Jump to content

Muzeul BMW Munchen


suri

Recommended Posts

Da ma da in Romania lumea are bani. Aici daca te plangi de o reparatie oarecum banala de 1000 de euro toata lumea iti sare in cap ca ce iti cumperi BMW daca nu ai bani de el :). Mie 15 euro pe o sapca Made in China dintr-un material absolut banal si cu o elice pe ea mi se pare cam mult...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
Ferice cei care au ajuns acolo,e un vis pt aricare impatimit.

 

Poate intr-o zi ajung si eu sunt multe de vazut si pe viteza nuare rost.(am trecut pe langa in criza de timp)

 

La finele lunii iulie, voi merge si la BMW Fahrer - Training, si la Muzeul BMW. Abia astept ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am fost anul trecut la BMW Welt si am nimerit chiar in zona de preluare a masinilor. Si tocmai se lansase parca noul seria 5. Erau cativa nemti care isi ridicau masinile. Si am ramas mut de uimire. Ce senzatie iti da feelingul cand iti prezinta masina, iti dau cheile noii tale BMW. Ma rog. IN alt sens, muzeul este genial. Cel mai mult mi-a placut zona in care puteai sa asculti sunetul diferitelor motoare. Si prototipul Gina Light. Este o masina cu exterior textil. Parca respira, traieste. Click pe linkul de mai jos.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

cateva informatii utile pentru cei care vor sa ajunga pe acolo :

1. programul este de la 10 la 18 ...luni este inchis

2. Muzeul se afla langa statia de metrou Olympiazentrum ..linia de metrou U3 ( biletul de metrou este 2,4 euro..depinde si de zona de unde plecati..eu eram in zona 1 si atat am platit)

3. Pretul de intrare este de 12 euro ( 12.10 2010)...pentru muzeul principal...si de 5 euro pentru o sectiune cu masini bmw pictate...

http://img98.imageshack.us/img98/8201/imag0638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu saptamana trecuta la BMW Museum si BMW Welt. Am vizitat muzeul in ultima jumatate de ora inainte sa inchida (mai mult am fugit prin el) si mi-au cerut numai 6 euro :twoup:

 

Ce mai e interesant, la BMW Welt se ofera contra 8 euro un tur de 1h30min - 2h prin fabrica de langa muzeu. Se viziteaza sectiile de presa, sudura, vopsitorie si montaj. Se fabrica acolo seria 3, sedan si turing din ce am vazut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

Stiu ca s-a mai scris dar niciodata probabil nu v-a fi destul.

Drept urmare va prezint si eu cateva impresii de la BMW Welt.

 

Pe scurt:

BMW Welt mi s-a parut foarte interactiv(mult mai interactiv decat Deutche Museum - unde am ramas impresionat de expozitia despre minerit).

Cel mai atractiv cred ca a fost modul de expunere in sensul ca nu au fost doar niste masini aruncate acolo.

BMW Museum se "deschide" cu masinile "ruinate" in filmul Mission Impossible. Apoi poti vedea masini pe verticala, orizontala, suprapuse, suspendate si cred in toate impostazele.

Pe lung : poze si comentarii de la bmw welt si bmw museum

 

PS:

Si un pic de caterinca la final: litrul de ulei era 20 E la bmw welt :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.