Jump to content

noua mea masina 728iA


danbmw

Recommended Posts

Frumoasa masina, jantele de asemenea, pacat ca ai pus trompetele alea de anvelope. Domnilor, toti aveti masini puternice dar va zgarciti la anvelope , un lucru uitati ca degeaba aveti sute de cai sub capota daca nu aveti anvelope de calitate, amprenta anvelopei pe asfalt este de o palma.Niciodata nu vei avea performante la maxim cu anvelopele alea!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

de mult nu am mai facut ceva la masina.acum o pregatesc pentru drumul spre casa.

am luat amortizoare ,discuri frana si placute,ulei,filtre.scumpe mai sunt piesele aste,am scapat de cateva sute bune de €. :)

am facut si la interior ceva schimbari,am vopsit trimurile alta culoare :twoup: revin cu poze.

Link to comment
Share on other sites

vopseste si rama. o sa dea continuitate la trimuri. varianta cu 4:3 are rama in nuanta trimurilor.

si eu as fi vrut sa le vopsesc... dar ma gandeam ca mai tarziu o sa imi doresc originalul.

asa ca am preferat ... infolierea.

 

asta e prima varianta(o nuanta cam deschisa):

http://www.freeimagehosting.net/image.php?d3348cf515.jpg

 

am schimbat nuanta foliei(mai inchisa) si pare mai ok.

o sa revin cu ceva poze.

 

p.s.

1.ce tip de vopsea ai folosit?

2.ce apare rosu pe difuzorul situat pe portiera drapta-fata?

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

vopseste si rama. o sa dea continuitate la trimuri. varianta cu 4:3 are rama in nuanta trimurilor.

si eu as fi vrut sa le vopsesc... dar ma gandeam ca mai tarziu o sa imi doresc originalul.

asa ca am preferat ... infolierea.

 

asta e prima varianta(o nuanta cam deschisa):

http://www.freeimagehosting.net/image.php?d3348cf515.jpg

 

am schimbat nuanta foliei(mai inchisa) si pare mai ok.

o sa revin cu ceva poze.

 

p.s.

1.ce tip de vopsea ai folosit?

2.ce apare rosu pe difuzorul situat pe portiera drapta-fata?

cred ca zilele astea o sa fac si rama si suportul de pahare. :twoup:

eu zic sa le vopsesti ca sta mai bine decat cu folie .cauta o culoare ca cu lemnul ala parca nu merge.

culoarea de la trimuri e de la Chrysler nu mai stiu ce cod.daca te intereseaza il caut si iti zic.pe difuzoare este emblema de la MTXaudio are boxe si filtre.

 

ce smechera e masina ....pfff :) sa ai parte de ea!

multumesc man :)

Link to comment
Share on other sites

mie personal imi place cum a iesit. poate te vei gandi sa faci si blocul climatronic.

 

daca am schimbat navigatia si magazia de cd cu un dvd ... mai pot face ceva de genul cum iti apare tie pe monitor?

pai ce navigatie ai pus? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
frumoasa masina, tare ingrijita! foarte bine au iesit jantele. Partea adaugata la bara din fata e Alpina? Nu-mi plac manerele cromate de la usi, parerea mea ca ar da mai bine in culoarea masinii. In rest numai de bine! Sa te bucuri de ea!
Link to comment
Share on other sites

vino si ia-o :) .pleoapele ii stau bine iar pe manere am pus doar filie pentru protectie,ca mai zgarie cate unu manerrul.Merci de complimente :)

 

frumoasa masina, tare ingrijita! foarte bine au iesit jantele. Partea adaugata la bara din fata e Alpina? Nu-mi plac manerele cromate de la usi, parerea mea ca ar da mai bine in culoarea masinii. In rest numai de bine! Sa te bucuri de ea!

MS MS,spoilerul ala cred ca e AC Schnitzer dupa model,eu asa am luat masina. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

aproape 1 an de cand nu am mai scris :D

am o dilema

as vrea sa infoliez masina dar nu sant hotarat ce culoare sa o fac

am ramas la culorile rare care au fost aplicate pe e38,adica alb si rosu :unsure:

 

aproape 1 an de cand nu am mai scris :D

am o dilema

as vrea sa infoliez masina dar nu sant hotarat ce culoare sa o fac

am ramas la culorile rare care au fost aplicate pe e38,adica alb si rosu :unsure:

post-7923-0-37178600-1321391053_thumb.jpg

post-7923-0-53245300-1321391083_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

o sa fii dezamagit de folie, vad ca nu arata rau de loc vopseaua pe masina, cel putin din poze.

Ca mai pui poate pe cate un element, care il poti improspata relativ usor, dar pe toata masina...

 

Daca vrei sa improspatezi lacul exista alte solutii..un polish profi ceva.

Nu are cum o folie sa arate ca un lac de vopsea..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.