Jump to content

intrebare pentru detinatorii de E90


TZZ

Recommended Posts

imi poate spune si mie cineva care are E90 320D automat daca este multumit de el ? ma refer la cum trage motoru daca se imfige sau e mai lent asa si cum sta la consum? am un E46 320D manual si as vrea sa imi iau un E90 automat
Link to comment
Share on other sites

Da, eu am 320 d automat e90. Inainte sa mi=l cumpar am mers si cu 320 manual. Pentru mine personal cutia face toti banii. De tras trage super bine, aproape la fel. Mai bine mergi cu amandoua sa iti dai seama singur.

nu am avut ocazia sa merg si nici nu cred ca o sa am chiar sunt curios cum trage ,la consum cum sta mers mai sportiv asa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ideea ca daca e automat e mai greoi este deja deplasata, bmw urile noi schimba automat de viteza in foarte scurt timp si masina raspunde superbine. Nu vei mai experimenta aceasi senzatie de rally ca la manual, dar vei fi foarte multumit mai ales in aglomeratiile care se formeaza in ultima vreme

Eu sunt adeptul masinilor cu cutie manuala dar am ales unul automat

Link to comment
Share on other sites

cutia automata este okay, dar vor fi situatii cand vrei vrea sa ai cutie manuala, si un ambreaj de care sa te folosesti.

sunt situatii in care cutia manuala este mai folositoare decat cea automata.

eu unul optez pentru manuala, am E90 manuala si este superba.

Link to comment
Share on other sites

Nu doar BMW-urile noi.

 

Cutiile steptronic existĂŁ din '98.

 

pai un 320D din 1999 cu 136CP automat mi s-a parut destul de lent comparat cu unul manual cu aceasi varsta, acum nu sunt sigur daca e regula generala, dar cred ca abia incepand cu cele de 150CP a inceput sa se imbunatateasca timpul.

Vorbiesc de practica pe real, nu stiu datele oficiale de la BMW

Link to comment
Share on other sites

am prins esentialul..si mie imi place manuala dar totusi ma gandesc serios sa o iau automata,in primul rand pentru aglomeratia asta si comfort,ma interesa asa cum trage si daca au avut colegii probleme ceva k presupun k la consum nu este chiar asa o mare diferenta adica 320 d de 150 care il am manual imi ia in oras mers mai sportiv 10 presupun ca la E90 automat ia ceva mai mult
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.