Jump to content

Muzeul BMW Munchen


suri

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La capitolul modele vechi mercedes depaseste cu muuult bmw.Foarte misto,mai baga poze daca mai ai ;)

 

yeess master... inca 200 de ani si termin...

 

si ultimele... altele intr-o alta viata... mi-a luat toata ziua sa dau resize si sa le postez/atasez una cate una... interfata forumului lasa de dorit!!!!!! :)

 

data aviatoare o sa postez si poze de la muzeul mercedes... la offtopic :lol:

post-5669-1222015409_thumb.jpg

post-5669-1222015426_thumb.jpg

post-5669-1222015445_thumb.jpg

post-5669-1222015489_thumb.jpg

post-5669-1222015538_thumb.jpg

post-5669-1222015562_thumb.jpg

post-5669-1222015595_thumb.jpg

post-5669-1222015620_thumb.jpg

post-5669-1222015643_thumb.jpg

post-5669-1222015828_thumb.jpg

post-5669-1222015849_thumb.jpg

post-5669-1222015867_thumb.jpg

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

La capitolul modele vechi mercedes depaseste cu muuult bmw.Foarte misto,mai baga poze daca mai ai :lol:

 

yeess master... inca 200 de ani si termin...

 

si ultimele... altele intr-o alta viata... mi-a luat toata ziua sa dau resize si sa le postez/atasez una cate una... interfata forumului lasa de dorit!!!!!! :)

 

Pai suri, gandeste-te ca daca din cei 10.000 de utilizatori 2.000 ar posta poze la rez mare de 2-3mb poza in 2 luni ar trebui spatiu (hosting) de vreo 1-2tera ;)

Link to comment
Share on other sites

cum photobucketu poate sa dea resize automat cand se face upload.. si se poate face upload la mai multe fisiere printr-o simpla selectare a mai multor fisiere la "upload", s-ar simplifica mult situatia :)

Am observat acolo Z9 GT.. misto de tot ;), si modelele vechi de curse.. foarte foarte misto.

Link to comment
Share on other sites

nu sunt chiar asa minitehnicus... mai aveam niste filmulete in genul celor pe care le-a postat ciupanezu de pe youtube, dar nu m-am descurcat sa le pun pe forum...

data viitoare incerc photobucket! :)

 

eu m-am plans de faptul ca nu am putut uploada decat cate o poza pe rand, ceea ce a durat aproape o zi intreaga... (ca si faptul ca nu am putut trimite un mass pm - a trebuit sa le trimit unul cate unul...).

 

cat despre muzeu... mmmmm, cred ca este o adevarata experienta sa dai o raita pe acolo.... dar sa ai si timp la dispozitie, evident!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E super fain muzeul. Daca ajungeti prin munchen e obligatoriu sa treceti pe acolo. Pregatiti-va 2 ore daca vreti sa vizitati si vreo 4 daca vreti sa studiati atent masinile si motoarele.

Luat strict ca muzeu (imposibil ca doar e bmw) cred ca este unul dintre cele mai moderne muzee din lume - ca arhitectura si tehnologii folosite pentru "expunere".

"Peste drum", unite de o pasarela, este BMW Welt unde sunt expuse toate modelele noi aflate in productie si tehnologiile folosite (inca o ora de suit prin masini). In stanga muzeului este fabrica BMW - care se viziteaza...

Recomand cu mare caldura :)

 

Suna un pic fantezist dar... poate tragem la vara o tura "organizata" de cateva zile pana acolo (2 zile drumul, 1 zi munchen, 1 zi nurburgring si 2 zile inapoi) :)

(vedem mai intai cum iese intalnirea de iarna)

Link to comment
Share on other sites

am fost si eu acolo in august si spre rusinea mea aveam Audi...am facut o "romaneasca" si am parcat masina in parcarea angajatilor BMW pt ca se stricase bariera de la intrare. era tare amuzant, un audi cu numere de romania intr-o mare de BMW-uri. Una peste alta muzeul este absolut o capodopera,ambientul,arhitectura si masinile sunt superbe. este un MUST cand vizitezi Munchen-ul sa treci si pe acolo
Link to comment
Share on other sites

Suna un pic fantezist dar... poate tragem la vara o tura "organizata" de cateva zile pana acolo (2 zile drumul, 1 zi munchen, 1 zi nurburgring si 2 zile inapoi) :)

(vedem mai intai cum iese intalnirea de iarna)

 

:) :) :)

 

suuper idee! sa dea dumnezeu sa reusim sa o facem si pe-asta!

Link to comment
Share on other sites

L-am vazut vara asta, este interesant , pana la un punct. Sus este expus conceptul Gina . Biletele sunt conditionate de timp si nu de numarul de intrari. Pentru cei cu adevarat pasionati se pot face programari pentru tururi ale fabricii peste strada la BMW WELT, in cladirea noua. Edited by DGS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Suna un pic fantezist dar... poate tragem la vara o tura "organizata" de cateva zile pana acolo (2 zile drumul, 1 zi munchen, 1 zi nurburgring si 2 zile inapoi) :)

(vedem mai intai cum iese intalnirea de iarna)

 

:) :) :)

 

suuper idee! sa dea dumnezeu sa reusim sa o facem si pe-asta!

 

 

Subscriu!

Oricum aveam in proiect sa merg la vara acolo, daca am merge mai multi "forumisti" ar fi extraordinar. Bere nemteasca, BMW Museum, ROAD TRIIIIP ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.