Jump to content

Placute frana


Guest juststy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Bmw recomanda placutele JURID cu toate ca la noi cam rar gasesti asa ceva ptr ca nu le aduce decat un singur importator in romania.

Eu pot sa-ti spun din experienta ca am pus la masina mea TRW si sunt extraordinare, adica in ce sens:

Au o compozitie relativ moale, care protejeaza in primul rand discul de frana, dar nici prea moale ca sa le mananci in 10.000 km. Si tin aici sa precizez ptr protejarea discului de frana ptr ca din experienta am schimbat discurile de frana la o alta masina, am pus TEXTAR si vreau sa zic ca in 3000 de km erau ovale de nu puteam sa tin volanu in mana cand puneam frana.

e bine sa protejezi piesele OE care le ai pe masina si sa schimbi mai bine mai des un consumabil, parerea mea.

Placutele TRW , ca si altele au pe spate atenuator de vibratii deci masina ta nu va scartzai ca un tren care se opreste in gara cand vei pune frana.

 

Mult succes in alegerea lor.

Link to comment
Share on other sites

Placutele TRW , ca si altele au pe spate atenuator de vibratii deci masina ta nu va scartzai ca un tren care se opreste in gara cand vei pune frana.

 

Mult succes in alegerea lor.

 

 

Eu am folosit ATE ........Nu stiu de ce TRW desi mi-au fost propuse de Augsburg , am ezitat , poate si pt ca erau cele mai ieftine ..

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit ATE ........Nu stiu de ce TRW desi mi-au fost propuse de Augsburg , am ezitat , poate si pt ca erau cele mai ieftine ..

 

Stii cum e aici... fiecare propune ce vinde. Augsburg este importator de piese originale, eu au dezvoltat o aripa de aftermarket datorita cerintelor de pe piata, deci la augsburg n-ai sa gasesti nimic ieftin.

Si cum zice vorba din batrani, nu tot ce zboara se mananca, in cazul nostru nu neaparat tot ce este scump este si bun (nu fac referire la ATE)

Link to comment
Share on other sites

@ct-xx-cda: BMW nu recomandĂŁ Jurid ci plĂŁcuĂže originale. <_<

 

Existã posibilitatea ca atunci când cumperi plãcute Jurid pe producãtor, sã fie diferite de cele pe care le cumperi de la BMW.

 

Ăn orice caz, eu folosesc ATE Âşi sunt super mulĂžumit.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Reclama !!! ... QWP este marca low price pe care o importa direct cei mentionati de tine. Da-mi voie sa-ti spun ca este acelasi lucru cu SIMER.

si ce are dc e reclama? eu am postat pt ca sunt multumit de ele;am vandut si pe forum cateva seturi si nimeni nu sa plans;nu stiu dc sunt identice cu simer(se poate,n-am idee); poate ajuta pe multi care nu vor sa dea x $ ci prefera sfert de pret;ca si calitate zic eu comparabila..sa nu crezi ca din punctul de vedere al unui vanzator as avea vreun interes,dimpotriva prefer sa vand chestii scumpe:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Reclama !!! ... QWP este marca low price pe care o importa direct cei mentionati de tine. Da-mi voie sa-ti spun ca este acelasi lucru cu SIMER.

si ce are dc e reclama? eu am postat pt ca sunt multumit de ele;am vandut si pe forum cateva seturi si nimeni nu sa plans;nu stiu dc sunt identice cu simer(se poate,n-am idee); poate ajuta pe multi care nu vor sa dea x $ ci prefera sfert de pret;ca si calitate zic eu comparabila..sa nu crezi ca din punctul de vedere al unui vanzator as avea vreun interes,dimpotriva prefer sa vand chestii scumpe:)

te inteleg perfect... eu am facut reclama , nu tu. <_<

Ai magazin in cluj? lucrezi cu autonet?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.