult asa ceva vreau, numai ca ai vazut ce pret au :) si materialul din care sunt facute , High-quality, glass fibre reinforced composite material <_< . Parca nu imi vine sa dau 250 de euro pe niste praguri din fibra fie ele si din Germania.

 

Kat vrei pe roti? Daca le mai ai?

rotile nu le mai am sorry.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Multumesc mult de urari. Am mai facut cate ceva pe la masina, am schimbat filtrele, am schimbat uleiul, am pus mobil super 2000 10w40 nu stiu cat de bun e, e prima data cand pun mobil, am schimbat 2 bielete antiruliu si 2 pivoti.

As vrea sa schimb galeria de admisie, as vrea sa pun o admisie de pe un S50, stiu a admisia de pe m52 e "gatuita", se va simti o diferenta sau e prea mic motorul pentru schibari de genul asta?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult de urari. Am mai facut cate ceva pe la masina, am schimbat filtrele, am schimbat uleiul, am pus mobil super 2000 10w40 nu stiu cat de bun e, e prima data cand pun mobil, am schimbat 2 bielete antiruliu si 2 pivoti.

As vrea sa schimb galeria de admisie, as vrea sa pun o admisie de pe un S50, stiu a admisia de pe m52 e "gatuita", se va simti o diferenta sau e prea mic motorul pentru schibari de genul asta?

sigur se va simti. e vizibil mai mare admisia de la m50. dar ai grija, sa te interesezi de la inceput ce iti mai trebie, la cineva care a mai facut, ca nu e plug&play. cica ar mai trebui niste garnituri.....am citit ceva pe tema asta mai demult, dar nu mai stiu exact

Link to comment
Share on other sites

Am urmarit acest topic de la inceput. Felicitari proprietarului pentru dedicatia sa fata de aceasta masina, una intr-adevar frumoasa si ingrijita. Va doresc multi kilometri de acum inainte!

 

Apropo, cum trage motorasul, nu se simte lipsa unui 2.5i, ca sa zic asa?

 

Si spune-mi cu cat o vinzi daca vrei sa o faci.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru urari, eu sunt maniac cu "scartaitul" cu "zgomotele" cu "chestiile" care mai sunt la motor pline de praf si ulei si cum apare ceva merg cu ea in service de s-au saturat aia de mine, incerc sa o tin cat mai ingrijita nu zic ca e impecabila, pentru ca mai are cate ceva, azi a inceput sa zdrangane un panou de usa, din cauza drumurilor patriei, imi dispar cativa pixeli in bord la kilometraj si bineinteles prostia oameneasca care nu are limite, azi am gasit un cauciuc spart, termenul corect este taiat de fapt , asta ca se se asorteze cu cele 2 zgarieturi de cheie una pe aripa fata dreapta si una pe aripa spate stanga, nu sunt lungi dar sunt destul de adanci si bineinteles cu stema de pe capota care am cumparat-o a 2-a oara de noua.

Se simte lipsa unui motor mai mare , dar eu mi-am luat masina pentru mine sa o folosesc zi de zi, asta nu inseamna ca o tin numai la 3000 de 2-3 ori pe saptamana masina mai vede un 5000-5500, asa sa ii mai desfund injectoarele.

Si de vandut am zis odata ca o vand, dar am investit mult in ea si bani si pasiune, cand s-a stricat ceva nu m-am uitat la bani sa zic asa sa iau ceva ieftin, am cerut acum 2-3 saptamani pe alt forum 6000 bineinteles ca s-au trezit sa comenteze de masina unii, ca nu are m paket , mare lucru, nici nu o sa aiba masina asta vreodata m paket , am luat niste praguri de ///M si bandouri, si am sa vopsesc toata masina rosie, bandouri, manere, plasticele de la spoilerul fata si spate, nasul va ramane negru atat.

Desi intr-un timp ma batea un gand sa iau un E39 touring 525 sau 530, masina nu cred ca o vand, mai am mult de lucru la ea:)

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.