Jump to content

noua mea masina 728iA


danbmw

Recommended Posts

nu zic ca nu protejeaza, dar am vazut masini infoliate si dupa 1-2 luni arata ca dracul..

 

Asa am zis si eu, ca poate nu rezista sau poate se degradeaza folia dupa 1,2 luni. Insa am vazut pana acum un cls alb lucios, un mazda cx7 negru mat, e 46 albastru mat (nu mi-am dat seama daca este folie sau nu, nu am apucat sa ma uit foarte bine), e46 gri inchis mat, si un e60 negru mat.Am apucat sa ma uit bine la e60 si chiar sa stau de vorba cu proprietarul, care mi-a spus ca a trecut 2 veri cu masina asa infoliata si nu a avut nici o problema,sa faca puncte sau bule de aer din cauza caldurii si a soarelui, iar la spalat nu a avut probleme pana acum, m-am uitat peste tot la imbinari , usi, capota si nu mi-a sarit nimic in ochi care sa nu imi placa cum a fost pusa. Salut

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

nici mie nu imi place prea mult cu capota in carbon ,dar eu am luat folie de 1,26 si nu aveam cum sa fac capota dintr-o bucata iar cea de 1,52 e alta nuanta.am vrut sa incerc sa o fac din 3 bucati cu imbinari pe V-ul capotei

 

 

Sfatul meu? da jos folia aia de carbon . da cu mult mai bine

 

 

PS : sainz esti telepatic de postezi in acelasi timp cu mine ?:))))

Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

Felicitari , ai reusit sa o strici cu folia aia pe capota [ doar parerea mea ]

 

Si frate miu a avut aceeasi idee cu capota si i am propus sa ii foliez ochii , poate o sa vada mai bine , apropo ca vad ca esti tot prin italia , o sa vii la meetingul national bmw din martie?

nu stiu ce sa zic e riscant sa fac mult drum ca stii legea aia ca tre sa o inscriu aici daca am rezidenta mai veche de 1 an.si iau amenzi .unde se tine?

 

Ideea era sa NU pui deloc, folie pe capota!:thumbsup:

pai si sa las capota albastra? :mellow:

Link to comment
Share on other sites

a, pai ia folie rosie si gata :) ..apropo , misto folia, daca deja scot si d-astea lucioase gen vopsea , mai repede infoliezi decat sa vopsesti , dureaza si doar o zi , nu stai cu masina la vopsitorie si nebunii, costa mai ieftin..foarte tare Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa zic e riscant sa fac mult drum ca stii legea aia ca tre sa o inscriu aici daca am rezidenta mai veche de 1 an.si iau amenzi .unde se tine?

 

 

pai si sa las capota albastra? :mellow:

 

Masina mea are mai mult de un an de cand sta acolo si nimeni nu a zis absolut nimic , a participat si anul trecut , anul asta va lasa loc fratelui mai mic, un e46 care trebuie sa fie gata pana atunci. Eu momentan sunt in RO , ca sa termin un proiect cu e36 ele.

Momentan inca nu se stie locatia , astept si eu un raspuns in privinta asta.

 

http://img17.imageshack.us/img17/156/img1904ef.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by DEVIL's Style
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.