Jump to content

Vand 330 diesel an 2000 96 mii km


treitreizero

Recommended Posts

ON TOPIC: pretul este cam maricel... dar nici masina nu-i rea... si km putini si optiuni... si mikken are dreptate cu masinile de afr... daca te uiti la cea mai ieftina si nu te gandesti putin... ma asta de ce e asa ieftina... NO COMMENT !!! masinile intr-adevar bune sunt scumpe si afr...

 

" masinile intr-adevar bune sunt scumpe si afr."- este foarte adevarat !! am patit-o!!

sa ma anuntati si pe mine cand a vandut-o. si pe cat

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pretul poate e maricel, nu e batut in cuie dupa cum se vede. Daca mai mergeam 100 mii km cu ea poate o scoteam si eu la 9 - 10 mii. Pretul ei de noua a fost 47,000 USD ca nu erau Euro la vremea aia. Platita fara rate sau leasing de primul proprietar. Intretinerea numai cu piese originale nu a fost o problema nici pentru primul proprietar nici pentru mine.

 

De aici si pretul. Daca vrei masina buna mai scoti o mie in plus si mergi linistit cu ea. Daca vrei o tiganie aranjata, nu o sa gasesti la mine, dar e plin targul. Asta e. Chiar nu cred ca gasesti usor o masina cu km astia dovediti.

 

E forum, puteti scrie ce vreti pe topicul meu ca nu ma supar, oricum nu cred ca se vinde aici desi mi-ar placea sa o dau unuia care vrea sa o tina si sa se bucure de ea.

Link to comment
Share on other sites

@mikken: nu te contrazic... nu stiu ce cuplu are fiecare(desi am si eu tot un 330) dar practic iti garantez ca nu sunt doar 20nm intre ele... sa conduci un 330 de 204cp care merge cat de cat in parametri normali si ai sa vezi ca este totusi o diferenta remarcabila... nu doar 20nm

 

330d - 184CP are 390NM iar cel de 204CP are fix 410NM :)

 

Sursa:

 

http://www.um.co.za/specifications/bmw_330d_(2004).aspx

 

http://www.carfolio.com/specifications/mod...car/?car=104181

Link to comment
Share on other sites

Pretul ei de noua a fost 47,000 USD ca nu erau Euro la vremea aia.

 

47.000 $? in '99? :) adica vreo 90 mii de marci pe vremea aia. Mi se pare mult.

Stiu pe cineva care si-a luat in '98 un A6 nou-nout si a fost undeva la vreo 40 mii marci

Foarte mult a costat 330

 

Probabil nu retii tu bine ...... cred ca 40 de mii de dolari a fost a6-le......40 mii de marci nu prea are cum , nu a existat niciodata pretul asta la a6(nici macar aproximativ)

Link to comment
Share on other sites

@mikken: nu te contrazic... nu stiu ce cuplu are fiecare(desi am si eu tot un 330) dar practic iti garantez ca nu sunt doar 20nm intre ele... sa conduci un 330 de 204cp care merge cat de cat in parametri normali si ai sa vezi ca este totusi o diferenta remarcabila... nu doar 20nm

 

330d - 184CP are 390NM iar cel de 204CP are fix 410NM :)

 

Sursa:

 

http://www.um.co.za/specifications/bmw_330d_(2004).aspx

 

http://www.carfolio.com/specifications/mod...car/?car=104181

am zis ca nu te contrazic... dar ms pt info... chiar nu stiam ;) pe foaie e f mica dif de nm dar practic... nu pare doar atat :lol:... in fine ... sa nu mai continuam ca se sup omu pe noi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Umbla zvonul ca pe spate suspensia ar fi de M la modelul asta, ca sa faca fata la cuplu. Nu stiu daca e adevarat, dar sta frumos pe drum ca orice BMW.

 

Pretul il stiu de la primul proprietar, nu cred ca a exagerat, nu avea nici un motiv. Oricum asta nu a fost o investitie, erau 2 - 3 apartamente in banii astia atunci. Vezi acum cat costa in Euro un 330 dotat asemanator. Tot pe acolo, dar in Euro.

 

Masina a fost inmatriculata in februarie 2000 parca asa era in talon.

 

Negociabil.

Link to comment
Share on other sites

Eu am spus ca e poveste auzita, nu stiu exact si nici nu sunt "cunocator" :). Suspensia e destul de tare nu stiu daca e sport sau standard. Oricum 30d are cuplu mare si piesele trebuie sa reziste. Franele sunt si ele marite, nu intra jante de 16 din ce scrie in manual. Si sunt la fel de importante ca si motorul cred eu.

 

Vad ca unii se chinuie sa tuneze 320d cand e mai simplu sa ai motor mare de la inceput....si mai ieftin....si nici nu risti sa se strice aiurea....

 

de vanzare, hai ca o scot si pe alte site-uri specializate

Link to comment
Share on other sites

motorul de 3 litri vad ca e common rail de prin 98, sa inteleg ca era Euro3 tot de atunci?

 

In principiu da.

 

P.S. Daca ai oferta de 11k e pe ea , vinde-o . Totusi masina are 9 ani merge pe 10......e un pret bun daca obtii pe ea.

Nu vad sa ai sanse prea mari in Romania sa o vinzi la un pret mai mare.

Link to comment
Share on other sites

O sa vad cum fac cu pretul asta. Motorul este Euro 3 sigur.

Masina nu a implinit inca 9 ani, ii va implini in curand. Este inmatriculata in 2000 si a stat iarna in garaj incalzit in fiecare an. Chiar cred ca cine vrea asa masina, nu mai gaseste la fel cu a mea.

 

Mikken, lista mea de dotari si numarul de km sunt "un pic" in favoarea mea. In calculatorul de la AB gasesti toate piesele schimbate, revizii. Fara suparare :)

 

Criza financiara ne afecteaza pe toti...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.